Skip to main content

Topic: Gradnja Hvar-Roda (Read 5897 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gradnja Hvar-Roda

Radovi su krenuli odmah poslije Canadaira arli nazalost teku vrlo sporo.Ovaj Model je vec rezerviran meni je samo da ga jos sklepam poletim i ide drugom vlasniku (pocetniku)To mu je za pocetak vrlo dobro a i mislim da ce biti vrlo pitoma za njega.kako budu napredovali radovi u buduce bit ce te obavjesteni pozdrav.

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #1
Stižeš ti mene po malo a i gradnja ti ide sve bolje..Jedini problem što imaš je odabir elisa ... bolje da neide u vertikalu nego da spržiš regler, već sam ti rekao da je za 200 w motore najbolja 8x4 i nema grijanja ni reglera ni baterije pa pokušaj sa njima...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #2
ma moram naruciti elie na lageru imam samo 8x4,5 - 8x5 i 9x5 i to svega po dva komada.Uzeti cu ja uskoro dva tri komada natreba vise davno proslo vrijeme lomljenja elisa.sjecam se onih dana kada sam se uvukao u ovu drogu onda bi zvao g,Miljenka u bivsem RCM-u a on cim mi cuje glas pita koliko elisa da seljem.dobro nije sva krivica na meni jer sam i ja gasio motor na sljetanju ali su rupe bile toliko velike da se skoro svaki put okretao na nos.Ma imam i ja svoj prvi video gdje sam ja u model ubacio digi apara to je bilo odusevljenje.Probat cu ga sada iskopat pa ga stavim na you-tubic

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #3
Evo nasao sam cak dva iz 2004 sljetanje i trainer+cam.imam jos jedan cd s brdo snimaka ali cim ga idem otvoriti blokira mi lap.. neznam u cemu je kvaka.Ako admin misli da ovome nije mjesto ode nek slobodno prebaci u -Hangar-          sljetanje Hvar.AVI        uskoro ce i drugi video trenutno se uplouda.

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #4
Evo još jedan samo bi prije samog pokretanja videa trebalo smanjiti zvicnike jer je izgleda mikrofon na aparetu Turbo široko pojsani.Nije mi se dalo sređivati film mozda drugi put.Malo me u poljetanju zeznio CG ali cim sam ga utrimao dobro je letio.ipak sam na sljetanju dosao s zeru vise brzine i malo gasa jer sam osjetio da ga dosta vuce dole jebiga stari digitalac 100kg.I jos da samo vidite gdje sam letio do prosle godine RUPA NA RUPU.     http://www.youtube.com/my_videos_edit?ns=1&video_id=VAsqZDW1egg&next=%2Fmy_videos%3Fpi%3D0%26ps%3D20%26sf%3Dadded%26sa%3D0%26dm%3D1

 

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #5
Još malo pa gotovo

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #6
Evo jos 20 min da sredim bocne prozore i u zrak.Marijo jos jednom veliko hvala za servace i evo koja slikica.Raspon 128cm tezina 600g s bateriom 2200mah sto je vise od ocekivanog rezultata.Pogon 200w gljivica 25A regler dva 9g servaca u krilima i dva 12g s metalnom getribom na horizontalcu i vertikali.stavio sam tockice 10cm iz tog razloga sto je dosta velika trava na aerodromu ali puno ljepse izgleda s 6cm tockicima.cim vrijeme bude u poboljsanju ide probni let i nadam se video.VELIKI POZDRAV

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #7
Jutros napravljen probni let i sranje.kako sam obecao da cu snimat ponesem digitalac sa sobom.Posto sam po obicaju isao san na aerodrom jer je 8h ujutro moi svi spavaju odem sam.Roda je uspjesno poletjela u prvi let a snimanje sam namjenio za drugi dok je malo utrimam jer je vrijeme bilo idealno ustvari jos je uvjek idealno bez daska vjetraprvi let poletim utrimam probam prevlacenje i to je trajalo oko 4mun po timeru na stanici.e sad drugi let pripremim digitalac oko ruke da tako cim poletim mogu sam snimati i sranje dam gas ona krene sama pravocrtno bez imalo dodavajne rudera poleti i na nekih 10 m prije prvog zaokreta motor zaskripi i stane kako je pocela lagano poniranje ja nisam nista dirao ni gore ni dole racunam je poravnat na 1,5m od zemje i kad je došla do nekih 1.5-2m ja krenem poravnavanje a ona elegantno nastavi prema dole.Jedino sto mi je ostalo da uradim je da zatvorim oci i napnem usi za onaj specificni sound.Gresku sam nasao odmah na licu mjesta moja je velika velika greska sti sam skinuo motor s canadair na ravno s reglerom koi je totalno okidiraoispod izolacije znaci sada sve sto je ostalo u canadaira od elektonike je do 9h u pecnici.Nije da je steta katastrofalna krila su citava sve je citavo osim nosa i nosaca krila ali svakako sam ljut sm na sebe imam zapakiranih i motora i reglera a ja drk.. k.....s starim pizdariama.

