Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 68884 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #181
Mr. Iwek, što se tiče prelaska pilota kojeg spominjete, to je općepoznata činjenica ne samo kod nas i u svijetu - brdo vojnih pilota prije ili kasnije završi u civilnom zrakoplovstvu iz čisto jednostavnog razloga - civilne kompanije plaćaju puuuno bolje nego vojska.

A što se tiče naših pilota - koliko sam čuo, najveći problem im predstavlja činjenica da zbog ograničenih resursa (budimo iskreni - ispravnih aviona i nedostatka $$$) ne mogu sakupiti minimum potrebnih sati naleta godišnje...Tako npr. naši piloti nisu obučeni za let/djelovanje po mraku jer za to nema sredstava....

avioni za travnate piste? Koliko se sjećam, jedan od dizajnerskih zahtjeva za Gripena je bio da može poletjeti/sletjeti s autoceste...

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #182


Hvala robi,
Pajdas si  ;)

robi 15-ka je Avion Balerina, tako pokretljvi ne znam da postoji.

JARUN  Oprosti,greska ! ;) :-[

Ma slažem se ja da je 15ica ljepša, meni je to jedan od najljepših jetova, ali ja volim rusku avijaciju. E da, i F86 Sabre mi je predivan!
Ali ipak je MiG 21 neusporedivo bolji od 15ice.
Ova tema mi je postala mlaćenje prazne slame nekak :)
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #183


Hvala robi,
Pajdas si  ;)

robi 15-ka je Avion Balerina, tako pokretljvi ne znam da postoji.

JARUN  Oprosti,greska ! ;) :-[

Ma slažem se ja da je 15ica ljepša, meni je to jedan od najljepših jetova, ali ja volim rusku avijaciju. E da, i F86 Sabre mi je predivan!
Ali ipak je MiG 21 neusporedivo bolji od 15ice.
Ova tema mi je postala mlaćenje prazne slame nekak :)


Eh robi, kada bi to samo ova Tema bila ?
mnogo se "Prazne Slame" ovdje mlati ali i to nekome koristi ako nikome tima koji ju mlate,

ne mora sve ici po ravnoj Crti,nismo Nijemci !
Pozz, Iv


Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #185
malo link šteka

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #186
Moraš napravit copy - paste svega.

lp
Toni

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #187
 :D

trebali su mu još nakeljiti naše oznake.... hehehe lijepo izgleda...

a ova obavijest za nas u Brodsko-posavskoj županiji znači da ne idemo van, ukoliko nešto otpadne sa zrakoplova.....

p.s. naravno šalim se, ja sam jako ponosan na naše (na)miguše...
Screw sky if you can't fly.....

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #188
ljudski faktor je bio problem oko kabine tj. kabina nije bila dobro zabravljena.

po meni nama treba nadzvucni zrakoplov bez obzira sto svugdje imamo blizu do granice. ako bi tako razmisljali svi, jer realno nema bas velikih drzava oko nas, onda bi nam bile dosta i utve pa nek nitko nema nadzvucnu avijaciju jer sa 2 macha brzine si u bilo kojoj susjednoj zemlji na granici za par minuta.

to sto govori jarun su jarunove rijeci, a ne moje...  baljezgati znaci pricati gluposti.

ja sam uvijek pokusavao biti pristojan prema tebi jer cijenim tvoje iskustvo i dosta si stariji od mene, a starije treba postivati.


koja je to nova pila u pitanju i kakvo si rjesenje smislio za prijenos komandi?


Pitao si me sto momentalno radim,
El.Jedrilica, klasicna gradnja osim sto Rep ne pripada u klasiku,
Vertikalne i Horizontalne Povrsine se komplet pokrecu umjesto da imam Elerone,

rado bih napravio odmah jos jednu,vecu sa Razmahom 2m ali sada je na redu Letece Krilo takodjer ne spada u Klasiku,
ovaj Model je Raspona 1.500mm
Krilo sam uzeo od ovoga Modela na donjoj Slici,Profil Nosivi-zakrivljen

Pozz



Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #191
Koja je omiljena pjesma MIG-ova 21?
Kad sam bio mladan lovac ja...



Preneseno iz Vecernjaka 15.10.2012
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C