Skip to main content

Topic: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm  (Read 38640 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #90
evo samo da javim direktno s mostarskog blata, edge je poletio, a kakav sam ja baksuz, u zraku mi otpao točak al sam uspio prizemljio bez ikakve stete, uskoro video, samo da zakljucim najosnovnije, motor na edgu je f***in s*it, ne moze pouc nista,kilavi se ko kakva stara baba
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

 

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #91
dobro si prošao,ja sam vidio prije par godina u puli  otpala oba kotača čitaj ;oba su pala! na jednom piper cubu od 2metra,ne sječam se motora ,vjerojatno 10 ili 15 ccm,mislim od vibracija...prvo je otpao jedan a za par trenutaka drugi kotač,ali pilot ivica ga je sletio bez ogrebotine...

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #92
Permanent threadlocker na kotače i mirni ste :)
MAK Zapad

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #93
dobro je prošlo skroz, točak smo našli poslije, sad ćemo ga malo i zalijepit, a nedavno sam ojačao stajni trap aluminijskim L profilom tako da ništa nije ni polomljeno ni ogrebano osim što je na horizontalcu par cenata drača rasparala foliju, prevealio se preko nosa, na čuđenje sviju nema ruge ogrebotine, evo sad podižem video pa ćeu podijeliti s ekipom kja je cijelo vrijeme bila uz mene i pomagala mi savjetima, zaključak motor ne valja ništa za ovog srednjekrilca, jednostavno niti ima snage da ga ispuca niti se da uštimati, jednostavno za edga ovaj motor ne valja, može letiti ali ovo nije trener model, napravio sam zaheb s ovim motorom, trebao sam odmah kupiti novi motore DLE ili DA ili nešto slično, uskoro video da razuvjerim sve koji su mi govorili da je motor moćan, nije moćan kilav je, model s njim teško hvata brzinu za uzgon
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #94
nisam previse citao a koji je motor u pitanju?..to si kupio polovno?..na kojem je modelu bio prije ako je polovno kupljeno?
ili te netko zaj.... ili je to motor za neke druge modele i namjene
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #95
uzeo polovan, bio na nekom yak-u koji je letio, kako je letio ne znam al ne vjerujem da je letio bolje od edga, trebao je motor ispucavat vertikalno a on jedva vuče i horizontalno, fali mi po mom mišljenju par 1500-2000 okretaja, morat ću uzet novi motor a s ovim ću letit ovako dok ne skucam za novi
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #97
glavu gore, bit će bolje drugi puta.

ne znam koji ti je otpao, ali meni je jednom lijevi, jer se tamo matica vrti kontra ako je kotač jako stegnut, i odšarafi se jasno :(
pa sam stavio dulji šaraf da stanu dvije matice na kraj i njih stegnuo jednu na drugu, a kotač ostavio labavije na osovini, pa tako niej više kod rulanja uopće ribao po njima...
no ima i nekih boljih rješenja vjeurjem, meni je i ovo radilo  :)


nadam se da vertikalac nije dobio.

zato si odmah išao dole?
ja sam na prvom letu benzinca cijedio 30 minuta,
nisam htio dole jer prvo slijetanje može uvijek biti i zadnje, a u zraku je siguran  :D

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #98
glavu gore, bit će bolje drugi puta.

ne znam koji ti je otpao, ali meni je jednom lijevi, jer se tamo matica vrti kontra ako je kotač jako stegnut, i odšarafi se jasno :(
pa sam stavio dulji šaraf da stanu dvije matice na kraj i njih stegnuo jednu na drugu, a kotač ostavio labavije na osovini, pa tako niej više kod rulanja uopće ribao po njima...
no ima i nekih boljih rješenja vjeurjem, meni je i ovo radilo  :)


nadam se da vertikalac nije dobio.

zato si odmah išao dole?
ja sam na prvom letu benzinca cijedio 30 minuta,
nisam htio dole jer prvo slijetanje može uvijek biti i zadnje, a u zraku je siguran  :D
i meni je lijevi, ma izgubio sam se kad sam vidio da nema točka, u onom trenutku mi se samo vrtilo u glavi da ga ne polomim, moga sam ga još vozat to sad vidim, al kad je ovako dobro završilo neka je išao odmah dolje, nije mi krivo nek je samo ostao čitav, sad mu znam mogućnosti i mane pa će drugi put malo više letit, tnx svim koji su mi pomogli i davali savjete, vertikalac je u redu, nema oštećenja osim malo folije par cenata što je drača probila, i to je sve
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #99
bitno da je on u komadu nakon okretanja!


dvije matice gore i dalje u akciju :)

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #100
ma dobro je prosao,samo cu morat mijenjat motor, triba sam odmah kupit nov motor jer ovaj niti radi kako treba niti se da ustimat,al eto dok ne skucam za drugi motor letit cu ovako s njim
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #101
prijatelju ko ti je prodao taj motor?..po meni taj motor nista ne valja pa cuje se po zvuku da nema snage tj. da je "zaklan" i to ti je netko uvalio osim ako ti badava nije dao..pa ima snimki po youtube taj motor bi trebao cupat taj model
i koliko si ti platio to?..naravno ako se smije znat
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #102
Ili nije dobro razrađen ili nije dobro uštelan, tu nešto definitivno ne valja
MAK Zapad

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #103
Ili nije dobro razrađen ili nije dobro uštelan, tu nešto definitivno ne valja
ma ne vjerujem da nije dobro ustelan..to ti je kad polovno uzmes..ili ga covjek nije dobro razradio kao sto kaze robi ili ga taj koji ti je to prodao nije stedio..i nikako mi nije jasno ono da mu je smanjena kompresija????..sto mu to znaci i sto pokusava s time reci?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #104
pazite vamo, motor je razradjen i te kako, dao sam za njega 1500kn, motor je bio u mene 5mjeseci da ga nisam upalio jer mi se caca razbolio nakon matere od raka i u medjuvremenu je umro,nakon toga sam montirao motor i odmah skuzio da nije to to sto bi trebalo biti,jedan lik je reparirao motor,nema veze koji, al je dihtung na karburatoru naopako okrenuo i zacepio malu rupicu,nakon sto smo to dijagnosticirali kolega i ja,motor je naravno dobio malo zvuka i koji okretaj vise,ali opet nije to to, prica je i neki prstenovi sto stoje karikama i klipu, al nisam ocekiva da ce bit price o tome nego da je motor sto posto u pogonu i da otkida,inace ga ne bi ni uzeo,jer bi radje nadodao 500kn i kupio nov motor od 50kubika i ne bi se zezao oko ovoga, dobro je zoki rekao letit ce sto posto al ce letit jedva a sad vidim da je bio sto posto u pravu, motor je za kakvog pipera do 3metra raspona ali za edga definitivno NE, vidi se iz aviona da mu treba 80 metara da se jedva odlijepi umjesto nakon 15-20 metara vec odvaja od piste, jednostavno sam totalno razocaran
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR