Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110890 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #165
super  cvoke :)
znaci nije tako jednostavno vozit s njima

Kada letis normalno vidis ispred iza iznad ispod modela, s FPV vidis samo dio naprijed,
pomake od 0.5 m fizicki vidis a s FPV ovisi koliko je daleko neka tocka od koje odredjujes, nesto kao pogled s terase, uz spotera ide lakse.
Da sam imao prilike gledati na cvike kako drugi lete, ili letiti s trenerom da on preuzme ako ista krene krivo sigurno bi bilo lakse i brze za nauciti.
Moze se, ali treba biti oprezan i korak po korak, ne bi htio bez spotera vjezbati.

Po malo cu, nabavio sam neki prenosni dvd player s video in pa cu probati uz to prvo,
no odmah vidim koliko su cvike prakticnije za nositi, ovako trebam stalak ili na haubu, zice se duplaju i razvlace, cvike mala torbica i to je sve sto treba.

Donjeli su mi 3 kamere i niti jedna nema video in, DCR-140e 142e PC7e ( a pc8 ima)...

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #166
kolko ti je sve skupa izaslo
i gdje si uzeo hk?

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #167
kolko ti je sve skupa izaslo
i gdje si uzeo hk?

cvike
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20672&aff=448825
299$ + postarina + osjecka carina
antene ( nisu obavezne ali preporucam)
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=40&products_id=1058
ista cijena sada i na HK
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=27750&aff=448825
no mogu se naci i s buddy kodom 4$ jeftinije
39$ + postarina
Leca za kratkovidne
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16511__Fatshark_FPV_MyOptic_Lens_Set_For_Eyeglass_wearers_.html
14$ Platinum inace oko 19$

U biti kao i GoPro HD Hero 2 u HR

Razmisljao sam i o Dominatorkama koje su bolje ali previse toga treba dokupiti, a razlika od osnovnih predator do full seta je ispod 40$ za sta dobijem sve sto mi fali.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #168
mislim da ce ipak prvo pasti gopro  :)

jesi se zabavljao sta sa self level-om,dali je moguce dovest quad na tu razinu da stoji u mjestu


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #170
mislim da ce ipak prvo pasti gopro  :)


Evo kod mene povoljna dvojka i to s LCD-om :)

Ja sam jako zadovoljan s Go Pro HD Hero 2 i koristim je stalno, uzeo sam ju isto prije cvika,
neces zazaliti ako uzmes, snimao sam i s Bullet i raznim foticima (iz jeftinije klase) ali gopro stavis na glavu i sve snimi, a montaza isto nije problem. Preporucam.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #171
mislim da ce ipak prvo pasti gopro  :)

jesi se zabavljao sta sa self level-om,dali je moguce dovest quad na tu razinu da stoji u mjestu

Kad kazem da stalno letim s self-level ne vjeruju mi, igrao sam se s parametrima ali default su se pokazali najbolji. Imas video onaj GPS Hold i to je isto s self level, ako ima imalo vjetra uvijek ce ti ici na stranu na koju piri, ali je lakse kontrirati i kod self levela volim sto kad pustis on se izravna i mozes na miru reagirati bez obzira ako ide na neku stranu ( ide polako).

Na mom drugom letu s cvikama sam otisao dalje i odlucio da vratim vizualno ( bez cvika), skinuo cvike, skuzio da ne vidim bas model, stavio naocale ( dioptrijske) ugledao model i vratio ga, osim gasa nisam nista drugo morao paziti dok sam to radio ( self level radi), to sto on ide lagano na neku stranu nije neki problem (par metara lijevo desno ni tam ni vam).

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #172
kod mene neide bas malo lijevo malo desno ide naprijed lijevo i to dosta brzo
kalibrirao sam senzore ali isti k (koristio sam leveler) jedino mozda da jos probam nagnut quad malo natrag desno pa opet probat kalibrirat  :o

vratio sam default postavke self levela pa cu danas jos malo testirat


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #173
Meni Naza stoji ravno, ali zadrifta po vjetru, nekad sama od sebe i tak (valjda ovisi kak sam pogodio težište s baterijom), ali me to ne dira previše
Morat ću istestirat taj KK V2 ako ga ne prodam, ali nemam sad vremena baš... Tak da ak je netko zainteresiran :)
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #174
Meni Naza stoji ravno, ali zadrifta po vjetru, nekad sama od sebe i tak (valjda ovisi kak sam pogodio težište s baterijom), ali me to ne dira previše
Morat ću istestirat taj KK V2 ako ga ne prodam, ali nemam sad vremena baš... Tak da ak je netko zainteresiran :)

Nemoj ga prodati, uskoro ce ti izaci i gimbal mogucnost, self level obecaje da ce popraviti, a tesko da ces kupiti 2 naze a vise od jednog quada vrlo moguce.

#2
Q: Is it possible to write FW on this controller to use as standalone Camera gimbal like the multiwii?
A: Yes, I will write a camera gimbal FW for it.

#7
Q: Why is Autolevel so slow?
A: The autolevel is based only on the ACC. It takes some time before the ACC registers tilt due to the horizontal acceleration of the craft when tilting. It needs some speed to get air resistance and a force on the ACC. Therefore the autolevel works best on draggy crafts. Later I will try to implement a AHRS algorithm, which uses both ACC and gyros to get a immediate tilt angle.

To do list:
1: Improve the Self-leveling.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #175
Meni Naza stoji ravno, ali zadrifta po vjetru, nekad sama od sebe i tak (valjda ovisi kak sam pogodio težište s baterijom), ali me to ne dira previše
Morat ću istestirat taj KK V2 ako ga ne prodam, ali nemam sad vremena baš... Tak da ak je netko zainteresiran :)

tako je
zelim biti pilot a ne putnik  ;D

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #176
Meni ustvari i treba samo standalone gimbal kontroler, jer nemam love za pravu stvar. Tak da sam mislio isprobat MWC prvo, ali ovo zvuči dobro ak će radit kak se spada. S tim da, iz iskustva, znam da ću na kraju trebat iovak ionak kupit pravu stvar da radi kak se spada. Triper kombinacije rijetko kad prođu
MAK Zapad


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #178
kod mene neide bas malo lijevo malo desno ide naprijed lijevo i to dosta brzo
kalibrirao sam senzore ali isti k (koristio sam leveler) jedino mozda da jos probam nagnut quad malo natrag desno pa opet probat kalibrirat  :o

vratio sam default postavke self levela pa cu danas jos malo testirat

Ne znam kako ti baterija stoji, meni je lijevo desno i mogu je malo naprijed nazad do sarafa, probaj ju pomaknuti nazad desno 5-10mm. Mozes i probati staviti dvije baterije. Puno vise voli centralnu tezinu, 2x2200 3s nema problema 2x2600 pa cak i 1x2600 dugacke bas i ne voli baterije vire i previse tezine na krake.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #179
Meni ustvari i treba samo standalone gimbal kontroler, jer nemam love za pravu stvar. Tak da sam mislio isprobat MWC prvo, ali ovo zvuči dobro ak će radit kak se spada. S tim da, iz iskustva, znam da ću na kraju trebat iovak ionak kupit pravu stvar da radi kak se spada. Triper kombinacije rijetko kad prođu

Samo za tebe

New IMU for OpenAero2 - Camstab demo

OpenAero2 Beta 4 is just around the corner and it now has a working IMU that is leaps and bounds better than the old method of estimating attitude.
Here's a teaser video of the firmware in Camera Stability mode.
Obviously it works just as well in Aeroplane mode.

Only the pitch (tilt) axis was activated in this demo. I wish I had a tilt/roll mount to try...