Skip to main content

Topic: FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora (Read 2276 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora

Pozdrav. Da li tko ima problema kada spoji naočale FATSHARK s video kablom na AV ulaz ( ŽUTI CHINCH) monitora. Tada u naočalama NEMAM BOJE ( samo c/b)  a na monitru video je u boji. Kupljen originalni kabel za FATSHARK.
 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora

Reply #1
To najcesce znaci PAL NTSC problem, nema boje, vidi mozes li mjenjati u postavkama.

Odg: FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora

Reply #2
Hvala na odgovoru. Samo mi nije jasno na koje postavke misliš. FAT SHARK može kontrast i osvijetljenje mijenjat s malim botunom na vrhu lijevo. Na monitoru ne znam da li što treba. Možda AV ulaz ima neke postavek PAL-NTSC. Na njemu je slika u boji kako sam rekao u zamolbi za savjet.
Ali kolega  mi dao dobar prijedlog. FAT SHARK sa montiranom patch antenom dignem na štap od 2 ili po potrebi više metara u zrak. Imam originalni kabel od 5 m i spojim na monitor. Pošto je na njemu slika u boji, vozim FPV gledajući u njega. To je dobro za dugotrajniji let jer ljeti se znoji ispod naočala, fokus - razmak zjenica se možda ne može pogoditi ( na rubovima slika mutna i zamara oči ). Ovako se gleda u monitor. Jedino da bude u hladu i zaštičen od jakog svjetla zbog refleksije. Isprobano jučer i u predvečer kada kod nas padne vjetar. Puno bolje nego držati naočale na glavi.
Planiramo u autu napraviti graund station. Imamo klimu, nije direkt na suncu - stave se sjenila na stakla i vozi Miško.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora

Reply #3
Na starom PlayStationu igrice za americko trziste su bile NTSC i morao si imati poseban kabl ili mod da ne budu crno bijele na pal tv.

No nasao sam da fatshark ima problema s audio kablom ( smetnje) vidi
http://www.rc-cam.com/forum/index.php?/topic/3344-oracle-and-fatshark-problem/

m having problems with the Oracle Diversity and my fatshark goggles. As soon i connect the audio output to the oudio-in of my fatshark, the image goes "black and white" and starts to flicker.
The goggles works OK if only connected to one of the receivers (then bypassing the oracle).
I'm using two "standard" (PLL) 1.3ghz receivers (those ones that comes with a channel LCD display).
Apparently the same output works fine with other devices (ie: i use it to record the videos with a digital recorder) so the problem is only about the fatshark in combination with oracle.
Is there anything i may try? Maybe it's a matter of impedence on the output... i would like to try a resistor there, but i'm not sure. Any advice?

I've added a capacitor (20uf) in serie with the audio signal (positive is poiting to the receiver) and the problem has gone

Odg: FAT SHARK kabel na AV ulaz monitora

Reply #4
Hvala ponovo na odgovoru. Pročitao sam cijeli thread na linku. Izglea da i njima nije baš jasno , ali dobio je boju na FAT SHARK. Ja nisam ukopčavao audio kabel nigdje. Ali događalo mi se da sam FATSHARK spajao na VIDEO DVD SNIMAČ I TADA JE ISTO SLIKA BILA NA NAOČALAMA C/B.
Probat ću još kemijat.
Ponovo hvala.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(