Skip to main content

Topic: --- (Read 3818 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #1
Imamo sam kod frenda takav problem ,ali mi smo se odlučili za stopicu sa rupom koju smo zasarafili sa sarafom i maticom. Malo smo skinuli ove plasticne izolacije izvana i probusili rupu na tom alu komadu kontakta. I radi ko velika :)

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #2
Čvrsto stegnuto sa federing pločicom i pištoljem za vruču plastiku zaliveno i niko nikud.

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #3
a koja će ako neće ZIPPY >:(, meni se gotovo svaka odlemi u kratkom vremenu a postupam normalno s njma,odlemi se najčešće balans žice jer su krute.
Od recimo 10 zippya baterija ja sam morao 7-8 batki kemijat i lemit ,a žao mi bacit jer su relativno nove (to se desi u roku od 20-tak punjenja)

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #4
a koja će ako neće ZIPPY >:(, meni se gotovo svaka odlemi u kratkom vremenu a postupam normalno s njma,odlemi se najčešće balans žice jer su krute.
Od recimo 10 zippya baterija ja sam morao 7-8 batki kemijat i lemit ,a žao mi bacit jer su relativno nove (to se desi u roku od 20-tak punjenja)

+1
MAK Zapad

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #5
popravljao sam turnigy koju sam kratko spojio pa se među-ćelijski limić istopio

može se zalemiti, ali treba se dobro zagrijati, i to preporučam da se zalemi baš na samom bridu koji je puknut, tamo se lakše prima lem jer na bridovima i šiljcima bude veća temperatura. S druge strane, moraš paziti da ne pregriješ ćeliju, sve na svoju odgovornost naravno. Ja sam sa 40W lemilicom jedva uspio.

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #6
Dobra odnosno malo jača lemilica, fini brus papir, dobra lem žica i stvar radi. Prebrusiš dio na kojem ćeš lemiti, dobro ugrijati lemilo i zalemiti u što kraćem vremenu da se ćelija ne zagrijava. Ja sam kemijao nekoliko baterija i spajao ćelije za opet dobiti odgovarajući paket baterija.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #7
A i pasta za lemljenje nije na odmet!

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #8
da pasta ce uciniti svoje. ako je pukao članak baterije skroz nisko na tom djelu se nemože lemiti jer to nije materijal za lemljenje jer na tom djelu je spoj prešan. ja sam jednu tako bateriju poravio na nacin da sam gornji dio zalemio a donj dio presanjem pričvrstio i dodatno osigurao čicom. Dobro treba pripazit da se ćelija nebi probila prilikom rada!

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #9
meni pasta nije pomagala, već sam bio skoro odustao jer sam mislio da se lem nikako ne može primiti na kontakt, a onda sam skužio da se prima na bridovima jer je tamo veća temperatura. Strugao sam vrhom lemilice oblivenim po bridu kontakta dok se nije dovoljno materijala primilo.

Odg: LiPo baterija - puknut kontakt do ćelije

Reply #10
Kao i svi ,i ja imam isti problem,ali sam ga sanirao tako da novu bateriju,odnosno njene kabele,imobiliziram,tako da se u području izlaza kontakata ne miču...previše.Nije estetski ali funkcionira. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes