Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110898 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #210
Na @zokizo zahtjev


Re: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #211
Zoki moras covjeku pivo platiti za ovo

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #214
nisi jos updejto na 1.2
ja sam jucer (hvala isvedic  ;) )

svidja mi se jer ti na screenu pise voltaza baterije self level ima trim nemoras levelira quad dodao je jos ccpm 
uglavnom ima jos par tih sitnica

sto se tice leta ovo malo sta sam uspio testirat mi se cini isto ko i prije  ???
 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #215
Da se vratim malo na stabilizaciju gimbala
Izgleda da Naza ima drek od outputa (max 100Hz) i još nisam vidio nijedan video da nekome Naza baš jebeno dobro stabilizira gimbal (ma čak ni donekle dobro)
Tako da se ne bih čudio da onaj opensource firmware za KK2 radi bolje od Naze. (a osim toga i u levelu osi je ako se dobro smontira)
Ako se odlučim instalirati KK2 za stab. gimbala, čije servače namjeravam napajati s nekih 7.2 reguliranih volti (koje KK2 očito ne može progutat), da spojim + i - s BEC-a na servače i s KK2 im dovedem samo signal ili postoji neko zgodnije rješenje?
MAK Zapad

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #216
Da se vratim malo na stabilizaciju gimbala
Izgleda da Naza ima drek od outputa (max 100Hz) i još nisam vidio nijedan video da nekome Naza baš jebeno dobro stabilizira gimbal (ma čak ni donekle dobro)
Tako da se ne bih čudio da onaj opensource firmware za KK2 radi bolje od Naze. (a osim toga i u levelu osi je ako se dobro smontira)
Ako se odlučim instalirati KK2 za stab. gimbala, čije servače namjeravam napajati s nekih 7.2 reguliranih volti (koje KK2 očito ne može progutat), da spojim + i - s BEC-a na servače i s KK2 im dovedem samo signal ili postoji neko zgodnije rješenje?

Jesi mozda gledao na plocicu kako ide struja M2-M8, ako + ne ide dalje to je za servace pa moze 7.4v.
Drugo sto mi pada na pamet je Y cabl + produzni bez crvene ili BEC eliminating cable (isto samo kupovno)
pa 7.4v na jedan kraj a signal na 2.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #217
nisi jos updejto na 1.2
ja sam jucer (hvala isvedic  ;) )

svidja mi se jer ti na screenu pise voltaza baterije self level ima trim nemoras levelira quad dodao je jos ccpm 
uglavnom ima jos par tih sitnica

sto se tice leta ovo malo sta sam uspio testirat mi se cini isto ko i prije  ???

Dolazi mi 6 pin programator ( imam 10), no ne zurim 1.1 je imao bug, 1.2 je bolji ali jos nisu rjesili self level kako spada a stari nije dostupan pa nema nazad.
Nisam spoji voltage na plocicu koristim buzzere ( glasniji), ima par zgodnih caka u novom fw ali nasao sam dosta tipova koji kazu da im je 1.0 bio bolji.
Gledao sam malo i kod imas mogucnost i da ti pise nagib umjesto voltaze ( komentirano u kodu), neki su cak ukljucili dio koda s poboljsanim self levelom ( ali to je jos u razvoju i nije odlucio da je spremno pa je u komentaru), nije C kod pa nije previse citko assembler je ( Z80 i x86 su koje ja razumijem).
Pisao sam da doda th curve mogucnost barem da kazes na koliko je hoover i da je tu malo ravniji,
kad vec ima stick scaling neka doda i to, pogotovo sto petljanje po th scalingu ne daje bas dobre rezultate ( probao radi mirnijeg gore dolje ali mi nije odgovaralo).

Re: Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #218
Da se vratim malo na stabilizaciju gimbala
Izgleda da Naza ima drek od outputa (max 100Hz) i još nisam vidio nijedan video da nekome Naza baš jebeno dobro stabilizira gimbal (ma čak ni donekle dobro)
Tako da se ne bih čudio da onaj opensource firmware za KK2 radi bolje od Naze. (a osim toga i u levelu osi je ako se dobro smontira)
Ako se odlučim instalirati KK2 za stab. gimbala, čije servače namjeravam napajati s nekih 7.2 reguliranih volti (koje KK2 očito ne može progutat), da spojim + i - s BEC-a na servače i s KK2 im dovedem samo signal ili postoji neko zgodnije rješenje?
Jesi stavio novi update od naze

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #221
pfff tvoj "yaw" radi ko zmaj naspram mog
ja kad dam komandu lijevo ili desno bas cujes motor kako se ubrzaju i naravno quad skoci gore

zakacio sam dodatnu tezinu ali to nije pomoglo probat cu sad sa d/r  :)

btw stick scaling throttle je na 90 ako ga stavim npr na 80 trebao bi imati manji odaziv na gas to je ustvari kao neki expo na stanici?

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #222
pfff tvoj "yaw" radi ko zmaj naspram mog
 ja kad dam komandu lijevo ili desno bas cujes motor kako se ubrzaju i naravno quad skoci gore
 
 zakacio sam dodatnu tezinu ali to nije pomoglo probat cu sad sa d/r  :)
 
 btw stick scaling throttle je na 90 ako ga stavim npr na 80 trebao bi imati manji odaziv na gas to je ustvari kao neki expo na stanici?
 

Ja sam to rijesio tako sto sam  u YAW postavkama stavio za I gain i limit vrijednost 0, i vise model ne skace uvis kad ga okreces lijevo i desno.....

Ja pak imam problem sto ne mogu namijestiti selflevel, postavke su mi P 40/20 a I 0/0, prilikom aktiviranja se funkcije upravljanja samo uspore pa model postane lijen na komande.... Kad pak pocijem namjestati I u neku vrijednost model u letu prilikom aktiviranja selflevel-a putem aux-a svaki put se okrene u neku stranu - ne uvijek u istu, umjesto da se postavi u horizontalu... ne kuzim u cemu grijesim

pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #223
za ovo sto ti skrece u self level modu bi trebao kalibrirat senzore
bas sam danas citao na RCGroups da znaju po 50 puta kalibrirat senzore da im quad ne vuce  nigdje 

ver 1.2 ima u self level postavkama trim tako da nemoras kalibrirat senzore nego samo malo prckas po tom trimu i quad ne bjezi
nisam probao jer nisam jos dosao do toga,posto se mucim sa yaw postavkama  :)


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #224
pfff tvoj "yaw" radi ko zmaj naspram mog
 ja kad dam komandu lijevo ili desno bas cujes motor kako se ubrzaju i naravno quad skoci gore
 
 zakacio sam dodatnu tezinu ali to nije pomoglo probat cu sad sa d/r  :)
 
 btw stick scaling throttle je na 90 ako ga stavim npr na 80 trebao bi imati manji odaziv na gas to je ustvari kao neki expo na stanici?
 

Ja sam to rijesio tako sto sam  u YAW postavkama stavio za I gain i limit vrijednost 0, i vise model ne skace uvis kad ga okreces lijevo i desno.....

Ja pak imam problem sto ne mogu namijestiti selflevel, postavke su mi P 40/20 a I 0/0, prilikom aktiviranja se funkcije upravljanja samo uspore pa model postane lijen na komande.... Kad pak pocijem namjestati I u neku vrijednost model u letu prilikom aktiviranja selflevel-a putem aux-a svaki put se okrene u neku stranu - ne uvijek u istu, umjesto da se postavi u horizontalu... ne kuzim u cemu grijesim

pozzz

Self level je od 1.1 fw poduplana reakcija, no mozes imati drugi rate za self level.