Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39407 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #165
Moj quad koji je sada podmornica :) je isto tako na vjetru bio malo divlji dok je hexu parametre podesio whisper i radi kao podmazana :)
Na snimci koja ja snimljena u našem lovištu kunjevci bilo je vjetra cca 3-4m/s i hexa je svejedno mirna :)
Obzirom da ja nisam vozio bez simony nemam iskustva ali pitaj whispera on zna sigurno.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #166
Hexa danas na 2 batke nanotech2200 35-75c letila 6min ,batke bile odmah po prizemljenju 10,8v a nove rihno2350mah 25c ali tri komada trajale 9min i 35 sek ,napon pri prizemljenju 10,9.
Toplo preporučam rihno obzirom na cijenu od 10.43 dolara :)  (javim iskustva nakon još dvadesetak letova)



Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #169
Odlično snima, vibracije svedene na minimum, sad treba isprobati po vjetru i slijedeći pothvat bi mogao biti micanje krakova i landing gear-a iz kadra.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #170
@sekile  imam quad sa KK2.0 (soft 1.5) i reglerima koji nemaju SimonK FW - nema nikakvog problema sa vjetrom sa i bez self levela.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #171
Planira se praviti nova hexa s motorima na slici.
Naručio jedan pa sam ga malo testirao-motor ima jako dobar odaziv zbog svoje široke armature što je pozitivno,prilično tih i skoro ništa vibracija.Prihvat za prop.je ok precizno napravljen,sve u svemu lijepa završna obrada motora ali..............

Pri ispitivanju kreni stani pa kreni s punim brojem okretaja pa naglo stani i tako puno puta primjetio sam da sama armatura s namotajima se okreće oko svoje osi što je malo triki :).
Koristio sam za testiranje 3s batku i 10x4,5 prop što je daleko od onoga što bi trebalo.
Znam da se to može riješiti uporabom kvalitetnijega loctite ljepila ali za 30 dolara???
Pitanje:Ima li itko iskustva s motorima koji imaju široku armaturu s rctimera ili konkretno s ovim?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #172
Rastavio sam motor i nije ga uopće problem popraviti (poboljšati :)) malo vremena malo ljepila i to je to.
Isprobano radi odlično,izuzetno brz odaziv,čvrst-nema proklizavanja :),tih,lijepo balansiran,naručujem još 5 komada za hexu pa ćemo vidjeti.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #173
Pripreme za FPV ( pokusaj br 2)

http://www.youtube.com/watch?v=aAmg1G3neU0

snimka je bez obrade, tj nije nikakva stabilizacija radjena.
Namjerno sam stavio da se vide krakovi i elise da vidim nagib u letu.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #174
malo se radilo večeras - novi boomovi za novi hexa frame :)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #176
http://www.youtube.com/watch?v=1ZOJwBvgRCs

Testirao hexu sa kk2 za vrijeme kiše (kk2 nezaštičen).
Iako sam znao što bi se trebalo dogoditi htio sam malo testirati,kap kiše pogodila je i navlažila jedan od žiroskopa hexa izgubila nadzor i pad :).
Teren za testiranje idealan visoko grmlje i nema kuća pa je hexa neoštečena.
Imao sam još nekoliko raznih testiranja s padovima :) (range test+fpv on-off,gašenje stanice,namjerno iscrpljivanje starijih batki u letu i sl.)o tome više kasnije.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #177
Ovo je dobra stvar za testiranje takvih stvari:
Quadcopter parachute recovery sysem

Hm, kap vode ti nije smjela toliko poremetit očitanje sa senzora, pogotovo ne na tako malim naponima ili je voda bila stvarno puna vodljivih minerala.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #178
Kiša je padala dosta sitno i kada sam ga pokupio nakon pada par minuta, odmah sam probao poletiti zbog potvrde i nakon uzletanja počinje se nekontrolirano okretati oko svoje osi.Spustim ga dole ispirim vodu s pločice probam ponovo i leti kao da ništa nije bilo.
Padobran je super  :) to mi je slijedeći projekat :)
Kako ga otvaraš,s stanicom ili na neki sensor?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #179
Malo sam se igrao s čvrstoćom samoga frame,s prijateljem Renatom izmodelirao novi frame pustio kroz softwersku simulaciju.
Mogu reći da sam zadovoljan jer kada usporedim stari dizajn i novi razlika je oko 60% u čvrstoći i elastičnosti u korist novoga. :)
 Masa jedne cijevi 15x15x2x395mm staroga dizajna je 63grama a novi po simulaciji 20x20x2x430mm je 72grama  :) s tim da je dosta čvršći(bar po simulaciji) zbog svoga dizajna.
U svakom slučaju znam da se dio vibracija mora riješiti samom konstrukcijom frame pa sam pristupio malo eksperimentiranju-sutra režem dvije cijevi pa slijede mjerenja.