Skip to main content

Topic: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm  (Read 38629 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #150
imaš ovu monalizu gore klikni i u nju kopiraj link sa slike :), moj je težak oko 7,5 kg sa gorivom batkama i svime, motor od 50ccm treba imati potisak bar 11kg pa naviše, funtana je malo lakša od edga al je motor razvaljivanje, ima jak potisak, ispucao bi edga vertikalno bez problema
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #151
Hvala na pomoci. Gledo sam ovaj snimak Funtane odlicna je inace Sebart drzi na cjeni i pravi dobre i kvalitetne modele ali su i skupi. Vidim dasi iz AK Mostar jer sam i ja bio nekad clan tog kluba i nedavno sam poslao nekoliko manji motora i stanicu u klub pa ti mogu poslati sljedeci put Super tiger G3250 (32 ccm) metanol nije ko 50 ccm benzinac ali ima dobru snagu sa 20/8 propelerom. Pa probaj Pozdravi Sonju i ostalu staru ekipu u klubu

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #152
????, oću ,sabe su mi rođaci. član sam ak mostar, inače iz posušja  ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #153
evo, nadjen je nov motor za EDGA, trebao bi bit kod mene za 15-20 dana pa nastavljamo moju sagu s edgetom,
hvala kolegi što mi se javio za motor, motor je rezerviran i čim stigne kod kolege leti k meni

motor je ovaj
http://vi.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=180749358997&t=1346830819000&ds=0&js=-1&ssid=0&seller=qpstore_de&category=34056&bv=mozilla&nv=2&sd=1&vct=1&caz.html
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #154
Evo motora

već je stavljen na edga i upaljen
slijedi dan dva razrađivanje i onda prvi let ovog motora, drugi let edga ako bog da  :), TNX svima koji su se uključili u praćenje EDGA na bilo koji način
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #155
evo idemo nastavak sage o edgu, danas smo motor sredili, provjerili, stavili prijemnik i uštimali ler gas i gašenje na aurori, takođe smo naštimali smjesu, e što se tiče elise, najbolje odgovara graupnerova 20*10, odličan odnos okretaja i snage, na većoj elisi koju smo proba letio bi bez problema, na 18*8 radi ko motorna pila s primanjem gasa ali smo odustali od nje jer je potreban veći ler gas pa postoji mogućnost pri slijetanju da je prebrz model ili na nižim okretajima da se ugasi tako da  smo od te elise odustali, 20*12 slično radi kao 22*10, izbor je pao ipak na 20*10, super, evo pala noć pa nismo uspjeli napraviti maiden, al se nadam sutra ili prekosutra ako bude lijepo vrijeme i povoljni vremenski uvjeti da ćemo maiden, t.j. ukupno bi trebao biti tek drugi let mog EDGA ;), naravno maiden će biti sniman i podijeljen s kolegama sa foruma, kautaž smo fino izrezali tako da motor filo leži ispod njega, ima dobri hlađenje, cujemo se kolege uskoro ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #156
Drzimo ti palceve  ;)

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #157
Sretno

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #158
Break a leg!

Proći će to dobro, nema sumnje ;)
MAK Zapad

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #159
tnx svima ;D, evo vozao sam malo i funtanu i malo se već privikao na velike modele tako da mislim, da će edge bez problema raditi ono što mu zadam, i nov je motor na njemu,  :D, prvo što ću uradit, piknut malo ljepila na krajeve točkova da ne bi opet spalo ko na prvom letu, sreće sam imao, nisam ništa polomio
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #160
evo da se pohvalim, EDGE napokon leti :) :) :) :), kako sam obećao kolegama podijelit ću video od danas, evo i malo opisa
predmrak smo otišli na posuško polje, nismo na golf terenu letili radi šireg prostora za prvi let, na videu sam ubacio i malo popratnih detalja, samo paljenje, grijanje motora, let i spuštanje, tu je moj neizostavni sinčić andrija, 2 god i 3 mjeseca, prati me u stopu :D i razlikuje funtatnu,katanu ,edga i pipera :D :D :D

za razliku od prošlog motora, ovo je pravi motor, razradili smo ga solidno mada punu razradu će imati tek nakon 12-20 sati rada, nakon poleta malo sam imao nervozu dok edgeta nisam reglirao u zraku (vidi se na par detalja), malo vukao u lijevo i dolje, poslije leti super, izgleda mi da je brži od funtane, e sad sam još malo pod dojmom edga tako da ne mogu objektivno pričati i uspoređivati s funtanom, djeluje mi pitomiji i da može sve figure s lakoćom odraditi, motor je odličan s elisom 20*10, malo je kraći od funtane ,ima isti raspon krila kao funtana, pri slijetanju mi je puno bolji od funtane i zgodniji (manje je živčan), slijetanje mi je bilo fino i lagano, što se  tiče samog zvuka motora, puno jači i prodorniji zvuk ima od funtane(ona ima rezonantni auspuh pa pravi zvuk dobije tek na većim okretajima), eto nakon dosta mog jada s edgom ipak se isplatilo :), moram se zahvalit svima koji su me savjetovali i pomagali a posebno kolegi crogaucho koji mi je riješio neplanski motor ;) i kolegi katana za elisu 20*10 koji mi ju je poslao iz danske ;) (i naravno one sve ostale stvari u donaciju :) )  kolegi Palac s foruma koji je fino snimao, inače kolega iz gruda helikopteraš ::) i šefu našeg hangara i servisa zvoncu
planiram sutra dalje letiti i probati raditi neke figure da vidim kako se ponaša na zadane figure

na kraju moram reći EDGE je jednostavno EDGE  ;D ;D ;D

RC EDGE 540 Vokel CRRC PRO GF50i maiden flight

Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #161
cestitam da se naletis sa njim i da ti dosadi  ;)

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #162
čuj da dosadi, hahaah, tnx kolega
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #163
HRVOJE !!! ,BRAVO , BRAVO,BRAVO.....nema Ti se što reći  drugo..čestitam od srca i nije se vidjela nikakva nervoza..ima nas što bi se tresli od treme...Malom Andriji  veliki pozdrav iz Splita.Sada kada sam te vidio ,zaustavit ću Te, na kavi, ; kod Jokera. ;) :) 8)
Bog.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #164
Nek je sasrecom Hrvoje i letio sanjim dugo godina. Etoga penje ko svijeca ima viska snage za akrobacije. SRETNOOOOOOOO.  :)