Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110903 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #285
Dalji razvoj KK2 plocice ce biti u C-u, pa treba neko vrijeme dok se prebaci kod,
ali ce biti i bolji self level.

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23042880&postcount=5444

Izjava autora s rcgroups

Some updates:

I am going to rewrite the whole thing in C. Yep, I'm getting old!

It is so much easier to develop, debug and maintain. Also my math-library is not up to the task of rotating 3D vectors, needed for better self-level.

Due to the small program memory some features probably have to go.

In worst case it will have to be multicopter type specific hex files, like on the KK1.

I'm going to use AVR-GCC.

After writing a few arduino (C) programs, I went back to assembly to fix my brushed motor ESC firmware.

Then it hit me: "What the truck am I doing? I have to be bat-shlt-crazy to write large programs in assembly! This thing is so cryptic that I have to reverse-engineer my own source code!"

Haha

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #286
I ja bi neki bolji punjac..  Bas gledam u plumarksu imax b6 i b6 pro...  Jel to valja cemu...

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #287
I ja bi neki bolji punjac..  Bas gledam u plumarksu imax b6 i b6 pro...  Jel to valja cemu...

Bitno je da je genuine, za koliko kosta je odlican, metalno kuciste, prave tipke, hrpu konektora,
no nije super precizan u balansiranju, za vecinu korisnika to nije ni bitno, moze do 5A puniti sto je dobro i za vece baterije.
Gledao sam i bolje ali ako zelis bolji trebas i jace napajanje pa se cijena naglo penje.
Meni dovoljno dobar, jednom cu mozda nabaviti jaci, precizniji ili za punjenje vise baterija istovremeno ali ti su puno skuplji.

Bolje je kupiti u HK jer je cijena bolja a prodje na carini bez problema.

B6 pro imas jako dobru cijenu na rctimeru i free shiping, nije mi se svidjelo sto nema prave tipke i nije metalno kuciste ali mozda je i bolji ( pise pro).

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #288
A kako ide to s tim brzim punjenjem...  Ne kuzim bas taj dio

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #289
A kako ide to s tim brzim punjenjem...  Ne kuzim bas taj dio

Ako imas veliku bateriju i punis je s malim transformatorom i punjacem ( 0.8A) punjenje bi trajalo cijeli dan,
za male baterije nije bitno.
Jedno od laksih pravila je 2200 punis s 2.2 A, 1000 mah s 1A ne mozes puniti s vise struje nego ima punjac i vise nego kapacitet baterije.

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #290
Moja batka je 2200 a punjac 1a.... Znaci obavezno punjac da zemem...  A i nova batka mi stize od 5000....  Jel za to dobar taj punjac b6?


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #292
Uuuu previse love za sad.....   Uzo bi radje b6 za 350kn...  Jel bi mi taj bio ok?

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #293
dobar je,tu batku od 5000 ćeš napunit za 1-1.5 sat

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #294
Ok hvala...  Bum sutra kupil  :P

Jos jedno pitanje...  Jel ih mohu obadvije punit na njega...  2200 i 5000

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #295
kad puniš dvije moraju biti iste batke i podjednako stare (ako i imaju isto kapaciteta i broj čelija,Isti broj C moraju biti i podjednako valjane ,ispravne!

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #296
Ok hvala puno....   ;D

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #297
Ok hvala...  Bum sutra kupil  :P

Jos jedno pitanje...  Jel ih mohu obadvije punit na njega...  2200 i 5000

Napunis jednu, pa onda drugu.
Ako nemas napajanje nije ti dovoljan samo punjac, rctimer ima odlicne ispravljce za b6, neki od laptopa stimaju direkt.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html

ako zelis s ugradjenim ispravljacem na tom ne trebas nista dodatno

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6478__IMAX_B6_AC_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #298
Moja batka je 2200 a punjac 1a.... Znaci obavezno punjac da zemem...  A i nova batka mi stize od 5000....  Jel za to dobar taj punjac b6?

Mozes punuti 2.2 s 1A, mozes i 5000 s jedan amper samo traje duze, cak je i dobro puniti sporo.

Nemoj kupovati odmah samo zato sto mozes imati sutra, prouci, naruci, ustedi, pogledaj malo sto je C oznaka, vidi koje konektore imas,
trebas i XT60 adapter za B6 ( bas taj nema), od leta do leta najscesce imas vremena napuniti...

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #299
Ok puno ti hvala