Skip to main content

Topic: UPIT ZA HK 600 GT KIT (Read 4353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

UPIT ZA HK 600 GT KIT

Kupio bih hk 600 gt kit... ali me zanima koji su mi djelovi potrebni da bi heli funkcionirao... imam 2 helikoptera ali sam ih kupovao vec spojene... imam dobrog iskustva u elektronici ali ovo nebi radio napamet... gledao sam na hobby kingu djelove za taj model, jedino me zanima sto je od toga potrebno i dali se dobije nacrt za spajanje tih djelova kad se kupe djelovi ili kit... unaprijed hvala :)
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #1
Trebaš motor za 600 klasu, 3 serva standardne veličine za cikliku (digitalni, metalna getriba, brzi i s puno momenta - pogledaj DS610 na century-rc.com, to bi bio neki minimum serva za 600 klasu), za rep pogledaj DS650 isto na century-rc, ESC 100tinjak ampera (preporučam 120A high voltage hobby-wing na rc711.com ili helidirect, ima ih po raznim onlline shopovima), trebaš repni žiro (uzmi HK ZYX ili Tarot ZYX pa lako kasnije pređeš na flybarless), trebaš alat, battery strapove, vezice, mast, loctite i još 100 sitnica...
Inače preporučam da razmisliš o kupovini Align T-Rex 600 comboa, dobit ćeš sve OK dijelove, ovi HK nisu baš neka sreća
MAK Zapad

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #2
da bi se hk600gt sklopio treba nekih 300$ za elektroniku, jer kit na HK-u dođe nekih 180$ sa shippingom... a da ne govorimo o tome kako bi trebalo i neke dijelove zamijenit kvalitetnijima :) a još bi bilo zgodno i fbl glava, ako će se već uzimat fbl žiro, to opet poskupljuje nekih 100njak dolara ako se ne varam...
mislim da će se moj put prema 600tki odvijat par godina, svako malo neki dio i slaži :)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #3
Aha ok hvala na odg. Reci mi dali se moze u hk-ov kit utrpati trex-ovi djelovi., ili kit kao kit nije neke kvalitete
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #4
KUZIM, CIJENA MI NIJE PROBLEM SPREMAN SAM POTROSITI  3000 IN ODMA I KASNIJE DORADIVATI SAD NEZ STO BI MI SE VISE ISPLATILO , MALO SAM U NEDOUMICI. NA HOBBY KINGU NISAM NASA HELI U PAKETU SA EJELOVIMA NEZ NI DALI IMA. AKO IMATE KAKVU DOBRU STRANICU PA DA POGLEDAM
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #5
Možeš, ali kad zamjeniš sve kaj treba dođe te skuplje nego Align

Evo pogledaj listu dijelova
http://www.flyfreak.net/helikopteri/hk600gt-jeftina-sestotka-trebalo-bi-probat-%29/

Ja bih promijenio rep i glavu, s vremenom će vjerojatno brzo otići i ležajevi i sto drugih sitnica (sudeći po manjim HK kitovima, šarafi su zadnje smeće). Da uzimam elektro 600ku uzeo bih Outrage Fusion 50 ili Compass Atom 6HV, lijepo možeš odabrat sve dijelove koje ćeš stavit na njega. Ali T-Rex Combo je sasvim dobra stvar i nemaš frke. Ja bih uzeo onaj combo s Castle Creations ESC-om.
Po meni, bolje uzet dobru 500ku nego jeftinu 600 s lošim dijelovima i elektronikom, imaš tu na forumu par Protosa po jako dobrim cijenama. Dobra 600ka neće izaći puno ispod 1000$, jako dobra 600ka može koštati i više od 1500$. Računaj da ti treba još oko 4000kn za punjač i baterije ak želiš letit kak se spada. Koju stanicu imaš?
MAK Zapad

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #6
Hm, znači ti dosad nisi letio...
Ovak, 600ka je super izbor za početnika (možete me sad popljuvat, ali je) jer je toliko lagana za letit da je to čudo. Ali po meni, nemoj pomišljat o heliju prije 100tinjak sati simulatora.
Znači prvo si kupi dobru stanicu (preporučam da tih 3000 kn ububaš u stanicu, neće ti bit žao osim ako ne misliš odustat od hobija za par mjeseci) i vježbaš na simu. Nakon toga razmišljaj o heliju.
BTW ak uzmeš Futabu možemo se spojit sa trainer kablom (ako si iz ZG-a), dobiješ besplatnu poduku od mene :)
MAK Zapad

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #7
STANICU JOS NEMAM... ZNACI TREX 500??? TREBAO BI TO RAZMOTRITI... HVALA NA POMOCI, TEK SAM NOV U OVOM SVIJETU PA MI TREBA POMOC... ZNACI MOGAO BI NACI NESTO OD 3000- 4000 KOLIKO BI ZA SADA MOGA POTROSITI
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]


Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #9
DALI JE OVO SA STANICOM? I KOLIKO JE POUZDANA STRANICA
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #10
ako misliš na moj link ovo ti je bez žira i repnog serva , i bez stanice , a u vezi stranice : kupujem na njoj stalno i još uvijek nemam zamjerke , najjeftiniji šipment i roba stiže u roku 5-7  radnih dana  :)

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #11
align 500 nađeš za 3000-4000kn spremnu za let, 4000 je flaybarless...
za sada ja sam zadovoljan sa svojom, plasticni dijelovi su super, a kada opadne onda zamjenis za metal, prije nema potrebe a za pocetnika ne moras ni szavljat metalne....

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #12
hvala ljudi na savjetima... Razmisli cu dobro i javiti sto sam odlucio... Ali slobodno davajte i dalje prijedloge ako ko ima
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #13
Imaš pod oglasima nekoliko helića u klasi 550-600.
Svi su ispod cijene. Ne plaćaš carinu, porez, poštarinu, i dobiješ ga odmah.
Nije ti bitno da je novi, osim ako baš ne želiš imati novu djevičansku kutiju.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: UPIT ZA HK 600 GT KIT

Reply #14
Imaš pod oglasima nekoliko helića u klasi 550-600.
Svi su ispod cijene. Ne plaćaš carinu, porez, poštarinu, i dobiješ ga odmah.
Nije ti bitno da je novi, osim ako baš ne želiš imati novu djevičansku kutiju.

znam... ali je problem sto zivim u svicarskoj.. gledao sam preko ebay-a ali nekako nemam povjernja u slike koje vidim. volio bih kupiti neki polovni pa ga srediti ali posto nemam nekog iskustva nebi ni primjetio da nesto ne stima sa helicem... moj jedini problem za sada haha :D
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]