Skip to main content

Topic: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!! (Read 13851 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!!

Reply #30
Npr. koji punjac?!
I jos nesto, zato mi je cut off na 5200mah a baterija mi je 5400? Jel to mora bit manje od baterije ili mogu i to promjenit?!

Odg: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!!

Reply #31
Ako odaberem samo balans, dal onda A ostavim isto na 4-5A ili mora bit manji?! Takoder me zanima za fast chg , storage, discharge?
Na svima tim opcijama oznacim 2s ili o kojoj se vec bateiji radi i stavim recimo 4A ili za storage i ostalo treba bit manje A?

Odg: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!!

Reply #32
uvijek puni na balansiranje, tamo stavi kolko celija je baterija (S), i stavi na npr 4 ili 4,5A. storage koristi kad baterije nebudes koristio neko vrijeme tako da ne stoje ispraznjene ili napunjene do cepa. fast charge je punjenje bez balansiranja (to nemoj koristit, imas u prvom postu objasnjeno zasto)

Odg: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!!

Reply #33
Sad sam tek skuzio da discharge i storage idu od 0.1 do 1. Na kolko da njih namjestim?! I po kojoj formuli ide storage i discharge?! Jel to mogu isti parametri bit za sve baterije?! Mislim na A, izmjenim samo V ovisno dal le 2s, 3s, 6s....

Odg: LiPO , isključivo BALANSIRANO !!!

Reply #34
uvijek puni na balansiranje, tamo stavi kolko celija je baterija (S), i stavi na npr 4 ili 4,5A. storage koristi kad baterije nebudes koristio neko vrijeme tako da ne stoje ispraznjene ili napunjene do cepa. fast charge je punjenje bez balansiranja (to nemoj koristit, imas u prvom postu objasnjeno zasto)
Sta smatras pod to, neko vrijeme? Jel to 3 dana il 30 dana?!
Ja sam cuo a i citao da baterija moze stajat napunjena i po godinu dana, naravno ne do cepa....a cuo sam i da moze roknut takva :D :D