Skip to main content

Topic: CroCopter novi gimbal (Read 7914 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CroCopter novi gimbal

U zadnje vrijeme sam radio samo na gimbalu pošto sam sa letjelicom bio prilično zadovoljan.
Sada sam zadovoljan i sa gimbalom  :)

Ima još dosta prostora za poboljšanja čime ću se baviti kroz zimske dane kada nađem vremena, a za sada jedan mini raw video.

Nakon konverzije sa 50fps na 25 fps neki dijelovi dosta zapinju ( shutter je bio na automatici i vjerojatno je prekratak ) , ali može
se dobiti dojam o stabilnosti kamere ...

http://www.youtube.com/watch?v=wrZx4U7Lppc?hd=1


Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #2
Lijepo. Koja je kamera/foto?

lp
Toni


Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #3
Hvala !

Treba još malo tuninga za vjetrovite uvjete, staviti ću video kada budem zadovoljan i sa time.

Kamera je još uvijek GH-1 ( odnosno GH-13, hakirana na neki bitrate, ali za youtube to baš i ne pomaže :-).
Imam pancake leću 14mm/F2.5, tu sam dobio par grama manje i nešto osjetljivosti po mraku više,
ali na 4.5 kg letjelicu i nije neka ušteda :-|

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #4
Nastavljaju se testiranja gimbala.

Zanimalo me kako će gimbal raditi sa tele-objektivom , gdje su oscilacije najizraženije, a pošto je mrak dok dođem sa posla, testirano je po noći.
Vrlo sam zadovoljan rezultatima - dakle video je raw - objektiv je prilično "tele"  :) , svjetla prilično nema ...

Kamera je i dalje GH-1 ,  bez optičke stabilizacije...

Da malo razbijem video, započeo sam sa par snježnih kadrova standardnim objektivom ...

http://www.youtube.com/watch?v=0i92nXEA_Ao

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #5
Ja ovdje ne vidim razliku između Zenmusea i stabilnosti tvog gimbala.  8)

lp
Toni
 


Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #7
I ja isto ne vidim razliku izmedju zenmusa i ovoga !
Daj Igore pusti u prodaju ovaj nosac i elektroniku da rasprodamo ove tzv firmirane gimbale av 200, av 130 itd !
Evo ja cu prvi prodati moj AV 130 i kupiti tvoj sistem !
Pozz

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #8
svaka čast  ???

koja je autonomija leta sada kada imaš sve to na stroju?

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #9
svaka čast !!!

previše mirno ak se men pita  :)

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #10
Ti bokca ode u drugu Općinu. Zanio si se ljepotom grada vidim!  ;)
Obje naše livade si okinuo.
Noćne snimke ne bih htio komentirati. Oštrina objekata i osvjetljenje predivno.
Samo, susjeda ti je radila neke nemoralne stvari, koliko sam vidio kroz prozor bez zavjesa  :P
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #11
Šta je previše,previše... :) ali izgleda fenomenalno,vjerujem da je trebalo jako,jako puno truda za ovaj rezulatat. Svaka čast!!!

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #12
Hvala Toni !

Razlika je uočljiva, iznosi točno 3000$  :D

Šalu nastranu, Zenmuse za sada ipak vodi. Pri niskim brzinama niti ja ne vidim razliku, međutim kada na nekoj visini ( 50-100 m) razvijem brzinu dovoljnu da kadar ne izgleda statično sa te visine, otpor zraka mi radi velike probleme - oscilacije su očite, dok kadrovi sa Zenmuse-om prevaljuju brda i doline kao po tračnicama.

Razmišljam da stavim gimbal u kuglu radi otpora zraka, naravno mora imati prozor za kameru i biti dovoljno lagana, po mogućnosti što veća. Ako netko ima ideju što bi se dalo iskoristiti  ...  :(

Quote
jel možda prodaješ sve osim stanice i baterija
Ovo je teško objasniti riječima pa sam pokušao uploadati sliku da ti dočaram, ali izgleda da je jednostavnije konstruirati bespilotnu letjelicu  :D

Quote
Daj Igore pusti u prodaju ovaj nosac
Nosač je električki i mehanički vrlo vezan za letjelicu te ga je nemoguće jednostavno skinuti i staviti na drugu letjelicu, a i zahtjeva komunikaciju sa glavnim kontrolerom.

Također je napravljen u sobi pomoću ručne bušilice, pile za željezo i turpije te tako i izgleda. Morao bih platiti 100kn nekome da ga odnese. Za sada nemam u planu smišljati proizvodni proces za dotičnog gospodina. Elektronika je ona crvena pločica i hrpa žica sa videa o direct drive-u. Skinuo sam to da isprobam direct drive i vratio nazad na svoj gimbal, pogledaj kako to izgleda...Možda se stvari u budućnosti promijene na bolje  :-[

Quote
svaka čast  ???

koja je autonomija leta sada kada imaš sve to na stroju?
Hvala ! Samo ću napomenuti da sam pomislio "bolje da sam išao na avion, ovo nikad neću moći snimiti" nakon tvojih videa sa X8 , sve je relativno  :).

Trenutno sam na 8 minuta sa 6200mAh, oko 4.7 kg total. Međutim, bacao sam alu-profile na sve strane, mogao bih skinuti nešto mase, idem na baterije 8300mAh - i ono od čega najviše očekujem - zamjena APC 12x3.8 sa XOAR 14x5 , sa svime time se nadam preko 10 min. Baterije su na putu, dok će propeleri sačekati bolja vremena  >:(

DeX,bodul,krizan : Hvala !





Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #13

Razmišljam da stavim gimbal u kuglu radi otpora zraka, naravno mora imati prozor za kameru i biti dovoljno lagana, po mogućnosti što veća. Ako netko ima ideju što bi se dalo iskoristiti  ...  :(


Ne znam je li kugla idealno rješenje. Naime, morao bi imati zatvorenu kuglu da dobiješ željeni efekt. Ako ostane otvorena na mjestu objektiva onda će ti pri brzini ulaziti zrak i dodatno stvarati turbulencije što onda opet nepovoljno utječe na krajnji rezultat. Ako je hoćeš zatvorenu onda se moraš poigrati sa stakalcima. Mislim da su kolege već koristile kuglu na velikom helijiu i lagano odustali od toga.

lp
Toni
 

 

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #14
karbonska kugla sa staklenim prozorom....  koja se rotira  sa krajnjom osi gimbala a obuhvaća cijeli gimbal  :)