Skip to main content

Topic: Tražim uslugu lemljenja (Read 4434 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tražim uslugu lemljenja

Znam sam lemiti, ali tražim profesionalca (znači isključivo nekoga tko točno zna što radi i ima dobru opremu za čišćenje lemova i lemljenje) da mi prelemi 2 switcha na stanici. Znači potrebno je zamjeniti mjesta switchevima (s lijeve na desnu stranu i obrnuto, oba su 2-position, samo jedan ima feder drugi ne) i netko tko može garantirat da neće niš sje* na stanici :)
Ponude s cijenom PM ili tu
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #1
Uđi u prvi TV-VIDEO servis i ponesi 50kn

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #2
ili kod nekog tko popravlja mobilne aparate tu su malo sitnije stvari
A inače ti switchevi su zalemljeni direktno na el. ploču ili su nekim žicama spojeni??

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #3
Žicama su spojeni
Nije problematično zalemit, ali bih htio da to bude uredno, radije platim nekome tko će sigurno napravit kvalitetnu stvar nego da ja petljam :) Nosim negdje u ponedjeljak
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #4
A to je lako za zalemit

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #5
Malo sam bolje pogledao točno o čemu se radi i nema potrebe nikakve žice dirat, već je switch direkt zalemljen s 3 nožice na svoj mali board koji je dalje spojen žicama na matičnu.
Nisam mogao izdržat, igrao sam se sat vremena i sve fino uredno i kulturno prelemio :)
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #6
Sve se moze kad se hoce :) Ja puno radim sa raznom elektronikom i mehanikom i jako sam pedantan, ali nekad se omakne nezeljena greska.Alergican sam kolege koji dio postave sa druge strane ploce ili stave dio na zicu :o

 

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #7
Ma ustvari meni nije bio problem u lemljenju koliko u čišćenju lema, jer treba odlemiti sve 3 nožice da bih mogao skinut switch. Ali nakon puno pimplanja sam uspio i izgleda kao tvornički. Ipak se radi o stanici, pa ne bih vjerovao nikome ako ne gledam točno kaj radi po njoj :) Ovak sam mogao za*ebat, ali je zato gušt samo takav nakon uspjeha :)
Imam nekog starog Wellera 25W još od srednje škole, i to onaj najjeftiniji ali radi ko vurica za takve stvari. Kakvu pumpicu preporučujete ili neki drugi sistem za čišćenje lema?
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #8
Ma ustvari meni nije bio problem u lemljenju koliko u čišćenju lema, jer treba odlemiti sve 3 nožice da bih mogao skinut switch. Ali nakon puno pimplanja sam uspio i izgleda kao tvornički. Ipak se radi o stanici, pa ne bih vjerovao nikome ako ne gledam točno kaj radi po njoj :) Ovak sam mogao za*ebat, ali je zato gušt samo takav nakon uspjeha :)
Imam nekog starog Wellera 25W još od srednje škole, i to onaj najjeftiniji ali radi ko vurica za takve stvari. Kakvu pumpicu preporučujete ili neki drugi sistem za čišćenje lema?
ja ti koristim onu klasicnu vakum pumpicu samo sa metalnim vrhom jer obicno plasticni malo po malo se pocne ostecivat i topit premda nisam ni ja neki maher u lemljenju
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #9
Na taj plastični vrh (a možeš i na metalni, ne smeta) navuci silikonsku cjevčicu tako da viri 2-3 mm.
Vrh pumpice se više neće oštećivati, a puno bolje će vući lem, jer će bolje "dihtati".


Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #11
E to sam baš bio našao na nekom videu, radi fenomenalno. Mislim da pumpica nikad neće tako očistit. Definitivno budem nabavio, nije ni skupo
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #12
E to sam baš bio našao na nekom videu, radi fenomenalno. Mislim da pumpica nikad neće tako očistit. Definitivno budem nabavio, nije ni skupo

Malo vježbaj lemljenje na nećem nebitnom jer sa trakom možeš vodove poodtkidat ako nisi vješt sa lemljenjem.

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #13
OK
Ovo jučer sam uspješno riješio s pumpicom i ispalo je vrhunski, a za ubuduće ću nabavit traku
MAK Zapad

Odg: Tražim uslugu lemljenja

Reply #14
Ja radim sve sa pumpicom, koja je stara vec 30 g :), i stalno ju popravljam, a ima silikonski vrh tako da dugo dura.Ako se radi o cipu sa puno noga obavezno sve prvo prelemim , a u novije vrijeme i premazem fluksom pa onda sa vakum pumpum sve ide odlicno, jedino je problem kod viseslojne stampe i gdje su jako uske rupe ali i to se da rijesit, a za lemilicu koristim stari iskrin pistolj za kojeg iskujem vrh kakav mi treba, brzo zagrije i jaca lemna mjesta lakse zagrije, jedino sto je tezak, ali ka radim 30 g, covjek se prilagodi.Traku rijetko koristim, uglavnom za pocistit visak lema ili kad se spoje dvije nozice pa onda otstranit visak lema, ali to koristim na jako sitnim i preciznim razmacima.Pumpica mora biti jako brza, zato koristim samo jednu gumicu, a i vrh mora biti sto kvalitetniji.U novije vrijem dosta koristim lemilicu na vruci zrak, ali sve ima svoje prednosti i mane.Jedino jos nisam radio sa infracrvenom lemnom stanicom.