Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 68426 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV quad made in Croatia

Reply #120
Iako ne letim multija, malo zazirem od prelijetanja u gusto naseljenom... Ne mogu rec da bi se i ja suzdrzao da ga ne pustim tako negdje ali slazete se da to treba sto vise izbjegavati?

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #121
u pravu si... ali ko sto I sam kazes.... nisam se mogo suzdrzati.. posto je pogled grada prdobar.....   :P

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #122
Kada flashas reglere i staviš nazu to bude jako mirno ko na stativu pogotovo kada je na autopilotu.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #123
jedva cekam.... prvo nazu treba kupiti... jel ima ko najbolji prijedlog ili prek ebaya?

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #124
evo jedan friski.......

                               [move] jazo+naza       jazo+naza       jazo+naza       jazo+naza       jazo+naza       jazo+naza       jazo+naza      [/move]

tmurni Zagreb na Valentinovo 2013

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #125
Izbor glazbe.....neprocijenjivo.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #126
jelda..... bas sam htio napisat al zaboravio da si pojacate zvucnike  ;)



Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #129
Super je da nas ima sve više ljubitelja multija. Ali dajte lijepo vas molim, pogotovo početnike koji misli da se putem gps-a lete multiji i to oni sa samo 4 motora da ne lete tako u gradskim sredinama. Gps će zakazati i to je samo pitanje vremena. Neka otkaže jedan motor iz bilo kojeg razloga i quad će se nekontrolirano početi rušiti tko zna gdje. Tada može biti belaja i tada će svi nadrapati. Pa ako se ne možete kontrolirati moj vam je prvi savjet da ne letiti multije jer oni zahtjevaju veliku samo/kontrolu. A ako se ne možete kontrolirati i baš vas briga za moj savjet barem se nemojte time hvaliti na youtubu i javnom internet prostoru. Gledajte to doma, grickajte kokice, impresionirajte svoje frendove što god. 

Hvala na razumijevanju i ispravnom shvaćanju napisanoga.

lp
Toni

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #130
brrr...  quad iznad ljudi,
nema nikakve redundancije u slučaju otkaza,

a i to što veliš, danas se s Nazom ljudi malo prerano upuste u razne avanture,
jer gps radi dobro, pa se model sam ukopa, a i visina je neograničena, samo digneš palicu gasa i evo te na 200m u tren.
alishanmao je demonstrirao kako njegova žena koja nije nikada ništa letila uspješno može napraviti let s nazom i sletiti pod noge. zato što s tim kontrolerom imaš vremena za razmišljanje,
kada pustiš palice model se ukopa, i onda lagano nabadaš dok ne pogodiš smjer koji želiš, a ito ti pomaže u headfree modu, pa je naprijed uvijek naprijed, lijevo lijevo itd...

ali evo pred neki dan smo i svjedočili gubitku jednog multija koji nije pronađen, radi dezorijentacije u zraku i nemogućnosti davanja pravih komandi da se model vrati nazad.
a bila je gore i gopro3 kamerica... trošak oko soma eura ukupno..
no pao je u rijeku neku a ne na ljude na sreću u toj nesreći

bilo bi dobro da svatko zbog sebe na prvom mjestu izvježba dobro nose-in letenje bez ikakve pomoći gps-a i headfree modova,


još bolje i bez akcelerometara ako može, da se malo u prste uvuče ta tehnika upravljanja modelom,
ne sve prepustiti automatici.

jer ona radi lijepo sve do jednom, ali ako se do tada letilo samo preko nje,
onda je šansa za sigurno spuštanje ravna nuli.  :-X
to smo ponavljam vidjeli već u nekoliko primjera i na ovom malom forumu, kamoli na globalnoj razini.

na sreću kod nas još nije bilo ozbiljnih posljedica.

možda ovo zvuči kao da sada grintam,
video je fora, ali pošto znam da je modelar iza njega tek počeo letjeti, neka to prihvati kao topli savjet
i izbrusi vještinu letenja bez svih tih pomagala, to ne može škoditi nikako.

btw, gopro3 lijepo snima po noći, na hero1 bi sve bilo crno  ;D

evo primjer letenja s quadom bez ikakve automatike, čak i bez akcelerometara, jer njih pred 3 god nije bilo baš :)
malo prolazaka kroz golove, puno nose in letenja i tako... nema drugog načina da se izbrusi letenje, osim vježbanjem u manual modu...
QUADCOPTER NIGHT FLYING + HAND LAUNCHING + LANDING

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #131
Točno tako toni i tom su u pravu!, od mojeg posljednjeg crasha multija gdje je srećom završio u grmlju a ne na nečijoj kući, letim samo na pisti di oko mene u krugu od 5km nema zive duse. Znam da svi mi želimo izbjeć vožnju autom na udaljeno mjesto pa odmah van izlazimo u dvorištu letit. Ja čak planiram uzet i osiguranje za ovu godinu od nedaj Bože posljedica(štete) nastale nekom trećem sa padom mojeg modela.

LP

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #132
Tko ima nazu neče naučit letiti tako brzo tj vijerovatno nikada jer naza leti sama i lako je učit letit kada ima gumb za spas kada se zezneš.
I u biti se ne trudiš nešto pretjerano jer znaš da stisneš gumb i sve se samo vrati.
A da imaš board bez gps-a i da ga skucaš jedno 300 ili 400 puta i nakon toga sastaviš onda bi itekako pazio kao letiš i u šta se upuštaš.
Za mene su multirotor samo za fpv i snimuckanje.
A tj gps ubije i zadnju trunku čari upravljana modelom.
Da se mene pita ja bi uveo nekakavu dozvolu i tečaj gdje ti moraš isto kao u autoškoli naučit vozit pa onda voziš.
I u vojsci i svugdje gdije se koristi takva vrsta letjelice ljudi su obučeni za to.
A ovdje to kupiš sve gotovo i letiš a kada netko nekog pogodi sa time onda čemo svi skupa naj....bati jer će izbaciti zakon sa kojim si ti u prekršaju ako ne letiš na za to predviđenim mjestima kojih kod nas nema.
EU je pred vratima a vani je to jako strogo regulirano.
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #133
 :o

koji sam kaos izazval....   ???

slazem se sa svime sto ste napisali, al eto nisam se mogo susdrzat da ne snimim svoj grad iz zraka...

istina je da su mulitiji opasni I da mogu biti katastrofalne posljedice, morat cu se cini se suzdrzati od preleta po gradu da nebi te posljedice dozivio i u zivo.

Od kad imam nazu, full sam se oslobodio to je istina. Nije me vise strah da cu izgubit kontrolu, pogotovo kad vozim face-in...
al opet zbog naze sam se naucio foziti face-in bez gps-a  I headfreea.......  to sad moram jos samo I usavrsit....

eto od sad ce biti vise snimaka po livadama I prirodi... al ce se morat cekati ljepse vrijeme..

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #134
Potpisujem sve što je napisao Dr.Tom i Jazavac a isto mi je savjetovao i srepfler.
Na sreću pridržavam se toga da ne letim iznad ljudi pogotovo jer znam da još nisam spreman na nepredvidjene situacije.
Na moju žalost koštala me je nepripremljenost.Zato ću i dalje letjeti na kk2 dok ne izbrusim vještinu kako spada. :)
Gubitak opreme me malo  :'(  idemo dalje malo opreznije  :)