Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110891 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

 

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #346
Lijepo ti to leti :)

Najveća razlika je upravo kod spuštanja kako si primjetio,
nema onaj wobble,
no pripazi ipak s tim nabrijavanjem PIDova...sve ima svoje granice.
lijepo ti to radi u hoveru, ali ako slučajno zapuše vjetar ili ga kreneš agresivnije letit, može ti zaoscilriati jako(u extremima nabrijanih PIDova čak i preokrenuti) model

ne kažem da hoće, samo uzmi i to u obzir.
probaj ga izmaltretirati dok rade motori u hover režimu,
da ga primiš čvrsto rukama i naginješ/vrtiš u razne strane


btw, jel to bježi rep na 3:55 kada se daje oduzima/naglo gas?
KK2 nema mag, pa je možda zato, s vremenom malo izgubi heading lock,
no ajde to nije toliko bitno ako se let aktivno.

kad će kamera gore s flešanim reglerima, mogla bi snimka biti mirnija neg prije :)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #347
Lijepo ti to leti :)

Najveća razlika je upravo kod spuštanja kako si primjetio,
nema onaj wobble,
no pripazi ipak s tim nabrijavanjem PIDova...sve ima svoje granice.
lijepo ti to radi u hoveru, ali ako slučajno zapuše vjetar ili ga kreneš agresivnije letit, može ti zaoscilriati jako(u extremima nabrijanih PIDova čak i preokrenuti) model

ne kažem da hoće, samo uzmi i to u obzir.
probaj ga izmaltretirati dok rade motori u hover režimu,
da ga primiš čvrsto rukama i naginješ/vrtiš u razne strane


btw, jel to bježi rep na 3:55 kada se daje oduzima/naglo gas?
KK2 nema mag, pa je možda zato, s vremenom malo izgubi heading lock,
no ajde to nije toliko bitno ako se let aktivno.

kad će kamera gore s flešanim reglerima, mogla bi snimka biti mirnija neg prije :)

Hvala na pohvali.
To sam testirao do koliko ide, razmisljao sam kao i ti da nema smisla nakon nekih vrijednosti pa sam vratio na prvobitni default 150, dobici su pre mali a rizik raste, i prije sam za vjetar morao 20% nize vrijednosti, uglavnom nakon 100 je vec jako mirno, 150 je vise nego duplo od prijasnjih vrijednosti.

Probao sam i I do 150 ali 80 je vise nego dovoljno.

Inace rep ne bjezi naglo, i prije je radio s 150 Yaw P, no moram priznati da cesto ne razmisljam o repu nego automatski korigiram, uvijek on lagano malo zakrece, ali toliko polako da ako drzim palice s mrvicu ispravim.
S vecim Yaw P 200 mi uspori Yaw, s manjim 50 onda bjezi previse.

U srijedu je stigao kabl za programiranje i odmah upucao, subota je bio prvi dan za probati, danas ako vrijeme posluzi mogao bi testirati s kamerom.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #349
Bilo je hladno i pirio je vjetar, trebao sam jos malo sacekati da se privikne.
Malo sam pretjerao s gainovima ( I nema potrebe za pre velikim), no sada znam za kasnije.
Sony Vegas Pro je popravio dosta, sve vise sam zadovoljan s tim programom i njegovim stabilize.
Bit ce bolje iduci put.

http://www.youtube.com/watch?v=fTe_kVWpp4A



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #352
Pozdrav svima.
Zarazili ste me nedavno s multirotorima  :) pa tako i ja upravo izradjujem jedan quad s osnim razmakom od 75cm.
Pročitavši punu prikolicu postova na tu temu uočio sam da je balansiranje elise i motora jako važno pa sam stoga prionio na posao i pokušao s već provjerenim idejama no usput u razgovoru s srepfler-om došli smo na ideju da probam provjeriti balans glave s maticom koja drži elisu i sam plastični adapter-prsten koji ide pod elisu(kada je montirano na motoru).
Možda to i nije tako važno ali eto probali  ;D
Rezultate možete vidjeti na slikama u prilogu.
Trenuno ispitivam jednu karabudžu za podešavanje balansa na motorima koja će raditi s piezo davačem na frame a signal če se pratiti i snimati na osciloskopu ili malom AVO-metru :-[ ali otom-potom...
Ee da na kraju      SRETNA NOVA

