Skip to main content

Topic: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm (Read 20457 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #45
Pa i to su čari letenja, zabavnije je, ako ništa drugo napetije hehe
MAK Zapad

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #46
Mali update, vi ste otišli svi u vjetar a tema je Alpha Jet.   ::)

Elem, prilikom jučerašnjeg leta (prije otkazivanja i razbijanja modela) primjetio sam da se model nakon jednog zaokreta naglo naginjao na jednu stranu , poslije, nakon drugog opet sve normalno.
Danas sam i otkrio zašto.

Serva ugrađena u krila su drek i to onaj najgori. Zupčanici kao da su od maslaca, pa preskaču ko hrvat rate kredita :)
ZAvršili su u smeću jer je jedan pri testiranju izgulio sve zupčanike.
No to su još i neki slim (znači tanki) servači, pa sam kemijao kako da ugradim standarne 9g (plave).

E nikako.

No , imao sam još 2 stara serva (prve servače koje sam u životu naručio kad sam se počinjao baviti s ovim hobijem---ima tome 3 ipo godine) , digitalca, za E-Sky Big Lamu ( jegiba , nisam znao za ništa drugo u to vrijeme), koji su mi bili u nekoliko već odavno razbijenih modela, oni su nešto manji (mislim da su 8g) dimenzijama, tako da jako malo vire van, pa sam njih ugradio.
E sad ovako poljepljenog treba opet probati, nadam se ovih dana....


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #47
ok, back on topic :)

da li su servoi za elevator isto takvi?




Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #49
Jopet update:

Elem, nakon gore navedenih izmjena (serva u krilima i regler), i ljepljenja svih potrganih dijelova, danas sam napravio uspješan let. Od početka do kraja.
Sa stock baterijom to je oko 8-10 minuta leta.
Definitivno mi je sumnja pala na stock regler zbog gubitka komandi u zraku pri punom gasu, motor više ne šteka (stavio sam 40-50A reger ovaj: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18462__Birdie_50A_Brushless_ESC_w_3A_BEC.html ).

Daj e brz, brz je ko vrag. Bez obzira na plastiku s donje strane trupa, stavio sam još selotejpa, jer slijetanje u ošišani travu je brzo i dugo (barem 10 m).
Eh da sam to znao prvi dan...pa bih odma sve tako lijepo poslagao i mir.

Tako da za one koji kupe ... zamjenite ESC, serva u krilima, odspojite push rodove na svim kontrolnim površinama i malo ih razgibajte, i u zrak.
EXPO na eleronima na 40% obavezno.


Update:
Iako stoji na bateriji da je 2200 mAh, balansno punjenje sa 1.5A struje ju je napunilo na 2450 mAh
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #50
Da ne otvaram novu temu ( Moj prvi EDF)

Nakon slikica i sto je @Varadero kupio jedan, odlucio sam i ja da isprobam EDF.
Savjeti sa foruma su bili od pomoci, nesto jos s rcgroups,youtube i vrijeme je doslo za maiden.

Gore su orginal auio komentari, i tek kasnije skuzim da je tesko pricati i letjeti dok model jos nije podesen i nervoza maidena ( ne znas kako se ponasa i sta ce se dogoditi).

http://www.youtube.com/watch?v=Qav0qrOrLug

Kako sam ja od onih sto jako vole mjerenja da nadodam nedostajuce podatke ( nema ni na webu)

motor vuce 29A
daje 308w
model je AUW 688g a
potisak je 455g sto je dovoljno za let ali daleko od pozeljnog.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #51
Uz pravog pomagača ( kopilota ) sve je lakše  ;) .
Samo joj pokaži i objasni trimanje tako da ti u letu može pružiti ruku ( trim ) i sve 5.

Učinilo mi se da si na sljetanju imao bočni vjetar pa drugi put i na to pripazi.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #52
Misljenje o modelu

+
Interesantan izgled ( lijep)
Prilicno velik ( skoro metar duzine, taman zadnje sjediste stane)
Izuzetno lako za dovrsiti
Pristup motoru odlicno rijesen ( otklopi se s dva sarafa)
Svi servoi lako dostupni ( ako treba zamjeniti)
Baterija je odlicne kvalitete ( moja procjena)
Akcijska cijena - pogotovo ako se odbije stanica i punjac (teoretski baterija i ESC i servaci)
Za EDF relativno lagan za letjeti ( nikako pocetnici avion ali uvod u EDF)
mogucnost ugradnje flapsova i ruddera
ravan i sirok donji dio za lakse slijetanje
dijelovi vec ugradjeni
dobro podnosi vjetar

e sada malo i minusa
-
Nije dobro poljepljen - nos se drzi na 5mm stiropora cijeli spoj nosa i trupa nije nicim zaljepljen mali udar nosa i cijeli istina cisto otpada ( nokon sto ga zaljepite drzi kako treba)
u trupu nema mjesta za nista ( malo vise mjesta u repu) moze se staviti ali trazi malo truda, za velicinu aviona smjesno malo prostora.
nema carbon sipke u krilu ( neka sipkica)
losi servaci - osobito aileroni
slaba dubinska kontrola ( ELEVATOR)
jedino roll rate je visok ostalo jako tromo
boja jedva drzi malo packanja i skine se


Uz trud i korekcije moze biti dobar EDF, i uz trenutnu cijenu moze se uvjetno preporuciti inace ima puno boljih

no i moj funfighter T-28 je imao servo koji je riknuo, ESC je izgorio ali jako volim taj model i jos leti ( cak i nakon pogotka dalekovodne zice)

Kranja brzina je oko 120 km/h (cca 70-75 mph) uz vjetar mozda 130 nikako 90mph
Sletna brzina je min 30 km/h +- vjetar
moze se uglajdati kod sletanja ali nema naginjanja

Kako je model nekada bio duplo skuplji i cijena je u rangu kineske/americke lijepo je za promjenu naruciti u hr platiti u kunama i sutradan vam postar dostavlja na ulazna vrata, za razliku od kina kasnjenje CARINA ...

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #53
Uz pravog pomagača ( kopilota ) sve je lakše  ;) .
Samo joj pokaži i objasni trimanje tako da ti u letu može pružiti ruku ( trim ) i sve 5.

Učinilo mi se da si na sljetanju imao bočni vjetar pa drugi put i na to pripazi.

:)

Imao sam malo bocnog vjetra ( piri malo vamo tamo), no kako model nema rudder nisam htjeo puno ispravljati,
i potpuno si u pravu za trim nisam mogao ruku maknuti s palice,
no odlucio sam podici ELEVATOR malo gore ( kao kod zagija), pomaci bateriju jos nazad,
podesiti rate ( imao pripremljen high low ali bas mi pola treba), bit ce novi let uskoro.
Jedino ne smijem kad je sunce skoro u celo, previse smeta.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #54
Spojio sam krila odvojeno servace da se moze trimati pojedinacno,
servaci nisu ugradjeni bas precizno ( naravno moze se sve odspojiti i centrirati).

Stavio sam druge produzne zice za servace ( orginal nisu nikakve @Varadero naveo)

Model je dosao ostecen, zadnji elevator jedna strana i jedan aileron.

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #55
I malo slikica

stavio sam sliku i pilota :) ( posto nema u kabini)


 

Odg: Art-Tech Alpha-Jet EDF 64mm

Reply #58
Gradjanine ,UŽIVAJ,ZASLUŽIO SI......pošalji koji klip i uspješan maiden. ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes