Skip to main content

Poll

KEEP HELIKOPTERI

  • WALKERA V450D01
    1 (9.1%)
  • T REX 450 SPORT V2
    10 (90.9%)

Total Members Voted: 7

Voting closed: May 12, 2012, 04:37:31 pm

Topic: KEEP HELICOPTERI (Read 3589 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KEEP HELICOPTERI

Pozdrav prijatelji... početnik sam u ovom hobiju, pa trebam pomoć... ako bude kakvih izvala, nema smjeha... O t rexu 450 se nema potrebe pričati- pitanje je samo imaš li para za njega... koliko sam skontao on u nekoj  RTF varijanti dodje preko 550 eura..Opet Walkera V450D01, po cijeni je prihvatljiva nekih 375 $ plus prevoz 150 $.. ali na alibaba.com na letim na neku firmu KEEP koja proizvodi koliko vidim klonove t rexa... cijena 200 $  pr. KP450SPT-H... šta mislite o ovim modelima, da li se isplati ih uzeti i zašto ne... ako neko ima konkretno cijenu  t rexa  450 sport , volio bih znati, jer se uglavnom na neke varijante ( sam svoj majstor- sastavi na netu uglavnom mogu naći) ... e sad hajd nek mi neko objasni, kako bih ja to sastavio, koji nemam blage veze o helikopterima...i usput da kažem imam neki kineski cx-10 3,5, ch. hvala unaprijed


Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #2
Jel ko čuo za ivu firmu keep....

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #3
Ima hrpa tih kineskih klonova i moja preporuka je da ih se kloniš.
Ako imaš love, uzmi 450 Pro V2 3GX combo, ne sport jer sport je flybar s lošim žirom, dok je Pro V2 FBL s 3GXom koji puno bolje radi. A i lakše je letjeti FBL heli, puno je stabilniji.
Ako nemaš love, uzmi Tarot s oomodel.com, mehanika je skoro na razini Aligna, combo može proći za početnika, iako nije neka prevelika sreća.
Motor je dobar, servači su tak-tak ali solidni za svoju cijenu, ESC je preslab (BTW i Alignov ESC je slabašan), ZYX radi. Kako napreduješ možeš ga polako apgrejdat, ili uzmi samo kit i polako skupljaj ostale komponente.
BTW pošalji PM korisniku Mirac, on bi ti možda prodao svoju 450ku s brutalnim setupom (Tarot motor, BeastX, Castle Creations kontroler, MKS DS92 na ciklici, Futaba 9257 na repu - uglavnom top setup s kojim ćeš dugo dugo dugo biti sretan :) ) - stock Align se ne može mjerit s tom pilom
MAK Zapad

 

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #4
450 Pro V2 3GX combo - koja je cijena ovog modela kod nas ... i znaš li gdje se može nabaviti naj povoljnije... pitanje jel ovo dojde u dijelovima ili je sklpljen rtf

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #5
Helikopteri ne dolaze u RTF varijanti (pri tome ne mislim na igračke i micro CP helije) - svi dolaze u kitovima. Kod nas ga nemreš kupit (kod nas nemreš kupit nikakav OK heli, samo smeće od klonova ili igračke). Tak da moraš izvana naručit, a ta varijanta bi te koštala oko 3200 kn s poštarinom i porezom (to je otprilike)
Tu ti još treba solidna stanica (min 1000-1500 kn) i baterije (oko 150-200 kn po komadu s poštarinom), alat, punjač itd.
Start u klasi 450 sigurno nije ispod 5000 kn (ako ne ideš na najjeftinije varijante što nikome ne mogu preporučiti jer sam imao iskustva sa žblj helićima).
MAK Zapad

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #6
dragi Robi... sad si me bacio u očaj... to je nekih 550 eura... znači ti mi preporučuješ da to uzimam u dijelovima... dio po dio
... pošti si u ovim vodama...od čega da krenem prvo...te pare ne mam... al sam zaintresovan dio po dio uzimati... znači prvo da uzmem 450 Pro V2 3GX combo.. znaš li cijenu slučajno ... i šta mi ostane poslije da uzmem...

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #7
konekcija me zeza, pa text ne izadje kako kucam... ali se razumije šta hoću da pitam

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #8
Moja preporuka je u početku kupiti što bolju stanicu.
Minimum bi bio 6 kanala.
Moja preporuka za stanicu bi bila minimum Spektrum DX6i, Futaba 7C (ja osobno preferiram Futabu, oko 1200 kn s poštarinom, Spektrum je isto tu negdje, možda malo skuplji), od nešto malo skupljih Spektrum DX7se, Spektrum DX8, JR 9303, JR XG8, Walkera DEVO 8 (ne S - nisam vidio tu Walkeru uživo, ali ništa loše o njima nemreš pročitat, svi ju hvale, meni djeluje jako dobro za tu cijenu),  Airtronics (Sanwa) SD-10G ili moj osobni favorit Futaba 8FG (najbolja stanica za helije ispod 500$). Ostale ja osobno ne bih preporučio iako ima još par solidnih stanica, ali meni nisu sjele.
Znači u startu dobra stanica i simulator, kad to izvježbaš polako počneš slagat heli.
Moja preporuka uzet Tarot 450 Pro V2 kit i onda skupljat elektroniku. U međuvremenu učiš o helijima (nije to samo uzet heli i u zrak, treba naučit vozit sim, šarafit po heliju, setupirat itd.), letiš na simu i polako slažeš.
U konačnici će te manje koštat nego da ga spizdiš svaki put kad odeš na livadu jer ćeš na simu naučit hoverat i letat malo okolo, a imat ćeš dobru stanicu (najbitnije ako misliš ostat u hobiju a i to se uvijek lako proda) i dobar heli.
Po meni - najbolje uzet što bolju stanicu možeš, koliko ti financije dopuštaju
Sigurno ima ekipe koja se ne slaže, ali to je moje mišljenje
MAK Zapad

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #9
Dodji u skolicu :)

Imati cemo par helica na prodaju poslije, po povlastenim cijenama ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #10
ako imaš kakvu info šta će biti u prodaji,  javi odmah... jer mi se upravo u americi ganja  450 Pro V2 3GX combo..   kad mi žena vidi šta sam naručio.... ima da me deložira... a vjerujem da će me i stari poslati u 3 vražije....

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #11
Nece biti Align...
Tarot :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #12
Eto di ćeš bolje, zemi si tog Tarota ;)
MAK Zapad

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #13
Opet mi o 5000kuna početniku :D :D Minimalno 5000! :D :D

Baš me zanima tko je glasao za Walkeru? Možda štanca doma dijelove sam.

Odg: KEEP HELICOPTERI

Reply #14
Moriaty, ajde mi molim te daj đir s jednim tvojim helijem. Kad se raspadne u zraku ili spizdi zato kaj rep ne drži, ja ti kupim dijelove koje spizdim.
Može?
MAK Zapad