Skip to main content

Topic: Pomoc oko esc-a (Read 2038 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #1
ta tanka trobojna zica ide u reciver...

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #2
spojio sam ja bec castle creation u receiver...
Kroky spojio sam ja tu trozilnu u receiver ali ima ova jedna tanka koja izlazi pokraj glavne zice
Receiver je ok, ali esc ne daje znake

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #3
Evo slika ta tanka ispod debele crvene koja ide u bateriju

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #4
Već je pisano o tome.
To je AntiSpark Circuit....prije spajanja glavnog konektora na tu tanku dofuraš +baterije da se napune ulazni kondići kako nebi dolazilo do povlačenja velike stuje.
 
www.hobbywing.com/uploadfiles/sx/file/manual/HW-04-V4.pdf
 
Naravno moraš koristiti bateriju ili UBEC za napajanje prijemnika pošto je ESC opto
 
Kondenzatori vole da ih se polako puni a isto tako i prazni  8)
 

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #5
Hvala Plavi! ok skontao sam to, kad skopcam prvo tu tanju pa onda plus nema varnicenja... ali ja imam sad drugi problem ne daje nikakve znake kad ga spojim?
S obzirom da koristim taj dodatni bec kod drugog esc-a sam iskopcao srednju zicu koja ide u receiver jer ima u sebi bec, ovaj nema ali ja nisam otkopcavao tu srednju zicu, da li to moze biti problem?


Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #7
S obzirom da koristim taj dodatni bec kod drugog esc-a sam iskopcao srednju zicu koja ide u receiver jer ima u sebi bec, ovaj nema ali ja nisam otkopcavao tu srednju zicu, da li to moze biti problem?

Po ovome što si napisao RX uopće nema napajanje jer je srednja žica + sa ESC-a koji ima BEC

Odg: Pomoc oko esc-a

Reply #8
Ovako, jedan esc ima u sebi bec 3 ampera koji mi nije dovoljan pa sam uklonio srednju zicu i napajanje receivera napravio sa odvojenog bec-a koji imam znaci bec koji je posebno kupljen... medjutim ovaj drugi esc pise da je opto ali kabal koji se ukljucuje u receiver takodje ima 3 zice pa se bojim da i njemu ne smeta ta srednja zica kad dodam posebno bec za napajanje receivera... Motor je spojen dobro sa prvim esc-om sve je ok a ovaj kad spojim nikakve zvukove ne pravi, a nov je potpuno ja ga kupio u sopu...