Skip to main content

Topic: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm  (Read 38879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #105
negdi sam na netu nasao da je kod ovih motora tvornicki smanjena kompresija, zasto?pitaj issa, na nekim ima zarez na klipu ??????, e to se nije znalo prije,svaka se skola placa pa i ova, tako su bar ljudi pisali, inace je stara verzija motora sa karbom sa strane a ne iza motora, cak mi je tata mata modelarstva sabo nakon zustre rasprave o ovom motoru  u subotu priznao da motor   ne valja
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #106
pazite vamo, motor je razradjen i te kako, dao sam za njega 1500kn, motor je bio u mene 5mjeseci da ga nisam upalio jer mi se caca razbolio nakon matere od raka i u medjuvremenu je umro,nakon toga sam montirao motor i odmah skuzio da nije to to sto bi trebalo biti,jedan lik je reparirao motor,nema veze koji, al je dihtung na karburatoru naopako okrenuo i zacepio malu rupicu,nakon sto smo to dijagnosticirali kolega i ja,motor je naravno dobio malo zvuka i koji okretaj vise,ali opet nije to to, prica je i neki prstenovi sto stoje karikama i klipu, al nisam ocekiva da ce bit price o tome nego da je motor sto posto u pogonu i da otkida,inace ga ne bi ni uzeo,jer bi radje nadodao 500kn i kupio nov motor od 50kubika i ne bi se zezao oko ovoga, dobro je zoki rekao letit ce sto posto al ce letit jedva a sad vidim da je bio sto posto u pravu, motor je za kakvog pipera do 3metra raspona ali za edga definitivno NE, vidi se iz aviona da mu treba 80 metara da se jedva odlijepi umjesto nakon 15-20 metara vec odvaja od piste, jednostavno sam totalno razocaran
covjek te nasamario i jos 1500kn  ???  ???  ???
po ovome sto si napisao nema price da na motoru nesto nije dirano i srano zato ni ne vuce a kompresija mu je slaba ocito radi karika
pa jel to netko sa foruma?..pisi tko i sto ti je prodao pa da svi znamo
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #107
nemojte me puno pilit tko i sto, uglavnom prica je zavrsena, motor je na edgu i leti, al morat cu ga minjat pa ako nekome triba za kakvog trenera do 3 metra neka se javi dogovorit cemo cijenu,nece bit koliko sam ja platio nego manja,i napominjem motor je ispravan ,pali radi ali ne vuce acrobatski model onako kako treba vuc
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #108
nemojte me puno pilit tko i sto, uglavnom prica je zavrsena, motor je na edgu i leti, al morat cu ga minjat pa ako nekome triba za kakvog trenera do 3 metra neka se javi dogovorit cemo cijenu,nece bit koliko sam ja platio nego manja,i napominjem motor je ispravan ,pali radi ali ne vuce acrobatski model onako kako treba vuc
dobro nemoj zamjerit samo me zanimalo ko ti je to prodao..pa sta ti nije taj rekao da bi taj motor trebao ispucavat model u vertikalu?..ili sam ja sve pobrkao..znaci da te zeznuo..ti nemas nikakvog pipera ni nikakvog trenera vec akrobatski model i za to ti treba takav motor
ustvari necu se vise mijesat ali mislim da doticni zasluzuje da se spomene tko je i sto je jer si kupio i preplatio nesto sto ne valja

jos jednom nemoj zamjerit sto sam dosadan  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #109
ma nije nitko dosadan, ovaj build log mog napretka s edgom je i otvoren da se vidi napredovanje u sastavljanju istog, ja sam kolegu pohvalio za transakciju ovdje na forumu i imao sam s njim još transakcija s kojima sam ja zadovoljan, ali motor nije ono što je opisano ni kako sam ja očekivao , e tu sam ja razočaran, niti smo se puno cjenkali oko cijene, on je rekao toliko, takav je motor, ja sam rekao može i tu je priča završila, no sad kad je motor na modelu to nije ni približno, model leti kako leti i tako je sad dok ne dodje drugi motor, kolega je čak htio da pogleda motor i da mu ga vratim i da mi vrati pare al ja to ne želim i čiča miča gotova priča, ja sam edga složio i on u nuli leti bez ikakvih bacanja na koju stranu , cg je na mjestu kakva treba biti, dosta sam truda i živaca uložio u njega i sad ću ga letit ovako i guštat koliko mogu, a i onako sam kupio u dražića funtanu koja još nije došla do mene (na pola puta je), a u nju sam siguran da ide nakon 15metara u zrak i da nema falinke
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #110
Svakako izmjeri okretaje motora i na punom gasu. Ako je u videu  prikazan i pun gas rekao bi da nemaš dovoljno okretaja pri punom gasu.
zac je prvi primjetio da na ful gasu nema potrebne okretaje, o tom ja pričam ima dva miseca
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #111
zac ima iskustva sa benz motorima pa je to uocio..po meni bi ti pametnije bilo da vratis taj motor onome ko ti ga je prodao i rijesit ces se briga
i za te novce sto ti vrati naruci si nov novcat motor ili neki polovni jeftiniji i provjereno dobar i tvojim mukama ce biti kraj
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #112
Prodao mu ga Duje iz Splita i kad sam došao na Topalu, prvi put kad ga je upalio vidio sam da motor neradi kako treba, još sam mu od zajebancije reka ka ono prodao ti mačka u vreći, kad ono stvarno nevalja... Moj Curdo asu stari naci ces ti bolji motor i pouzdanu osobu koja te nece zaj***t!

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #113
Prodao mu ga Duje iz Splita i kad sam došao na Topalu, prvi put kad ga je upalio vidio sam da motor neradi kako treba, još sam mu od zajebancije reka ka ono prodao ti mačka u vreći, kad ono stvarno nevalja... Moj Curdo asu stari naci ces ti bolji motor i pouzdanu osobu koja te nece zaj***t!
ah Duje..valjda voli reci da modeli vise na elisi a na kraju motori jedva vuku model..vracaj to dok mozes nemas tu srice
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #114
mislim već sam u postovima napisao od koga sam uzeo motor, i u ovoj temi, nije to vojna tajna, da od njega sam uzeo, nisi valjda i ti kupovao model da visi na elisi :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #115
motoj je direkt skinut s yaka i stavljen na edgea a ja sam ga uzeo od indija za sve ostalo obratite se njemu, a hrvoju sam rekao ljudi smo pa sve se da dogovorit, mislim da sam do sad bio korektan kao i on prema meni.
svaka čast :)

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #116
evo bilo je pitanja kako se model nije polomi kao i elisa pa da vam podijelim par sličica

rupa na foliji na horizontalcu, s gornje strane malo napukla balza na gornjoj površini, ništa strašno


stajni trap sam prošli tjedan ojačao s aluminijskim L profilom tako da su se samo dva vijka iskrivila od prevrtanja, sva sreća da sam to napravio inače bi šteta bila mnogo veća


evo pitali su me neki i nusu vjerovali da je elisa ostala čitava i netaknuta pa da i to podjelim s kolegama, spasilo je što sam gađao visoku travu pa se motor ugasio prije nego je elisa dotakla zemlju


mislim sad da mi je ovako ispalo jer sam se prije edga najprije dobro navozao svoje katane s30e koja je jako živčana i s njom sam cijeli dan fino slijetao, na njoj sam dosta naučio, a edge mi je u nuli bio (ko kad sam da slagao 10 mjeseci :)  ) tako da nije bilo uopće potrebe za nikakvim trimanjem u zraku, po savjetu frenda zokija, uopće nisam smanjivao otklone (EXPO) već je letenje bilo onako sirovo kako sam naučio. expo mi inače smeta i nikako mi nije prirodno, većina je govorila da trebam expo al eto letim ja bez njega :), hvala svima koji su mi pomogli da ja ovo čudeso :) potegnem u visinu pa ako mi što zatreba savjeta ja ću se obratiti bez pardona :), naravno tema se ne ključa nego ću nastaviti s letovima EDGA

par sličica s mostarskog blata u subotu sa svjetskog kupa FF i naše modelarske revije










Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #117
Dobro je, štete ustvari nema
BTW radi se o vertikalcu :)
MAK Zapad

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #118
Dobro je, štete ustvari nema
BTW radi se o vertikalcu :)
eheheh, ja kažem horizontalac jer mi model okreće po horizontali, hahah, navikao tako a možda i nije ispravno, :)
ako je neispravno ja ću se potrudit to imjenit u svojoj glavi :D, evo svečano obećavam
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #119
Ma nebitno, samo kažem :)
Horizontalac stoji horizontalno a vertikalac vertikalno, pretpostavljam da se zato tako zovu
Inače vertikalac ne okreće model po horizontali, nego po yaw-u, al nećemo sad gnojit :P
MAK Zapad