Skip to main content

Topic: Microballoons filler (Read 5685 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Microballoons filler

Ima tog za kupit kod nas?
MAK Zapad


Odg: Microballoons filler

Reply #2
Hvala!
MAK Zapad

Odg: Microballoons filler

Reply #3
Imaš u Zagrebu, Chromosov Neboder, trgovina T-S Color, mislim da je oko 70 kn kutijetina mikrobalona.
Ako nije nešto bitno ili baš da mora biti vrhunske kvalitete, možeš probati sa puderom (talk), dobiješ generički talk u apoteci za cca 12 kn 2 Kg vreća.
Damir

Odg: Microballoons filler

Reply #4
Dobio čukca pa je bitno da je što lakše. Našao na eBayu od GreatPlanes-a, ali se ne isplati naručivati (10$ s dostavom)
Otići ću jedan dan u T-S color, super informacija.
Kad smo već kod toga, gdje kupiti CA aktivator kod nas i kako napraviti federe za kontrolu repa?
MAK Zapad

 

Odg: Microballoons filler

Reply #5
Microbalona ima u Bauhausu - odjel nautike - West epoksi smole i pribor. Ako se dobro sjecam cijena bas nije popularna (150kn ?). Ima i drugih filera koji se lakse smirglaju i lagani su - generalni naziv "Fairing compound". Na West siteu ima dobra knjiga o upotrebi i svojstvima.

Kao aktivator se moze koristiti prasak za pecivo - ali samo na otvorenim spojevima "popuna" - tvrdo ko kamen i izuzetno se tesko smirgla - ali djeluje trenutno.

Recepti za DIY aktivator koji se mogu naci na internetu - dimetil alkohol pomijesan sa vodom, odstranjivac laka za nokte i slicno - pouzdano NE rade.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Microballoons filler

Reply #6
Super informacije
U pravilu mi mikrobaloni trebaju za zaljepit boom, čitam na RCG da ga je tako najbolje lijepiti (bar na ovoj jedralki). Aktivator bih radije koristio "pravi" u spreju, iako je super znati za ovu foru s praškom za pecivo, za neke namjene izvrsno
Uh, jedva čekam da to posložim
MAK Zapad

Odg: Microballoons filler

Reply #7
Vidim Kenobi, slaže se čukac .. neka neka  ;) .

Torzijske opruge delamo od gitarskih žica 0,33 ili  0,43 mm (pazi, znaju definirati u colima neke čudne brojeve).
Kako se točno dela ima u temi 'Mimi DLG' na RCG - link : http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=12101123&postcount=655
Ako ti nije jasno, navrati, imam u radioni nekoliko 'maketa' torzijskih opruga koje nisam ugradio pa stoje i čekaju..

Damir

Odg: Microballoons filler

Reply #8
Microbalona ima u Bauhausu - odjel nautike - West epoksi smole i pribor. Ako se dobro sjecam cijena bas nije popularna (150kn ?). Ima i drugih filera koji se lakse smirglaju i lagani su - generalni naziv "Fairing compound". Na West siteu ima dobra knjiga o upotrebi i svojstvima.

Kao aktivator se moze koristiti prasak za pecivo - ali samo na otvorenim spojevima "popuna" - tvrdo ko kamen i izuzetno se tesko smirgla - ali djeluje trenutno.

Recepti za DIY aktivator koji se mogu naci na internetu - dimetil alkohol pomijesan sa vodom, odstranjivac laka za nokte i slicno - pouzdano NE rade.



Mikrobalo, sama rijec kaze,nije nista drugo do mikronski sitni baloncici-kuglice koje su veoma lagane,
kako nigdje nije jeftin kao zamjena se uzima "Aerosil" neznatno tezi ali za razliku od ovoga prvoga pije vise Epoksija i kroz to produkt ispadne tezi,
oba se mijesaju sa Epoksi Smolom;preporuca se uzeti tecnije vrste Epoksija,
ovisno o omjeru Epoksi-Balon je i cvrstoca smjese a time i lakoca prilikom obrade.

Pozz, Iv

Odg: Microballoons filler

Reply #9
Ima tog za kupit kod nas?

Nisam vidio kod nas, a u chromosu koliko sam vidio imaju samo talk, ak trebaš imam ja dovoljno pa ti dam kolko trebaš, samo si dođeš po to ( savski gaj) , e da, btw crvene boje su, nadam se da ti ne smeta, a imam i cabosil-a ( aerosil, fumed silica) sam mi to nije doma trenutno, nego drugi tjedan mogu i to dofurati!

Odg: Microballoons filler

Reply #10
Hvala nisde! Ak znaš radit s tim, dođem s čukcem i epoxyjem pa mi odmah pokažeš kak je najbolje miješat :)
MAK Zapad

Odg: Microballoons filler

Reply #11
Hvala nisde! Ak znaš radit s tim, dođem s čukcem i epoxyjem pa mi odmah pokažeš kak je najbolje miješat :)

Ma sta ti ne znas Robi ?
Epoxi zamijesas i odvojis malo na stranu,dodajes Prasak koliko da bude kao Tijesto da ga mozes formirati,
Talk,ne bih dodje tesko,Balons ili Aerosil,
za izvlaciti Radijuse Prst u Vodu i glancaj !!
do visokoga sjaja !

Pozz, Iv

Odg: Microballoons filler

Reply #12
Je, čuo se s nisde-om pa ću mu maznut malo mikrobalona, zamiješat 30m epoxy i testirat par puta prije nego apliciram na jedralku :)
Želim ju složit pic-pic, tako da bez žurbe. Sad još skupljam informacije.
Da li ima negdje kod nas kupiti malih karbonskih ploča da si složim "blade" za lansiranje, navodno je puno bolje (komotnije) od cjevčice pa se i jače može bacit?
MAK Zapad

Odg: Microballoons filler

Reply #13
Kak velki komad trebaš? I kak debeli? Napravim to sutra tijekom dana pa ti dam kad i balončeke!