Skip to main content

Topic: elektro pogon do 40tak kg potiska (Read 1632 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

elektro pogon do 40tak kg potiska

pozdrav svima,

isprike ako trolam forum, ali vi ste mi se nekako cinili najblizi ovoj temi.
bavim se paraglidingom (ne rc paraglidingom) i gledajuci video: Paraglider Thrusters sam se zainteresirao za tu stvar.
...netko ne komentirao video govoreci da je jos prije razmatrao mogucnost letenja paraglidera s rc motorima, ali da ga je odbila cijena tih elektro turbina te spominje neke cifre oko 3k eura.
buduci da sam nasao motore (konkretno http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/__17399__Scorpion_HK_5020_450_Brushless_Outrunner_Motor.html ) malih dimenzija za poprilicno niske cijene reda velicine do 300tinjak $, cini mi se da bi se tako neki pogon mogao izvesti za puno manju cifru.
eto, molim vas da me prizemljite :)

naravno, posto se radi o elektro pogonu jasno je da ne ocekujem energije u baterijama za 3h letenja nego max 10-15min i "prioritet" je da je elisa sto manjeg promjera.

hvala

Odg: elektro pogon do 40tak kg potiska

Reply #1
Pozdrav,
 ovo je među najjačim EDF sustavima ako ne i najjači trenutno.
http://www.xtremepowersystems.net/dynamax.php
Oko 15 kg potiska. Ali uz 20kW snage, 16 lipo ćelija i preko 200A. Kada zbrojiš sve ide preko soma dolara za jedan komplet. Tebi trebaju najmanje dva takva.
Samo jedno pitanje. Stvarno želiš imati 40kW snage u elektro turbinama pored svojih bokova, onako izložen i nezaštićen?


E-Victory Thrust Test



lp
Toni

 
 
 

Odg: elektro pogon do 40tak kg potiska

Reply #2
sve je to dosta jeftinije za postići s propeler kombinacijom, gdje brzina nije bitna toliko = više potiska za manje para,

edf je za brzinu, a manje učinkovit po pitanju potiska.
kao što se i vidi u postu od tonija, to je metak a ne padobran.
  :)

Odg: elektro pogon do 40tak kg potiska

Reply #3
edf sustavi su daleko preskupi i...

mislim da bi s dva motora od 3kw i propelerima od 14incha mogao navuci 30kg potiska? ...posto su brzine male, pitch bi trebao biti relativno nizak, 2incha
...postoje li uopce takvi propeleri ?