Skip to main content

Topic: Nov u svijetu helikoptera (Read 5698 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nov u svijetu helikoptera

Pozdrav svim forumašima od novog člana, nov sam u svijetu rc-a.. prije nekih 10-tak godina doduše sam imao nitro model autića, koji je završio neslavno.. :D
Prije par dana sam nabavio nekakvog kineza 3.5 kanalnog, na nagovor prijatelja..nakon početnih teškoća sad sve ide glatko, bilo unutar kuće ili na otvorenom..

e sad, htio bih nešto kvalitetnije, veće, profesionalnije.. pa bih vas molio za savjet, i preporuku..što i kako dalje.. ne mislim se baviti ovime potpuno profesionalno već iz hobija, vikendom..  trenutni budžet koji bih potrošio na takvu investiciju je cca 1000-2500 kn.. s time da bi trebao nešto što osim kakvih rezervnih dijelova ne iziskuje daljnja ulaganja..barem ne za početak..jer kako me ovo zaludilo nekako mi se čini da ću brzo krenuti u nadogradnju svog budućeg modela..
i bitno bi bilo da to tražim unutar HR, jer nisam fan kupnje preko interneta, pa ukoliko ima nešto u okolici zg..ili ovom dijelu hr još bolje..

ukratko.. tražim bilo novo ili rabljeno u rangu do 2500 kn RTF, za malo razbibrige preko tjedna ili vikenda..

eto sada kad sam Vas ugnjavio totalno, unaprijed se zahvaljujem..
unaprijed hvala..

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #1
za taj budžet si uzmi nekaj polovno, pogotovo ako nemaš stanicu
potraži među oglasima ovdje na forumu

pametno je na početku uložit malo više u stanicu pa je onda imaš duže vremena

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #2
hvala na odgovoru.. stanicu nemam.. tako da kopam po oglasima i tražim ukoliko ima nešto u kompletu sa stanicom..do tih 2500 kn..
no s obzirom da sam laik i dalje nisam našao ništa pametno.. :D pa ukoliko ima netko kakav prijedlog bio bih vrlo zahvalan..

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #3
....kao sto sam ti vec rekao...najbolje kupi kit i sam slozi helic...da vidis kak to funkcionira...pa tek onda programiranje stanice i letenje.... Zapamti helic iziskuje puno vremena i strpljenja  ;) ...a RTF zaboravi  8)
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #4
U svakom slučaju nemoj uzeti složen jer je to dosadno....
Največi gušt je slagati i učiti pomalo.... 8)

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #5
Za početak preporučam Tarot 450 Pro V2 + Corona 929 na ciklici (ili Hitec HS65MG, 5065MG,  MKS DS92A+ ak imaš love), na rep jedan od sljedećih serva (Futaba 9257, MKS DS8910A(+), JR DS3500G, ili najbolji trenutno kaj postoji MKS DS95i), Tarot ZYX-S, HobbyWing Platinum 40A ESC i Turnigy H2215 3450kv motor. To bi ti trebalo ući u budžet, ali onda nemaš stanicu :)
Preporučam prvo kupit dobru stanicu za te novce i skupljaj za heli, a u međuvremenu gledaj videe o gradnji i setupu helija (helifreak.com -> finless bob techroom) i vježbaj letenje na simulatoru. Onda kad kupiš heli ćeš ga znat složit kak se spada a i letit (tj. hoverat)
MAK Zapad

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #6
Za početak preporučam Tarot 450 Pro V2 + Corona 929 na ciklici (ili Hitec HS65MG, 5065MG,  MKS DS92A+ ak imaš love), na rep jedan od sljedećih serva (Futaba 9257, MKS DS8910A(+), JR DS3500G, ili najbolji trenutno kaj postoji MKS DS95i), Tarot ZYX-S, HobbyWing Platinum 40A ESC i Turnigy H2215 3450kv motor. To bi ti trebalo ući u budžet, ali onda nemaš stanicu :)
Preporučam prvo kupit dobru stanicu za te novce i skupljaj za heli, a u međuvremenu gledaj videe o gradnji i setupu helija (helifreak.com -> finless bob techroom) i vježbaj letenje na simulatoru. Onda kad kupiš heli ćeš ga znat složit kak se spada a i letit (tj. hoverat)
slažem se robi  8) treba prvo probat neki jeftinjak od 450-tke, neku jeftiniju stanicu, a onda tek vidit dali je to uopće hobi za tebe...vjeruj mi...ulupao sam love, a još nisam pošteno poletio  :D
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #7
tako i ja... ulupao masu... a pošteno ne poletio!!! :D
ali nema veze, sve je to zabava
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #8
A nema leta ak se puno ne posvetiš tome. I simulator i šarafljenje i livada.
MAK Zapad

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #9
hvala svima na opsežnim odgovorima..
imam dva pitanja, što mislite o honey bee king 3 , ili od ikarusa jet ranger eco7 za početnika?

znam da o honney bee king-u 3 vjerojatno necu cuti nista pametno, ali meni se cini da nebi bio los pa ako zavrsi u dijelovima nikom nista..dok u medju vremenu ne skupim za postenu stanicu i neki posteni stroj 450 klase..

a eco7?

Unaprijed hvala,
Lp, Bubi

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #10
imao  sam  hbk3  model  ko  model  i  nije  tako  loš !!!!  a  ni  skup  ali  problem  je  njegova  stanica  nije  za  letjeti    jedino  ako  imaš  nekakvu  stanicu   koju možeš  programirati  onda  ok  dalo  bih  se  s  hbk3   uz  dosta   viježbe
savijet  :bolje  uzmi  hk  450  
DJI MAVIC PRO

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #11
...svi smo počeli s HK450...najbolje za početnika bez love...barem naučiš osnove slaganja helića... a i djelovi su badava i dostupni ;) a stanica se da kupit polovna za par-sto kuna...
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #12
HK450 PRO i Turnigy 9X radi ok a i da se sve naučit
normalno plus USB 12 in 1 simulator za vježbanje....

POZZ

Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #13
Ajde i ja ću se ubacit:)

Ako je tako za zabavu kako kažeš.

Uzmi neki 4 kanalni koji trpi štetu, relativno veći i imaš zabavu, novce u džepu i vremena da vidiš što češ dalje. (Walkera)

3.5 kanalni helić je i dalje 3 kanalni helić.

Probaj prvo neki FP (fixed pitch) helić s jednom elisom da vidiš kolika ja stepenica s koaksijalnog. Pa onda si razmisli o 6 kanalnom i koliko si spreman odvojiti.
Nešto kao:
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=8680

Dobiti ćeš informacije kad sve podvučeš, na pitanje koliko mi treba love:
"Koliko god možeš potrošiti!" i to stoji.

Što više love bolji helić, e sad što će tebe zadovoljiti ovisi.

Probaj 4 kanalni da li te zadovoljava, ako je zezancija, ako te navuće, onda bubni 3000-4000kuna za ok heli i stanicu, i pripremi se da će biti puno truda i strpljenja.



Odg: Nov u svijetu helikoptera

Reply #14
pa trenutno je samo za zabavu, jer mi vrijeme ne dozvoljava puni angazman oko ovog hobija..
a kad pohvatam sve ono bitno i kad ponesto i naucim a uz malo srece do tada ce se skupit i novaca i vremena za nesto pametnije i kvalitetnije..

btw, šogor traži 11.1v 3s lipo od 3000mah do 5000mah za el autic, pa ako netko zna di bi to mogao nabaviti ili ako netko prodaje tako nesto vicite..