Skip to main content

Topic: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :( (Read 3678 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(



Nabavio sam gaui 330x, i evo vrtim razne forume ali ne mogu da nadjem rjesenje.
Elem, planiram koristenje turnigy 9x stanice i pripadajuceg 8 kanalnog risivera.
330x je sklopljen po uputama.
Odradiom sam throttle range na svim ESC-ima ponaosob spajajuci na RX.
A onda sam nasao da ide i podesavanje preko Gu-344 i #1 kanala.
Dakle, u toj uputi pise, da skinem zeleni (gain) sa petog kanala i da spajam jedan po jedan motor na #1 kanal na gu-344.
Tada treba da upalim stanicu, dam full gas, spojim bateriju na letjelicu i da cekam nekih 5 tonova.
To uradim i sve sot dobijem je 1 ton koji se ponavlja, kao da RX nije upaljen.
I tu stanem.


Da li znate u cemu je problem? Gdje grijesim?


Hvala
Miroslav
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #1
Vidi kako si uštekao motor u GAUI kontroler. Mislim da je kod nekih rx od stanice različito spajanje negu što ide u GAUI kontroler. Probaj samo zaokrenuti tako da ti je signal dole ako je prije bio gore. Tj., još jednom provjeri gdje ti je + a gdje - na gaui kontroleru.   

lp
Toni

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #2
Prema uputama, motori se na gu-344 spajaju tako da je crna (-) na gornjoj strani. Tako su i spojeni.
Na RX-u je sve spojeno po pravilu,.....
posaljem sliku
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #3
Tešto je razabrati boje prema ovoj fotki al ako si provjerio ok. Nego jel bilo potrebe da ponovno radiš throtle range kada si već napravio pojedinčano sa svakim motorom. Daj isto provjeri u uputstvu jel ti ona zadnja zelena žica treba ostati uštekana da ti se u poletanju ne bi flipao.

lp
Toni

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #4
pa kazu ovde
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1427915&highlight=gaui&page=3
da je ovo ispravna procedura za prva podesavanja....
a sto se tice zelene, gain-a, stavim je na stanicu jer kasnije hocu da imam mogucnost prebacivanja rezima leta bez cackanja po gu-344. na taj 5ti kanal, je opet prema rcgroups-u, stavljen prekidac koji daje +36 i -36 zavisno od polozaja.
Opet po rcgroups-u, to je sweetspot za gain.


miso
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #5
Cimni Lasera i Hrivela. Oni su prije letjeli GAUI.

lp
Toni

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #6
OK.
Pokusam.
Hvala

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #7
mislim da je preporuka da se slaže bez gain žice i ja sam ga tako spajao .dosta ti je izkalibrirat esc-e preko trotle porta. isto tako budi oprezan jer gaui nema armanja kao naza .
moj je odletio sam i možda još leti  :D :D , naime nakon naze sam složio jedan quad sa gaui kontrolerom odletio sa jednom batkom i spustio quad. otišao sam po drugu bateriju u kuću a da nisam odspojio batku . u kući mi je zvonio mob i dok sam spustio auroru nehotice sam podignuo palicu od throtla . mali sam poletio u nepoznatom pravcu i nestao .

p.s. isto tako imaš dva moda hover i osnovni . postavi ga na osnovni
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #8
moj je odletio sam i možda još leti  :D :D , naime nakon naze sam složio jedan quad sa gaui kontrolerom odletio sa jednom batkom i spustio quad. otišao sam po drugu bateriju u kuću a da nisam odspojio batku . u kući mi je zvonio mob i dok sam spustio auroru nehotice sam podignuo palicu od throtla . mali sam poletio u nepoznatom pravcu i nestao .


 :D :D :D Ovo je fenomenalno!  :D
MAK Zapad

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #9
Ako si napravio throttle range na pocetku onda nema potrebe za tim preko gu-344.

Ne vidim tocno koja je boja zica na slici koju si poslao ali treba biti ovako - zice koje idu iz ESC-a u GU-344 - smedja ide gore, a narancasta dolje; a u slucaju GU-344 u Receiver bijela i sarene gore, a crna (izgleda mi dobro spojeno kod tebe).
Uglavnom kad sve to kalibriras i pospajas prvo ga probaj na tlu (ili skini propelere ili ga nekako pricvrsti ili drzi u ruci) da vidis da svi motori rade i da se okrecu u dobrom smjeru.  Nek ti zelena zica bude odspojena, a potenciometar Gaina podesi onako kako pise u uputstvima (mislim da je cca 45 stupnjeva) a mod letenja na Normal tj. osnovni. Hover mod nemoj ni koristiti jer se quad jako cudno ponasa i nacelno cak i ako si totalni pocetnik lakse ti je letjeti u "normalnom" modu. Nakon sto uspjesno odradis pokoji let spoji zelenu zicu i podesi si svitchanje i promjenu gaina na stanici kako ti odgovara.

Kod polijetanja Gauia moras malo pripaziti jer se voli flipnuti ako ga pokusavas lagano podici. Taktika za to rijesiti je dati naglo cca pola gasa da se brzo odlijepi od poda, nakon toga leti bez problema (pod uvjetom da sve radi kako treba ;-) ).

Evo ovdje mozes vidjeti kako 330X leti sa GoPro kamerom na sebi:
Gaui 330X-S with GoPro camera

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #10
Aha, hvala, probam cim dodjem kuci :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #11
Elem, trenutno stanje
svi ESC-i ponovo resetovani na default (gas gore, ceka jedan dugi i dva kratka tona, gas dole)
Sve spojeno po P.S.-u i zelena zica i dobijem ovo
prekidacem se mijenja rezim, ali to je sve


bi bi bi bi bi

http://www.youtube.com/watch?v=p00zg6AzKmw
Upomoc! ;)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #12
jesi li siguran da ti mozda gas nije reversan pa da npr. kad mislis da ga kalibriras u biti ne radis nista?
Aurora optima 9x

Re: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #13
Jesi odradio svaki esc posebno

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Gaui 330X i GU-344, jos nije poletio :(

Reply #14
 imam i 344 i gu-insa i moram prizznat da nikad nisam radio kalibraciju 1 po 1 nego samo inicijalno sa gasom sve spojeno i nikad nisam imao takvih problema
Aurora optima 9x