Skip to main content

Topic: Stanice i koje prijemnike koriste (Read 3043 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanice i koje prijemnike koriste

Molim korisnike istih podatke koje firme koriste koje prijemnike(receivers) mogu koristiti. Guglam no ne nalazim potrebne podatke o tome..cak me i buni podatak da ove skuplje koriste SVE prijemnike hmm hmm..eto, pomozite pocetniku a i svima koji ce si uzimati stanicu da znaju racunati i s time koje prijemnike i za koju cijenu ce ih koristiti.

Znaci, tvrtke su sljedece:

Hitec-aurora 9

Spektrum-dx6,dx7 ili dx8

Futaba 7c

Flysky iliti turnigy 9kanalne stanice-th9x model

i pliz bez politiziranja oko ovoga..da ne rastezemo temu..kuzimo se, jel  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #1
Evo na brzinu:
Hitec- iskljucivo Hitec receiveri
Spektrum - Spektrum receiveri i zamjenski (Orange, imas na HK)
Futaba - Futabini i FrSky zamjenski Fasst receiveri
Turnigy i Flysky- samo njihovi pripadajuci receiveri ( ako ne stavis neki drugi modul a to vrijedi i za ostale)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #2
jako kratko ali slatko. fala, to sam trazio.  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #4
Quote
Turnigy i Flysky- samo njihovi pripadajuci receiveri
I Hobby King 3 i 6 kanalni

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #5
koliko sam shvatio Corona ja za Futabu, a orange za Spektrum.
A ovi Hobby King za koje stanice?

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #6
Ne, Corona FASST je za Futabu, Orange FASST je za Futabu i FrSky FASST je za Futabu, Orange DSMX je za Spektrum itd.
MAK Zapad

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #7
A ovi Hobby King za koje stanice?

Hobby King GT-2  2.4Ghz 2Ch Tx  & Rx
FlySky FS-GT3B
Hobby King 2.4Ghz 4Ch Tx & Rx V2
Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2
FlySky FS-CT4B 4Ch
FlySky FS-CT6B 6Ch
FlySky FS-TX9X 9Ch
Turnigy 9X (v2 Firmware)
Eurgle 2.4Ghz 9Ch (3rd Generation)

lp,
Marko

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #8
Zac ako hoces futabu 7c
Ona imas slijedece
Orange fass
Frsky fass
Oliti orginale
Druge nisam probal
S time mislim da je frsky bolji od oranga makar je jeftiniji
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #9
Na hitecu (mojem) mozes promjenit cjeli modul s frsky modulom pa koristit njihove jeftinije prijemnike. Mislim da je nekih 45usd modul s jednim prijemnikom. Al originalna optima 6 dode 40ak usd pa se meni neda kemijat, imam vise povjerenja u original sustav...


Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #10
pitanje za futabu 7c.

moze li se i kako namjestiti "engine(throtle stick) kill" citaj kad je model na zemlji a stanica ostavljena da se prekidacem onemoguci slucajno davanje gasa kada se ne leti.

upute samo govore o throtle kill opciji no ona vrijedi za benzince i iskljucivanje istih no to nije ono kaj trazim.

eto, fala unapred  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #11
Ta opcija se zove throttle hold (iako na videu lik kaže cut) i na 7C u acro modu ne postoji, ali se lako isprogramira mix

www.youtube.com/watch?v=Btdglv4qUnE
MAK Zapad

Odg: Stanice i koje prijemnike koriste

Reply #12
ja to imam na futabi kad okrenem prekidač ne radi motor
throttle hold
tak se izprogramira neznam kak ali ja imam frenda enciklopediju koji to zna  :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C