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #8
zanimljivo, meni se baš ista stvar danas desila sa mojim EPP yakom 54. U zraku se čulo ko da se otvara flaša pive, nakon toga yak u snijeg. očekivao sam da se odšarafio nosač motora ili nešto slično i uobičajeno... izvadim ga iz snijega, a tamo iz reglera šiba vatra. sva sreća da je pao blizu mene i da je snijeg odličan za gašenje požara, tak da je šteta minimalna - malo rastopljenog trupa i baterija se malo "osmudila" izvana, al djeluje zdravo. doduše, ne razumijem se previše u struju i nisam imao ovakvo iskustvo do sada pa i ne znam točno što očekivati od lipo baterije koja je bila izložena visokoj temperaturi, pa ću je, dok ju ne isprobam u sigurnim uvjetima, tretirati kao sumnjivu.

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #9
Jutros napravljen probni let i sranje.kako sam obecao da cu snimat ponesem digitalac sa sobom.Posto sam po obicaju isao san na aerodrom jer je 8h ujutro moi svi spavaju odem sam.Roda je uspjesno poletjela u prvi let a snimanje sam namjenio za drugi dok je malo utrimam jer je vrijeme bilo idealno ustvari jos je uvjek idealno bez daska vjetraprvi let poletim utrimam probam prevlacenje i to je trajalo oko 4mun po timeru na stanici.e sad drugi let pripremim digitalac oko ruke da tako cim poletim mogu sam snimati i sranje dam gas ona krene sama pravocrtno bez imalo dodavajne rudera poleti i na nekih 10 m prije prvog zaokreta motor zaskripi i stane kako je pocela lagano poniranje ja nisam nista dirao ni gore ni dole racunam je poravnat na 1,5m od zemje i kad je došla do nekih 1.5-2m ja krenem poravnavanje a ona elegantno nastavi prema dole.Jedino sto mi je ostalo da uradim je da zatvorim oci i napnem usi za onaj specificni sound.Gresku sam nasao odmah na licu mjesta moja je velika velika greska sti sam skinuo motor s canadair na ravno s reglerom koi je totalno okidiraoispod izolacije znaci sada sve sto je ostalo u canadaira od elektonike je do 9h u pecnici.Nije da je steta katastrofalna krila su citava sve je citavo osim nosa i nosaca krila ali svakako sam ljut sm na sebe imam zapakiranih i motora i reglera a ja drk.. k.....s starim pizdariama.

Lijepo si opisao i nadam se da neces zaboraviti da se grijeske u avijaciji skupo placaju,
dobro je kada znas sto je uzrok pa da se vise ne ponovi,
pokrpat ces pa se nadam skorome izvjestaju koji ce nas obojicu obradovati,
pozdrav,Ivan

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #10
Ma i ja se nadam cjeli dan sam nervozan radi ovakve pizdarije.Ma nebi rijec reko da nemam dva nova motora i reglera zapakirana ne taknuta ma nije bolest sve sto BOLI.Ali sto me malo opustilo je to da sam unistio sve sto je bilo u canadairu sve je islo na parn parc

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #11
 ma nevjerujem da ti je sto baterii ako se nije napuhala.meni se jedna u borovu tokom punjenja popela na 13,70v a tu je bio i pzd koi je doktorirao na lipo bat bat se napuhala i bila je vrela za poludit pzd je reko samo je brzo stavi na pražnjenje i to smo i uradili nakon 15 min bat je bila kao nova nije ostala napuhana a i koliko primjetim nije izgubila na kapacitetu.

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #12
ja sam primjetio kad se jednom regler pregrije, ili je bio na granici pregaranja prvi iduči put plane i to brzo, isprobano na nekoliko komada. pa sad regler uvijek imam bar 10A jači, a mokri regler se da osušit, ogulim mu bužir, radijator par sati, novi termo bužir i vozi.
ak ga probaš ispuhat i vozit dalje može pregorit., ostane vlaga i kondezira se dok se grije

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #13
ovaj sam ispuhal od snijega i vozil još par minuta i onda je motor naglo zašrotal, misim si ode getriba, dojdem bliže a ovaj vrag cvrči

Odg: Gradnja Hvar-Roda

Reply #14
Izgledalo je ovako.A sad vec izgleda puno bolje i radin terminezone koje treba još doraditi od stiropora tako ako budem zadovoljan radit cu ih od balze tako da ove od stiropora izrezem na par komadai odmad dobijem semu rebara.