Skip to main content

Topic: Rc motor od flakserice (Read 43301 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #90
Da uzima puno love imao bi manje posla sa nama :D , ma lik to radi u fušu i stvarno je povoljan i dobro radi.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #92
raspon rupa na motoru je 38mm, a na ovom auspuhu 40mm
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #94
 :P :P :P jedva čekam vikend da i ja uzmem svoj motor!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Re: Rc motor od flakserice

Reply #95
Da li je iko razmisljao o DIY TCI paljenju ?
Mislim da je to nesto najjednostavnije za model i naravno najlakse. Uklanja se potreba za rotorom / magnetom namotajima sto svi znamo nije lagano. Potreban je izvor napona od 15V (baterija) i struje
 1A tj neka max teoretska potrosnja struje je 15W znaci mala lipo bi mogla ujedno pogonit reciver i ovo. ? Na motoru je jedino potrebno staviti opticki sensor

Milos @ Galaxy S3

Re: Odg: Rc motor od flakserice

Reply #96
Miso nek ti bratic vidi u njemackoj u hobi prodavnici auspuh za 26 ccm  samo mu daj mjere rupa sigurno neki pase jos bi bolje bilo u tim istim prodavnicama da ti nadze pitch bison pote za benzinca

Ovaj je auspuh stvarno steta stavljat na 2T benzince. Ako kome treba imam original program za proracunavanje rezonatora. Samo mi treba dosta podataka. Pa ako koga zanima nek se javi pa cu detaljnije objasniti u temi. I vjerujem da bude laksi od ovog s slike. A sto se tice performansi barem 1.3 x bolje. Manja potrosnja itd

Milos @ Galaxy S3


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #98
Kolega misli na CDI paljenje, koje naravno i koristimo na ovim motorima, treba thread čitati od prvog posta. Pošto je DIY varijanta malo prekomplicirana ako želiš imati varijabilni kut paljenja motora u odnosu na brzinu vrtnje, paljenje se kupuje na HobbyKing-u
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13767__Replacement_Complete_Ignition_Set_for_Single_Cylinder_Gas_Engines.html
Magnet je uklonjen, stavljen je hall senzor i CDI sa hobbyking-a
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Re: Rc motor od flakserice

Reply #99
Ja jesam citao od pocetka. Ako se napaja s baterije onda je to TCI, a ne CDI ! Nisam otvarao link da bih detaljnije video o cemu se radi jer sam mislio da kad pise da je cdi onda on to i jeste. Inace jedna s promenljivim kutem u DIY arduino verziji moze kostat sve skupa 10$



Milos @ Galaxy S3


Re: Rc motor od flakserice

Reply #101
Al ovo s linka je isplativo i cijena je oke za one koji ne zele da se hebu s diy O0

Milos @ Galaxy S3

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #102
Trafoi, kondenzatori, hall senzor, VN kabel oklopljeni, lulica tiskana pločica, kučište, arduino, programator, sati trial and error......  nije baš 10$ i pitanje da li i kako će raditi, rađe za to vrijeme radiš model ili letiš na baterije i metanol dok ne stigne poštar sa paljenjem. :)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #104
Nije ništa zapelo, bila zima, motor od pocket bike-a ovih dana budem upalio, imao sam komplikacija sa auspuhom, ali to sam riješio, moram još samo zabušiti magnet i staviti paljenje.
Kako napreduje tvoja prerada??
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc