Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110897 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #90
Ja sam uzeo DJI ESC-e jer sam mislio da su kao bolji, ali su to ustvari HobbyWing regleri s DJI firmware-om. Jedino mi je u jednu ruku glupo da se ne da niti throttle range na njima podešavat, ali ima smisla, složeno je da radi out of the box na Nazi.
Imam i 6 RCTimera 30A, pa ne znam da li da ih flešnem ili ne, imam još vremena čitat i razmislit.
Inače, ovaj video di lik leti DJI F450 meni nije baš ništa spektakularan, još nisam nigdje vidio video prije/poslije koji bi me uvjerio da ih flešam
Koliko mm bužir s HK bi bio dobar za 30A ESC-e? Mene par grama ne muči
MAK Zapad

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #91
ma da je to par grama, kada uzmeš po 10cm za svaki regler(jer se skupi i po dužini)
pa 6 reglera...60 cm debelog bužira... to ti bude muka u ruci držat, kamoli tjerat multi da drži u zraku, a nepotrebno...
iako moj zadnji sada ima potiska 8-12kg, ovisno jel 10'' ili 12'' prop gore.
a težak je samo 2kg, no zato leti 25 minuta  ;)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #92
Ti bokca! Pa kaj se ne hiće to po zraku ko blesavo? MultWii? Koji motori ak je za javnost? :)
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #93
yup, multiwii FC, rctimer motori i rctimer regleri.
bit će fotke, opis i video kada ga dovršim, u mom topicu da tu ne spamam kk2 thread, za sada samo testiram jel sve ok spojeno,
ma ništa posebno ni skupo.
samo je to moja prva jača hexa, i sviđa mi se kako radi. puno bolje leti nego one prije s 2830 motorićima...
3.5A u hoveru po motoru, milina.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #94
Zakon, baš me zanima :)
Meni je žao što sam išao na 2212 motore (2830) jer će ovak raditi na samoj granici (po rc calcu), al imaš pravo, na srepfleru ne spammamo temu više :)
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #95
Zakon, baš me zanima :)
Meni je žao što sam išao na 2212 motore (2830) jer će ovak raditi na samoj granici (po rc calcu), al imaš pravo, na srepfleru ne spammamo temu više :)

Meni ne smeta, ionako je KK2 iz cijele price bitan, planiram i ja probati hexu, malo samo da skupim za to,
cekam da cujem kaki su low kv motori iz rctimera i njihovi simon ESC ili da skrsim pa dokupim jos koji NTM i slozim hexu.
Htjeo sam nesto s velikim propovima jos vece nosivosti jedino me malo iznenadilo da s vecim propovima ne poljece brze i leti agresivnije nego naopako, jos me cudilo zasto 8" vole na NTM 1200.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #96
ma da je to par grama, kada uzmeš po 10cm za svaki regler(jer se skupi i po dužini)
pa 6 reglera...60 cm debelog bužira... to ti bude muka u ruci držat, kamoli tjerat multi da drži u zraku, a nepotrebno...
iako moj zadnji sada ima potiska 8-12kg, ovisno jel 10'' ili 12'' prop gore.
a težak je samo 2kg, no zato leti 25 minuta  ;)

I mene jako zanima ovih 25 minuta , jel to sa video linkom ili bez ? Nadam se što skorijoj specifikaciji i slikama.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #98
Postigao stabilnost u rangu GPS Holda (?), nema vise ni drifta,
stoji  i stoji.
S dvije 2x2200 3s potencijalno 12 min ali sigurnih 10-11.

http://www.youtube.com/watch?v=8j1SnHJ47eQ

Na videu se vidi koliko malo gasa ( hoda palice) treba za korekciju gore dolje.

Pojeli me komarci, grizu da to nije normalno.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #100
Novi FW za KK2
ispravljeni bugovi od 1.1
orginal 1.0 nema za skinuti.

Firmware V1.2

-Bug-fix: ESC calibration.

There where two uninitialized variables when entering ESC calibration. (flagMutePwm and ServoFilter) Of course this was the one function I forgot to test in V1.1. Sorry about that.

Note that ESC calibration is a bit simpler now. You can plug in the battery and then press the buttons, since the welcome screen adds a bit delay. No need for 4 hands

Also note that the ESC calibration amplifies the throttle signal a bit to make sure the ESC receive the full range of 1 to 2 ms. (in all versions)
This why it it is best to do the ESC calibration though the KK2.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #101
Dobio na posudbu Bullet HD kameru pa isprobao,
nazalost bilo je kasno kad sam isao pa kao i vecina kamera ne voli malo svjetla i sunce,
nisam nicim ublazio vibracije kamere tako da sigurno moze puno bolje, ali za prvu probu sam samo zip trake i ucvrstio.

Video nije prosao stabilize i sl filtere, samo okrenuta slika jer sam kameru stavio naopako.

http://www.youtube.com/watch?v=zjxTZ3D884U

te istovremeno s zemlje i zraka

http://www.youtube.com/watch?v=m9DezMmBycg

Posudjena je na neko vrijeme pa se nadam da cu jos testirati, i na postenom jutarnjem svijetlu.
Steta sto nije Bullet HD Pro, ova je vise u klasi prve GoPro i na drugom videu se vidi Hero 2 koliko je bolji.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #103
Postigao stabilnost u rangu GPS Holda (?), nema vise ni drifta,
stoji  i stoji.
S dvije 2x2200 3s potencijalno 12 min ali sigurnih 10-11.

http://www.youtube.com/watch?v=8j1SnHJ47eQ

Na videu se vidi koliko malo gasa ( hoda palice) treba za korekciju gore dolje.

Pojeli me komarci, grizu da to nije normalno.

ovo mi se svidja i to za samo 30 dolara

Best buy definitivno, jos da naprave verziju kojoj se mogu dokupiti vise memorije, GPS, barometar, kompas ... pa polako dodavati.
Taj dio fali, ali ciljana grupa i cijena su pogodjeni i svaki dodatak dize cijenu i komplicira.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #104
Postigao stabilnost u rangu GPS Holda (?), nema vise ni drifta,
stoji  i stoji.


I ja sam kupio iste elise iz HK. Nisam ih još montirao na moju hexu RC JAZO jer stare još nisam slomio.  >:(
Izgledaju mi mekane. Savijaju se u ruci lako u odnosu na  stare koje sam platio 7,9 BP 4 kom 2xCW i 2X CWW .
 Kažeš da ti drži HH.  Znači bez obzira na jeftikaner, može proći kod spore vožnje?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(