Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110871 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #225
pfff tvoj "yaw" radi ko zmaj naspram mog
ja kad dam komandu lijevo ili desno bas cujes motor kako se ubrzaju i naravno quad skoci gore

zakacio sam dodatnu tezinu ali to nije pomoglo probat cu sad sa d/r  :)

btw stick scaling throttle je na 90 ako ga stavim npr na 80 trebao bi imati manji odaziv na gas to je ustvari kao neki expo na stanici?

probao sam stick scaling ali nije dobro, iako ogranici raspon gasa kao end point pomakne i hoover pa imas 2/3 pada i 1/3 lagano gore,
jedino dobro rjesenje je throttle curve s ispeglanom sredinom.
Razmisljao sam i o varijanti kao 3D Helici da imas curve za poletiti i curve za letjeti ( na switch) gdje je najdolje lagano padanje sredina ispeglani hoover i gore gas tako da za FPV ne mozes padati pre brzo.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #226
a kako self level kalibrirat najpametnije mislim ima li kakva vodilja da se to napravi bez ovih 50tak puta?

Btw sto je to d/r sto spomijnjes?
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #227
pfff tvoj "yaw" radi ko zmaj naspram mog
 ja kad dam komandu lijevo ili desno bas cujes motor kako se ubrzaju i naravno quad skoci gore
 
 zakacio sam dodatnu tezinu ali to nije pomoglo probat cu sad sa d/r  :)
 
 btw stick scaling throttle je na 90 ako ga stavim npr na 80 trebao bi imati manji odaziv na gas to je ustvari kao neki expo na stanici?
 

Ja sam to rijesio tako sto sam  u YAW postavkama stavio za I gain i limit vrijednost 0, i vise model ne skace uvis kad ga okreces lijevo i desno.....

Ja pak imam problem sto ne mogu namijestiti selflevel, postavke su mi P 40/20 a I 0/0, prilikom aktiviranja se funkcije upravljanja samo uspore pa model postane lijen na komande.... Kad pak pocijem namjestati I u neku vrijednost model u letu prilikom aktiviranja selflevel-a putem aux-a svaki put se okrene u neku stranu - ne uvijek u istu, umjesto da se postavi u horizontalu... ne kuzim u cemu grijesim

pozzz

I postavke ne rade za self level, izbacene u novijoj veziji

#8
Q: What are the "limit" values in "PI Editor"?
A: About the "limit" values. They set the maximum of the available motor power to be used for correction. 100 is 100%. The "I limit" value is also known as "anti wind-up" in PID theory.
The limits is most important on the yaw axis. The prevent a large yaw correction from saturating the motors (giving full or no throttle), causing no control of the roll/pitch axis.
The default values permit 30% ("P Limit" 20 + "I limit" 10) of the motor power to be used to yaw correction, making 70% available for the roll/pitch axis, the most important ones.
You can increase "Yaw P Limit" for faster Yaw response. Note that Yaw response is also limited by the craft itself.
You can increase "Roll/Pitch/Yaw I Limit" for increased heading-hold "memory", that is how far it can deviate and still return to original attitude. Too large memory can cause problems if you have a "blow out" on one of the axis, tries to correct it with opposite control input and then when the blow-out conditions disappear, the craft will try to return to an unknown attitude.
Unless you know what you are doing, leave the limit values as default. Default values has no impact on The PI tuning process.
Also leave the self-level "I gain" and "I limit" at zero. The I part of the self-level algorithm does not work well, this will be fixed later. (Accelerometers is too slow)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #228
a kako self level kalibrirat najpametnije mislim ima li kakva vodilja da se to napravi bez ovih 50tak puta?

Btw sto je to d/r sto spomijnjes?

