Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 783462 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2460
Tako je. Mene maznuli za 50kn za dve ledlampe za koje je PDV bio 50kn. Nabijem ih na k***c, čisto da se zna. Rekao sam i službenici na šalteru :D

Kod mene mahom delaju neke starke pa da im tak nekaj velim mislim da bi bil prvi na redu i ugodno uslužen!!!  :D :D :D :D
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2461
Pa slozis si sto zelis....ali 10W je stvarno previse


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2463
E sada ... i ja imam neka pitanja!!

Dakle paket u vrijednosti 155kn
- uredno dosao poziv ja na mail poslao Paypal racun i stranicu sa koje je kupljeno
- buduci da je paket vrijednosti manje od 160kn, paket nije ocarinjen (nema PDV), i odem ja danas na postu po njega kad teta veli, da bi preuzeli paket morate platiti 50,40kn - evo ispod je slika racuna

To je normalno tako sad po novom - plati 1/3 cijene za nesto sto nije ocarinjeno te je dozvoljen uvoz!?


Ovo nije normalno, ako izracunas naplatili su PDV na iznos od 150 kn.... trebao bi se zaliti.... poslati mail carini i pitati zasto su ti naplatili PDV na iznos od 150 kn (37.5 kn) plus troskovi slanja poziva (to naplacacuju uvijek kada posalju dopis)

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2464
Radi se o carinskim troškovima.
Naplaćuju što su otvorili i zatvorili paket.
Ja sam platio još i poštarinu od Pošte u Savskoj do Velike Gorice gdje živim, 24kn.
Dakle nije riječ o carini ili PDV-u, a to bi trebalo pisati i na papiru koji tamo dobiješ.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2465
Radi se o carinskim troškovima.
Naplaćuju što su otvorili i zatvorili paket.
Ja sam platio još i poštarinu od Pošte u Savskoj do Velike Gorice gdje živim, 24kn.
Dakle nije riječ o carini ili PDV-u, a to bi trebalo pisati i na papiru koji tamo dobiješ.

Meni su poslali samo papir u pismu da pošaljem račune i svu dokumentaciju od paketa(pošiljke) e-mail-om,fax-om ili poštom u roku 5 -8 dana.I na kraju svega  mi ništa nisu naplatili.Eto izgleda da je kod svakog paketa(pošiljke) drugačija procedura. :-\ Ovo je moj primjer koji mi se desio. :) :)

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2466
U većini slučajeva sam prošao bez plaćanja.
Ali nekad naletiš.
Imaju i oni kvotu koju moraju ispuniti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2467



Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2468
Naručim isti dan iz banggooda PDB iz EU skladišta da bi brže stigao jel, i naze32 iz kine jer ga nije bilo u EU


stanje:


iz EU: 27.4.2016. 11:20:00   Netherlands (the)   AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE   Send item abroad (EDI-received)
iz CN: 26.4.2016. 15:14:05   Croatia   ZAGREB 10003   Insert item into domestic bag


naručeno BTW: (placed on Sunday 17 April, 2016) :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2469
Uskoro nema izbjegavanja onih 5 kuna, ak ne bude i vise.


AKO naručujete robu i pošiljke preko interneta i naiđete na prodavača koji će vam paket iz bilo kojeg dijela svijeta poslati na svoj trošak, tu ćete uslugu u Hrvatskoj ipak morati platiti. Naime, od početka ovog tjedna Hrvatska pošta naplaćuje iznos od 4,5 kuna čak i kada osobno dođete podići paket u poslovnicu.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-trosak-hrvatska-posta-od-sada-ce-vam-naplacivati-i-ako-posiljku-preuzmete-u-poslovnici/891447.aspx

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2470
Bagra smrdljiva,kakve su to gluposti,ak je neki tamo kinez platio da mi dostavi paket do vrata,kaj onda posta nista od toga ne dobije,da im bar fali para nego imaju previse al su pohlepni.Ima da to bojkotiramo jer nam samo jos to fali!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2471
Kad imaju monopol i mogu kako hoće!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2472
Unaprijed se ispricavam, ali nabijem ih na ku.ac, pun mi ih je kufer vise, svako te hoce isisati gdje stigne.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2473
Moj poštar veli ovako: pošta je dužna isporučiti pošiljke po međunarodnim ovo-ono tralalalala.....

E sada , koliko paketića naša pošta mora isporučiti - a poslani su od strane kineske pošte ? A koliko kineska pošta mora isporučiti paketića koji su poslani od strane naše pošte ?

Dakle postoji nesrazmjer i neko to mora platiti. Red je da platimo - mi koji naručujemo! Ja se 100 % slažem sa odlukom naše pošte - ma koliko me zbog ove izjave mrzili svi Flyfreakovi ovdje, jer HP je u pravu !

Damir

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2474
Damire, ne vjerujem da kinezi salju hrpu kontejnera i placaju SAMO do kraja svojih granica, nekakvim ugovorom sigurno placaju kuririma/postama do krajnjeg korisnika.
Ubire nasa posta sigurno dobar dio kolaca samo su pohlepna stoka i hoce jos.

Nemojte me krivo shvatiti, evo jos jedan primjer, ershte banka i racuni za dajners. Do prije nove godine si placao u banci racun bez ikakve provizije jer su u nekakvom partnerstvu bla bla bla nebitno.
Od nove godine se placa 3 kn po racunu, nije puno.... ali WTF?