Skip to main content

Topic: CroCopter novi gimbal (Read 7920 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #15
Quote
Mislim da su kolege već koristile kuglu na velikom helijiu i lagano odustali od toga
Znaš li možda u čemu bi mogao biti problem ? Jasno mi je da ako ostane rupa nema neke koristi, ali ako je zatvorena sa stakalcem je li moguće da bude lošije sa kuglom nego bez ?

Quote
karbonska kugla sa staklenim prozorom...
Sudeći po smajliju na kraju kladim se da si već složio istu za svoj Pro8 . Nije da mi nije palo na pamet, ali vjerujem da je custom design od tih materijala malo preskup za moju kućnu zabavu.

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #16
stvarno si majstor....svaka čast na snimkama.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #17
To će u startu biti veća težina od one koju sada imaš. Ne znam kako će dodatno utjecati na stabilnost tvog stroja - gimbala. Kad staviš znat ćeš. Drugo, trebat će ti vjerujem onda i pan od 360 ako ga već nemaš.

Kada pogledaš dizajn Zenmusea, Cinestar novih gimbala onda se na prvu primijeti kako je to vrlo"asketska" konstrukcija. AV 200 i slični su jednostavno premasivni, sa širokim bočnim lukovima i kada između njih još staviš neku konkreniju kameru  taj cijeli sustav u kretanju sam po sebi pruža veliki otpor. 

Kugla je tu svakako bolji izbor, neki kapljičniji oblik možda i bolji. Ako kreneš tim putem opet će biti igre, a ionako su pred nama dugi zimski dani.  :)  


lp
Toni


Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #19
Ne smeta Stipi ni nedostatak estetike, ni kablovi sto štrče, samo neka radi posao i to je ok !



Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #21
Quote
Drugo, trebat će ti vjerujem onda i pan od 360 ako ga već nemaš
E ovo mi je neriješena dilema ! Treba li multirotorima zaista pan ? 

U jednoj verziji gimbala sam ga imao, otežao je priču bar 300-400 grama , dok je video za vrijeme panorame nekako izgledao manje glatko nego kada rotiram cijelu letjelicu bez panoramnog gimbala.
Plus, pokretanja i zaustavljanja nisu imala finu rampu radi Newtonovog trećeg  :) - kada bi krenuo u panoramu, gimbal bi se u biti "odgurnuo" od frame-a i samim time ga malo zarotirao, frame bi kompenzirao vrlo brzo ali to se na videu vidjelo. Ista stvar kod zaustavljanja.

Zaključio sam da mi ne treba panorama jer je ionako letjelicu moguće lijepo rotirati 360 stupnjeva. Ima li netko iskustva ili saznanja oko toga, zašto bi bila bolja panorama samo sa gimbalom u odnosu na panoramu sa cijelom letjelicom ?

Stipe samo za tebe, CroCopter kontroler sa donje strane:

[attach=1]

Ako se netko pita kako ovo leti, ima nešto i sa gornje:

[attach=2]

PC je vezan vezicom jer mi je prethodni izletio iz podnožja pri laganom susretu sa jednim drvetom.

Sa donje strane su uglavnom hardware-update-ovi, koji su pratili firmware-update-ove kako je autor dobivao sve briljantnije ideje za
poboljšanje kontrolera  :D

Uglavnom, ova ploča ima već sentimentalnu vrijednost i ne mogu je se odreći nikako, a stavio sam slike da odvratim i ostale od te ideje  :)

Za složiti drugu kompletnu letjelicu kako spada trebalo bi mi hrpa love koju nemam te minimum 3 mjeseca intenzivnog rada koje isto tako nemam.
Također nema smisla raditi drugu na osnovu ovih komponenti, pošto samo dijelovi za ovaj kontroler koštaju oko 1000 €, pored hrpe novih senzora i procesora koji su u rangu 20$-50$. Dizajnirati pak kompletno novu elektroniku, prebacivati software u novo razvojno okruženje, ponovo debugiranje itd je barem pola godine posla da bih možda prodao 2 komada i zaradio 50$ po kom ako želim biti konkurentan, sve skupa mi je bespredmetna rasprava,
po boljoj satnici mogu brati mandarine. Koliko ja imam iskustva do sada , malo tko je proizvodnim radom kruh zaradio, dok su trgovci i razni preprodavači uvijek lijepo ubirali.

Ovo je samo moje trenutno razmišljanje, ne tvrdim da sam u pravu, ako netko ima ljepša iskustva neka ih slobodno podijeli  :)
Uostalom hobi je čovjeku mjesto da se opusti i zaboravi brige sa posla i iz života, ako hobi postane posao ravnoteža se lako poremeti ...

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #22
A ti Igore i dalje koristiš servoe za stabilizaciju , zar ne ?

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #23
Između ostaloga da  ;)

 

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #24
Igore ti si za mene Tesla broj 2,svaka ti ćast na ovome ;) ;)

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #25
Quote
Igore ti si za mene Tesla broj 2,svaka ti ćast na ovome ;) ;)
Hvala, ali ne uzrujavaj se previše, uspoređuješ kruške i jabuke, ovo je ipak meni i struka.
Vjerojatno si ti za mene Mozart broj 2  ;)

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #26
Heheheh,znam Igore da je to tebi struka,ali ipak treba to sve izmislit i iskompletirati,za mene nije ni malo jednostavno,ali ok da kako ti kazes za nekoga i nije to neznam sta,ako se time bavi razumijem ja tebe sto hoces reci. Samo ti nastavi super ti to ide...

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #27
Evo konačno se nešto pomaklo ovih dana, nekako se stvorilo slobodnog vremena pa rekoh da i ja nešto napravim...

Počeo sam eksperimentirati sa auto-pilot-om i auto-camera-operater-om, pošto moj tim od jednog čovjeka ne uspijeva upravljati sa svim kontrolama.
Još je u početnoj fazi, ali je već sada zabavno  :)

http://www.youtube.com/watch?v=1xTLLbiRJOQ

Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #28
bravo!


Odg: CroCopter novi gimbal

Reply #29
Zabavno :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro