Skip to main content

Topic: hk 550 tt fbl (Read 6051 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hk 550 tt fbl

poštovanje... moj kompa mrle tu sa foruma i ja slažemo te vrtolete već pa skoro godinu dana... smatram da smo vec nekaj i naučili.... on imo pa narucio alignova 550, a ja nemo pa narucio kitajski hk550.... znam da vas mnogo ovdje ima misljenje o njima, ali eto ja oso glavom kroz zid.... nije me jako bolilo jer sam i ocekivao  vrhunsku kinesku smetje robu... bigaje  :D :D :D

malo su rupe po kućištu na sve strane pa da ovak stegnem imal bi zvitoperenog praščeka... no dobro... bumo to mrle i ja neak složili.... kaj vi mislite?
pozdrav mom drugu mrletu i kolegi davoru koji je sad na poslu!!!

e, da ja sam pravi polukinez jer sve kaj imam je kinesko... pa je tako turnigy 9x... koji je po mojoj procjeni jako jako dobar....(vidim taj podrugljiv osmjeh)... ali me to ne zamara... i volio bi se poigrati sto se tice elektronike s njihovim hk stvarima... zanima me koliko je presudno na ciklici imati brze servace, tj da li bi mogao upariti neki fbl sa 0,12 sec servom?

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #1
Ne letit heliće (pogotovo velike heliće) s lošim servačima da ne ubiješ nekoga.
Kaj se motora i ESC-a tiče, tu možeš stavit zadnje smeće, ali nemoj se igrat sa servačima. Bitno je da su oni OK i da je dobar BEC (ili još bolje direkt LiPo)
Ili ak već stavljaš nekaj loše gore, bar nemoj letit di ima ikoga osim tebe
Kak letiš inače, neko sport letanje, lagani 3d, hard 3d, smack? (vjerujem nešto lakše kad pitaš ovak? imaš afinitete letit žešće?)
Jer ako samo letuckaš okolo dovoljni su i nešto sporiji servo motori (0.12 je OK), ali obvezno met. getriba. Poželjno što više momenta (bar 10ak kg)
Ustvari da ovak ne kompliciramo i kenjamo, koliko love si spreman dat za 4 serva? Pa bumo našli nekaj
MAK Zapad

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #2
ma pikam ove isto sa hobby kinga mi seriju, cak i HV makar su out of stock.... naravno bec je potreban jer nemreš prdnut u servo da ti da 12 kg. za prvu silu sam mislio uzet neke servace sa hk koji su 15 kg a imaju 0,12, pa pošto je fbl ovo ono...

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #3
zelja mi je bat pack direkt na hv

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #4
kit defakto i nije toliko loš, mada bi trebalo promijeniti glavni shaft, main gear. rep je izveden dobro sa debljim kućištem repa... main frame je 1.5 mm, zvuči malo ali je dosta tvrd i uredan. swash je pomalo čudan ali dok god ne napravim spin up nemogu ocijeniti kakav je. sama glava je relativno ista alignova iako je frustrirajuća ta krivo zbušena rupa na blade stoperu. u svakom slučaju smatram da će nakon postavljene elektronike i dosta modifikacija biti čisto solidan. želja mi je sport fly to soft 3d. mislim da bi mogao i hard, ali itako bi ga zasad mogao voziti peško sportski :P, ako ima ko kakve servače za njega neka mi javi, za esc i motor već znam kaj bude išlo... T600 turnigy i k-force 150a opto, just to be on the safe side... 8)
znam da mi visi dosta o servačima, a opet smatram da će hk mi serija to odraditi solidno!!!

 

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #5
slazem se sa robiem... bar na servace ne stediti!!! ali za sport ce to ici nebi tribalo biti problema, ali ako mislis ici kako si napisao do hard 3d-a isplativije ti je odma uzeti dobre servace pa si miran
[move]Fly With Your Fucking Soul

-T-rex 600e, Raptor 30 v2, Outrage Velocity 50,
-Hitec aurora 9[/move]

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #6
Evo imam ti ja BeastX flybarless kontroler, novi, zapakiran, po nabavnoj cijeni. Najjednostavniji za posetapirat, fenomenalno leti + ne treba ti PC za setupiranje i tweakanje na livadi  8)
MAK Zapad

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #7
e, drage volje.... ima ga mrle i radi solidno sexualno, toliko dobro da je jedan kompić iz čiste zafrkancije pito: - Dečki, a čim vi to hranite?- :D :D :D
a na mestu stoji ko nepomičuća kifla bez da diraš stanicu...... stvarno dobar....
zasad bude dobar tarot, ali me ipak za kasnije malo više interesira skookum koji ću nadam se vidjeti kod davora jedan lepi dan

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #8
evo sad je složen, tj sklopljen 8) zasad hebeno, sve klizi.... zamijenjena samo glavna osovina sa alignovom... fakat heebeennn.... bum hitil neke slike, plastika zgleda dost dobro na zupčanicima.... po meni se isplati.... cak je frame zrezan tak da paše t600 motor nutra. cijeli frame je metalno karbonski, tak da    ... glava je stvarno dobra i za razliku od njihovog 450 pro puno bolje složeno, bolji su materijali, a na repu je blok duplo jači od alignovog tj onaj na frameu blok (ima one hex matice dugačke od framea do framea) i na kraju repa...

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #9
evo ako koga zanima:
znači promijenjeno: glavna osovina i gl zupčanik, sve ostalo relativno dobro, ubiti hebeno.... pogotovo kaj je za te pare
struja: Turnigy K-force 150a OPTO (AJME KAKAV KRMAK), Turnigy 600 1180kv, Turnigy 1266 HV servo cycl, HK47902TM-HV na repu, TAROT ZYX u stabilu. Mislim da ce zippy 2s 2000mah 45c dobro terat servače.....
eto... mislim da bu to dobro.... poletanje bu pričekal jer sam bio malo suviše inteligentan pa kakti testiral servače pa je jedan 1266 zgoril, bas super :D..... seeno je naručen drugi a Hobby King mi je kroz bodove vratil lovu, samo sam poslao video njega na testeru
eto moj budget je sad --------------------------------------------, valjda ima dost minusa, ali to je to po meni... jako sam uvjeren da će delat ko "pravi" :P

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #10
SLIKE,SLIKE!!! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #11
bice slika, ali kak sad ima mnogo obiteljskih obaveza, malo je to teže, ali kad krenem u slaganje, sve modifikacije i kaj ide uz to bude bilo poslikano, nadam se i neki video dok letucka ;D

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #12
momentalno se prodaje, pa pogledajte pod oglasima (isključivo komplet) ali align motor i 100A esc sa dost dijelova od aligna, uključujući lopate 520 i ak bute dobri i brzi gratis nanodrek6s 4500 mah.
oglas je objavio mrle.
uletila nam je neka kombinacija, inače nebi bio na prodaju.... :'(

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #13
[attach=1]

Odg: hk 550 tt fbl

Reply #14
imam problema sa uploadom slika... probat cu još ispod stavit, ako ne molim moderatora da mu pošaljem, slike sam smanjio, svaka je velika 750 KB...
evo nekaj slika, iako se još čeka servo koji je krepao, helioption blok bez poklopca potisnog ležaja koji zajedno sa šarafima nije došao (kontaktiro fastlad i rekli da ce poslat). možete primjetiti da nema push rodova, to je zato kaj su šipkice 1,7mm, Alignove su 2... to sve govorim jer su i kuglice različitih dimenzija, Alignove su veće... nije to niš problem, dolaze mi svi dijelovi, e ali bi mi jedino dobro došla nareznica 2mm, e kad bi ju netko tu imao.... još ja tu moram zdistancirat roll servače, za to sam kupi karbo ploču pa ću napraviti mini frame ili distance...kaj god.... u svakom slučaju ima posla po njemu, mrle mi je posudil i svoj stari align swash koji je fakat nebo i zemlja spram ovog sa hk.... samo su glavčina , blade gripovi i antirotation arms od HK. koji su stvarno ok i jako dobri pa ih preporučam ako ce ih itko  trebati kao spare... nadalje se vidi carbo rep, carbo push rod.... mrle je postavio esc tak dobro da ko da je svaka žica napravljena za tu poziciju, sve paše savršeno i nigdje nebu bilo chaffinga i to... 8)
, cijeli mehanizam tak lijepo klizi da repni rotor može zvrtit cijeli mehanizam (naravno bez velkih lopata)  par puta kad ga zaspinam prstom ;D
je malo skuplji sad jer je dorađivan, ali mislim da sam još uvijek jeftiniji od Align kita... s time da osim repnog bloka, zupčanika i skija ne postoji druga plastika! stižu još i ona ojačanja za frame, makar uz heli option stvarno možda nema smisla, ali neka, kad su već naručeni, budu se i stavili ;)
jao jedva čekam...
OPET PITANJE DA SE NE ZABORAVI: jel ima tko nareznicu 2mm da si skompletiram push rodove za glavu? pliz