Skip to main content

Topic: Pomoc oko prepravke modela (Read 1790 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko prepravke modela

Pozdrav svima, u nedelju sam srusio cessna bird dog od black horse firme  :'(
model je visokokrilac sa 1.9 m raspona i 1.4 duzine
Slomljeno mi je samo krilo i eleron i sad kad sam poceo raditi krilo dosla mi ideja da bi ga mogao produziti, profil je gledajuci iz pticije perspektive isti kolika je duzina flapsa a onda gdje pocinje eleron se suzava, mislio sam da mu dodam koje rebro gdje je flaps i produzim ga nekoliko centimetara ali ne znam kako bi se ponasao... Molim iskusne modelare koji su sami gradili da mi se jave sa predlozima i savjetima... evo modela
http://www.blackhorsemodel.com.vn/index.php?mod=pro&act=detail&pid=179

Odg: Pomoc oko prepravke modela

Reply #1
...a zasto bi uopce pravio neke preinake.. ::).jel nije bolje imat original model... ;)
Turnigy 9X

Odg: Pomoc oko prepravke modela

Reply #2
Zato sto sam mu stavio malo vecu bateriju i tockove i time dodao tezine, pa mislim da ne bi lose bilo produziti krila da rasteretim to opterecenje...

Odg: Pomoc oko prepravke modela

Reply #3
Poštovani Dejane,prije svega suglasan sam sa Migovikovim razmišljanjem,jer produženjem krila nećeš dobiti ''bolje'' letne performanse.Puno faktora utječa na aerodinamički  dizajn modela(profil.. itd) i držim da je Bird Dog cessna sasvim ok,i sam letim Cessnu 182 (1.4),i moj iskreni savjet je da ne činiš ništa novo osim popravka.Nisi rekao zašto si oborio model,biti ću slobodan zaključiti da si imao stall(gubitak uzgona). Primi veliki pozdrav i ne zamjeri na otvorenosti. :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Pomoc oko prepravke modela

Reply #4
Ne zamjerim nista, drago mi je da si se javio i dao svoje misljenje, uostalom zato sam i stavio ovaj forum... Profil ne bih mjenjao izradio bih ista rebra i samo produzio malo krila, mislim da sam dodao malo bise tezine nego sto bi trebalo pa da bi to pomoglo... I hvala na javljanju!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.