Skip to main content

Topic: Plan B za jak vjetar (Read 5820 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #15
Ja sam takodjer svojevremeno kao nadopunu RC letjelicama uzeo zmaja (kakvog je Kobac linkao) bas za trenutke kada ima vjetra. Pocelo je sa malim "kinezom" od 2 m2, pa sam nabavio jos jednog od 3.5 m2, i na kraju uzeo jednog od 5.5m2. Iskustvo predobro, ali kod ovih vecih covjek treba paziti jer se sa dobrim vjetrom moze lako vinuti u visine  :) 

Takodjer zmajevi su odlicni i za fizicku vjezbu - rade ledja, ramena, ruke, noge, trbusnjaci, ma sve zivo  ;D, uglavnom topla preporuka svima.

Btw, cesto sam u Ivanicu ali slabo imam vremena, no kad ga bude, ako ste voljni mozete probati - ovisnost zagarantirana  ;)

Power Kiting II

Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #16
ovo je preodlicno!! :O samo ovo je vise padobran nego zmaj!bas sam imao priliku letit u subotu s malim padobranom kakvih metar velicine! i meni je to bilo predobro fakat,jos je bio jak vjetar taj dan bas super,samo sto me nakon pol sata pocne bolit vrat pa odmorim malo hahaha zagrebcani vidio sam da ima u YISK-u u dubravi pored interspara za 50kn!ja cu se vjerojatno zaletit danas ili sutra po jednog! :)

Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #17
Ufff, sad bi se "kajteri" naljutili na tebe - nije padobran vec kite  :). Mali zmajevi su dobri za pocetak i za nauciti kako se upravlja (stvarno je jednostavno), ali poslije je puno interesantnije letjeti sa velikim zmajem koji te moze fino potegnuti. Naravno u ovom drugom slucaju stvarno treba paziti jer posljedice mogu biti gadne.  ::)

Evo jedan zgodan film sto se moze sa vecim zmajem.

Brighton Kite Jumping EXTREME

A ovo je jedan sa "klasicnim" zmajem
Extreme Kite Flying



Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #20
Koja ludnica, stvarno je "upravljiv"  :) Nisam imal pojma da postoji tak nekaj...
Tvoj kolega je naručio baš takvog ili?
MAK Zapad

Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #21
tako nešto, 2.sitno raspona krila ako sam dobro razumio. uglavnom, upravlja se pomoću 4 špage a ne dvije, može se dakle upravljati i nagibom krila

Odg: Plan B za jak vjetar

Reply #22
Ne znam kako do sada nisam opazio ovaj komentar pa malo kasnim sa odgovorom. dapače, ako te put nanese i uvjeti budu povoljni javi se, mi uvijek volimo goste na našem aerodromu.

Dogovoreno :)