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #353
 :) :) :) :)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #354
neznam kako je na vasim motorima ali moji rc timer motori tj spiner ne legne lijepo na svaki motor
skinem s jednog stavim na drugi i totalni debalans, kad zavrtis motor bas se vidi kako plese  ???

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #355
neznam kako je na vasim motorima ali moji rc timer motori tj spiner ne legne lijepo na svaki motor
skinem s jednog stavim na drugi i totalni debalans, kad zavrtis motor bas se vidi kako plese  ???

Meni isto ta kapica ( ne svaka) plese i planiram zamjeniti za obicnu maticu, ali nije hitno.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #356
I kod mene kada gledaš  čini se da je u debalansu što je svojevrsna optička varka zbog različitoga kuta uslijed tokarenja(svjetlo,sjena itd).
To je upravo i bio razlog da napravim skalameriju, koja kaže da je to prilično ok.(bar u mome slučaju).
Nakon balansiranja ispolirao sam iste s polirkom i vizualni efekt je potpuno drugačiji :)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #357
u mom slucaju nije opticka varka ako naslonim npr sarafciger na spiner osjeti se lupkanje dok na drugom trecem ne
al dobro oznacio sam brojevima ap ih vise ne mijesam
al mi je bilo cudno kad ih pomijesam da dolazi do debalansa

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #358
U tom slučaju ok.
Ali obzirom na malu masu i mali promjer to je praktično zanemarivo.
No u svakom slučaju ja sam provjerio svoje i jedan popravio ;D sigurno je sigurno 8)
Večeras testiram različite debljine al cijevi za frame (10x10x1,5mm  15x15x1,5mm  12x18x1mm -pune i glodane) koliko podnose namjerni debalans elise na istoj dužini cijevi s istim brojem okretaja.(piezo davač je u testnoj fazi)

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #359
Evo kako sam ja rješio problem sa balansom, prop adapteri sa RC Timera nisu baš nešt, ima ih i dobrih ali ja nisam bio te sreče, prop adaptere koji valjaju možete kupiti ovdje:
http://gothelirc.com/shopdisplayproducts.asp?id=179&cat=Prop+Adapter

Slijedeća stvar je da sam napravio stalak za balansiranje motora/propelera, dakle ako se stavi onaj simple prop balancer s hobbykinga u taj stalak onda je to prop balanser (kao na slici), ležaji u tom stalku su od aktuatorske glave nekog prastarog hard diska i oni gotovo da nemaju frikcije, između ta 2 ležaja stavi se rotor od motora i na 3 od 4 rotora odmah je pokazalo gdje je problem, na 4 je pokazalo isto ali uz lagano kvrckanje o podnožje stalka, problem na rotorima riješen popunjavanjem šupljine između dva magneta sa tekučim metalom (unutarnja strana) u onoj količini koja je bila potrebna da se rotor dovede u balans.
Također u te motore su ugrađeni i keramički ležajevi s boca bearings koji pozitivno utječu na smanjenje vribracija rada motora.
Propelere balansiram sa dubro prop balanserom tako da i hub propelera isto bude u balansu, propeler nikada ne smije težiti ka tome da se izvaže u nekoj poziciji već mora moći stajati u bilokojoj poziciji. A budući da dubro ima osovinu od 3mm moguće je s jedne strane montirati propeler zajedno sa svojim adapterom i tako provjeriti dali je i dalje sve u balansu. Potrebno je dosta posla i osječaja da bi se sve dovelo da odličnog balansa.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis