Skip to main content

Topic: Tražim nacrt za brzog EDF jeta (Read 5543 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Balza po mogućnosti, ali može i stiro ili depron (čitaj izofloor)
Ne pusher, baš EDF, uvjet je da nije baš jako mali i da je brz, ak ima netko nacrt bio bih jako zahvalan :)
MAK Zapad

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #1
evo pa si izaberi  ;)  http://www.parkjets.com/free-plans/

mozda si mislio na ovako nesto  http://www.parkjets.com/f-107a/ 

no ja definitivno glasam za ovoga  ???


ili jos bolje ovoga  :P  :P  :P


mozda bolje da nisam nasao ovu stranicu...da, bolje bi bilo  :-X

Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #2
Tnx Žac ali znam za taj sajt, osim toga napisao sam po mogućnosti balza i nikako pusher, već EDF (electro ducted fan iliti na švapski impeller jet) i sve ovo kaj si ti stavio nije baš bogznakaj brzo :)
MAK Zapad


Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #4
Izvrstan nacrt i izvrstan guide - problem je kaj je pusher a ne da mi se kemijat neke konverzije, ja tražim EDF
MAK Zapad


Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #6
Hvala ti majstore!!!
MAK Zapad

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #7
Robi kajsi se zapalil na jet  :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #8
Koliko brzo želiš ići?
 
lp
Toni

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #9
Marjan: Je, nekaj brzo i da lijepo fućka bi bilo fora :)

Toni: Koliko materijal može izdurat :D
Ma ne znam radit s kompozitima, inače bih imao već kombinaciju. Ovak tražim nešto što brže a da si mogu sam doma skuburit
MAK Zapad

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #10
zato te i pitam koliko želiš ići brzo jer može se brzo na razne načine...moj mirage 2000 kojeg sam imao je bio od stiropora i presvučen staklom 25 grama gore 2x180 grama dole...išao je na 8 ćelija 230 km/h u horizontalnom letu izmjereno gps-om...
 
ne moraš se nužno zamarati kompozitima...meni je najzahvalniji arf stiro kojeg se modificira da izdrži opterećenje...dva popularna modela za to i vrlo jeftina su ti Phase 3 F-16 i delta Squal.
 
malo ovo prouči - brzine su uglavnom preko 200 - 300 km/h....
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1068734
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=761041
 
dakle 177 mph stiroporac
 
Phase 3 F-16 Speed Run, 177mph!
 
i nešto sporiji
 
Phase 3 Squall on 4s
 
zašto stiroporac...balza je isto ok al ćeš je morati također presvuči staklom i izrada će trajati dulje..ako te to veseli ok...ako hoćeš bržnju gradnju i lakše popravljivu..onda ti je moj prijedlog stiro-staklo kombinacija....naravno moraš biti svjestan da kod impelera treba za velike brzine uložiti veliku snagu a to ima i svoju cijenu...no, s druge strane što ćeš ih letjeti ako ne želiš ići jako brzo...."no gods no glory"...
 
lp
Toni 
 
 
 
 
 
 
  

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #11
Svaka čast na odgovoru Toni!

Izvrsno, to je to kaj sam tražio! I stiro + staklo mi se čini dobitna kombinacija
Dat ću si par dana proučavanja nacrta i setupa, pa ćemo krenuti s nečim

Hvala i LP
MAK Zapad

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #12
samo naprijed ako zapne pitaj...
 
 

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #13
ne zimku te robi...pa vise manje svi modeli tamo su edf koliko vidim.,ako nisu imaju i konverziju s pushera na edf..kako god, mozda nades nekaj...ja jesam  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

 

Odg: Tražim nacrt za brzog EDF jeta

Reply #14
ako trebaš to isplotat, znaš gdje se trebaš javiti  ;)