D/R dual rate - pored stick scalinga

Ako nemas 1.2 ( tamo imas koliko naprijed nazad lijevo desno poseban trim za self level) ja nastimam s trimovima da ne vuce na neku stranu ( no i calibrirao sam par puta),
jedino sto ja stalno letim s self level pa je sve i podeseno za to od reakcije na dalje,
kod stelanja sam koristio i bez ali kad letim ja cesto na tren gubim orjentaciju, grizu me komarci i sl pa samo pustim on se smiri ( barem izravna) pa okrenem i dalje.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #230
 8)...zanimljivo.....
Turnigy 9X

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #231
sve zivo i nezivo probao i yaw je nemoguce podesit
20 puta probao po upustvima 100 kombinacija i dalje ne radi

morat cu pricekat i narucit dr plocicu izgleda da sam ubo defektnu

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #232
sve zivo i nezivo probao i yaw je nemoguce podesit
20 puta probao po upustvima 100 kombinacija i dalje ne radi

morat cu pricekat i narucit dr plocicu izgleda da sam ubo defektnu

Moguce da je defektna, ima puno prijava da je displej lose spojen, lem los,
trenutno su na BK, ali bit ce ih jos.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #233
Evo i moj let, hvala srepfleru na izdašnoj pomoći u setupu, posuđivanju programatora i balansera elise ;)

Quadcopter
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #234
danas mi dodu elise GWS 9050 trokrake
maknem ove 1045 i quad skoro pa se i ne dize kad ga okrecem L ili D

e sad ili su te 1045 else totalno debalansirane (nisam ih balansirao) i stvarale su vibracije pa se plocica gubila
ili su 1045 prevelike,mada trokrake 9050 bi trebale biti kao i dvokrake 1045

pretpostavlajm da su vibracije uzrokovale problem  ???

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #235
danas mi dodu elise GWS 9050 trokrake
maknem ove 1045 i quad skoro pa se i ne dize kad ga okrecem L ili D

e sad ili su te 1045 else totalno debalansirane (nisam ih balansirao) i stvarale su vibracije pa se plocica gubila
ili su 1045 prevelike,mada trokrake 9050 bi trebale biti kao i dvokrake 1045

pretpostavlajm da su vibracije uzrokovale problem  ???

Bez balansiranja elisa nema dobrog quada, ne voli nikakve vibracije.
Ili balansirane pro elise ili dobro balansiranje, nema precice.

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #236
Evo i moj let, hvala srepfleru na izdašnoj pomoći u setupu, posuđivanju programatora i balansera elise ;)

Quadcopter

Neka samo quad dobro leti,
jako lijepo drzi visinu, jesi li li koristio th curve?

Cestitam na fino podesenom quadu, bas fino leti.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #237
Čestitke Varadero, jako lijep let i dobro podešen quad.  8)

lp
Toni

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #238
Neka samo quad dobro leti,
jako lijepo drzi visinu, jesi li li koristio th curve?

Cestitam na fino podesenom quadu, bas fino leti.

Jesam napravio th curve, ali ovdje sam letio bez...nije toliko nužno jer su elise 8x4.5 a ne 10ke kao kod tebe, pa ima umjereniji odziv na gas.
Budući da je vjetar dosta pirio, super drži , a nisam ni za jednog leta dok sam podešavao model pao ili slomio elisu, bit će da su mi prsti već dobro uigrani.

Čestitke Varadero, jako lijep let i dobro podešen quad.  8)

lp
Toni

Hvala Toni, lijepo je dobit pohvalu od pravog starog majstora  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #239
Hvala na komplimentu, al nisam ti ja nikakav majstor.  ;)  Kada su multirotori u pitanju uvijek imam osjećaj da sam na početku. Učim i dalje i imam želju za tim jer tehnika brzo napreduje. Šteta što sve  to financijski ne možemo pratiti onako kako bi htjeli. No, držim da uvijek možemo naučiti jedan od drugoga ukoliko smo spremni na normalan dijalog i poštovanje dostojanstva ljudske osobe. Samo tako nastavi. Krasno leti. Uvijek mi je lijepo vidjeti tako dobro podešen quad jer quad ipak nije heksa. Mirnoća leta me podsjeća na nekad moga Jakuba koji je letio sa Paris Sirius 600.
http://multiwiicopter.myshopify.com/products/paris-quad-tricopter-sirius-600-mp-v4-0-llc-plug-n-playVidi se i da su prsti uigrani.
Na tu bi se mirnoću već polako mogao prikačiti i koji manji gimbal. 8)     

lp
Toni