Skip to main content

Topic: Par pitanja za multikopter (Read 12520 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #15
Ne se uvrijedit, ali daj poslušaj Tomislava_ZG, ipak treba popapati malo žganaca prije.
Mislim, ne moraš, ali dizat par soma kn u zrak nije baš sam tak.
Jesi letio kaj prije? Ili ti je ovo prvi model uopće?
Ma sve OK nemam se zasto uvrijediti...
ovo mi je prvi model uopce , letio sam jako malo ma gotovo nista to je sve bilo proba, zato sam se i odlucio na svoj model..
A to sto Tomislava_ZG kaze to stoji, ali isao bi odmah na malo jaci model pa nebi odmah stavljao kameru i sve na njega nego bi prvo vjezbao letjeti...
Pa da kasnije nemoram ponovo sve novo kupovati..


Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #16
Da se malo uklučim u tu priču.

3kg na hexu je ........... malo jako. Hexa sa axi 2826 ili kw4 ili tiger motorima je 1.5kg max na 40 amp reglerima. Juce sam testirao na baš takvoj hexi usred dana 1kg i nakon 5 minuta sve temperature bile su na crvenom. Znači motorii esc-ji  na 60 do 80 stupnjeva. Znači 1.5 kg bilo bi u 35 stepeni vani na suncu accident waiting to happen. Mislim da bi otišlo k vragu u sledeče 5 minuta leta.
okto bi bilo malo bolje, ali ne puno.

Jači motori i esc-ji to bi išlo do 1.5kg ali bi se dužina ljeta smanjila na 6 minuta po 8000mha bateriji.

Tako da za 3 kilograme treba puno snage i puno baterija. Neču o tome kolko šta košta ali to bi bila skupa hexa.

pozdrav
lanzar


www.kopterworx.com
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #17
Da se malo uklučim u tu priču.

3kg na hexu je ........... malo jako. Hexa sa axi 2826 ili kw4 ili tiger motorima je 1.5kg max na 40 amp reglerima. Juce sam testirao na baš takvoj hexi usred dana 1kg i nakon 5 minuta sve temperature bile su na crvenom. Znači motorii esc-ji  na 60 do 80 stupnjeva. Znači 1.5 kg bilo bi u 35 stepeni vani na suncu accident waiting to happen. Mislim da bi otišlo k vragu u sledeče 5 minuta leta.
okto bi bilo malo bolje, ali ne puno.

Jači motori i esc-ji to bi išlo do 1.5kg ali bi se dužina ljeta smanjila na 6 minuta po 8000mha bateriji.

Tako da za 3 kilograme treba puno snage i puno baterija. Neču o tome kolko šta košta ali to bi bila skupa hexa.

pozdrav
lanzar


www.kopterworx.com


Tezina je 1450g.. a dalo bi se staviti i neso laksi objektiv...

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #18
Da sve je to ljepo i super. Ja bi za takav fotoaparat uzeo wokong umjesto nazu.
onda dobar frame i još bolji gimbal ako je video isto u planu inače nije tako bitno jer za fotke je ok i slabiji gimbal.
onda neke motore kao naši KW8 na hexu i esc-ji od 60 ampera.
onda transmiter min 8 kanala, 10 još bolje. pa video link .....

lanzar

www.kopterworx.com
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #19
i opet je to puno, jako mocan hexa to mora biti, bolja opcija je octo
ovo sta kazes home made alu i takve cirkuse zaboravi, gubljenje vremena,materijala, zivaca i para... nema tu kruha

@Lanzar
jebes takve reglere koji se pregrijavaju na 35 stupnjeva :D :D :D , stavis mu suncobran

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #20
Da sve je to ljepo i super. Ja bi za takav fotoaparat uzeo wokong umjesto nazu.
onda dobar frame i još bolji gimbal ako je video isto u planu inače nije tako bitno jer za fotke je ok i slabiji gimbal.
onda neke motore kao naši KW8 na hexu i esc-ji od 60 ampera.
onda transmiter min 8 kanala, 10 još bolje. pa video link .....

lanzar

www.kopterworx.com

wokong??
Trazim po vebu pa nemogu naci....




Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #24
Elio, još jedno bitno pitanje. Hoće li se taj multikopter koristiti u profesionalne svrhe, tj. hoće li donositi konkretnu zaradu, ili je to samo hobi želja da se za sebe napravi pokoja fotkica ili video? Velika je razlika između to dvoje ponajprije u novcu, zato pitam.

A ovo da ćeš početi letjeti i u čiti se na konkretnoj heksi kao i ostale kolege ne preporučam. Dosta ih je imalo sličnu ideju pa kada su prvi puta dali gas stvari su se za njih bitno promijenile. tj shvatili su s čime imaju posla i tu po njih počinju problemi koji ih u konačnici koštaju puno više novaca, vremena i živaca.  ;)
 
lp
Toni

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #25
Elio, još jedno bitno pitanje. Hoće li se taj multikopter koristiti u profesionalne svrhe, tj. hoće li donositi konkretnu zaradu, ili je to samo hobi želja da se za sebe napravi pokoja fotkica ili video? Velika je razlika između to dvoje ponajprije u novcu, zato pitam.

A ovo da ćeš početi letjeti i u čiti se na konkretnoj heksi kao i ostale kolege ne preporučam. Dosta ih je imalo sličnu ideju pa kada su prvi puta dali gas stvari su se za njih bitno promijenile. tj shvatili su s čime imaju posla i tu po njih počinju problemi koji ih u konačnici koštaju puno više novaca, vremena i živaca.  ;)
 
lp
Toni

Trebao bi donositi zaradu...
jer bavim se fotografijom i ovo bacup tijelo nikon d7000 bi stavio na hexu...

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #26
Samo moraš bit svjestan da to nije ajmo Nikona rego i GAAAAAS, nego treba prvo kemijat tjednima oko setupa, pa onda sve još potweakat, riješit vibracije i tak dalje i tak bliže
A da ne pričamo o tome da još ne znaš letit, tu isto treba prsteke zagrijat. Ne leti to samo od sebe, iako tak izgleda na jutjubu
MAK Zapad

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #27
 :D :D :D
prvo si rijesi sve dozvole, malo se promjenilo kod nas na gore, cirkus za popizditi jer dovoljno je da ti netko za jednu fotku ili video postavi pitanje o dozvoli koju nemas ima da ti se smraci kad ti lupe po novcaniku

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #28
:D :D :D
prvo si rijesi sve dozvole, malo se promjenilo kod nas na gore, cirkus za popizditi jer dovoljno je da ti netko za jednu fotku ili video postavi pitanje o dozvoli koju nemas ima da ti se smraci kad ti lupe po novcaniku
Sto se tice dozvole to je sve ce se rijesiti , sve ce biti preko obrta...
Ako mislite na dozvole za fotografiranje i snimanje??

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #29
Samo moraš bit svjestan da to nije ajmo Nikona rego i GAAAAAS, nego treba prvo kemijat tjednima oko setupa, pa onda sve još potweakat, riješit vibracije i tak dalje i tak bliže
A da ne pričamo o tome da još ne znaš letit, tu isto treba prsteke zagrijat. Ne leti to samo od sebe, iako tak izgleda na jutjubu

Znam, meni to nije sad hitno da sutra pocmem s tim...Imam strpljenja, zivaca i volje...!!