Skip to main content

Topic: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module (Read 4634 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #1
Mrak taj orange, ali nikako ni da modul dođe na stanje - mislim da če mo se načekati takih stvari!!!
 :(
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #2
čudan neki 433 s antenama koje nisu duge kao na svim ostalim LRS sustavima...

radit će, no pitanje do kojeg dometa i jel se može mjeriti s ostalim LRS-ima.
cijena se zna otprilike?

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #3
čudan neki 433 s antenama koje nisu duge kao na svim ostalim LRS sustavima...

radit će, no pitanje do kojeg dometa i jel se može mjeriti s ostalim LRS-ima.
cijena se zna otprilike?

Za tjedan dva, pretpostavljam skuplje od 2.4 jeftinije or rmilec. Mozda 50$ modul i 30-40$ receiver no to su moja nagadjanja nikakva potvrda.


Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #5
tko će prvi?  :)
koliko vidim treba upucati kod da bi radilo, nije plug&play... već bude netko s rcgroupsa požurio :)

ali za te pare... ako radi 5-6 km s FPV-om na modelu, stvarno ok upgrade.


Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #7
Ovaj dio mi najvise fali na KK2, mogucnost prosirenja.

• 3.3v I2C port for all modern sensors such as WiiMotionPlus, WiiNunchuk, MEMs gyros, barometers, accelerometers and more

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #8
Moguci range

What is the possible range of 100mW RFM22B module (rf module of OpenLRS) ?
It is working flawless from 2.5km away on the ground. I will test it with a balloon for real air range.
I'm flying with stock antenna and i didn't see any glitches or signal lost when i'm flying.
My worst scenario: I was behind a car when the plane 700 meter away (setup: 2.4ghz video, 90W brushless motor)
RF range calculators saying 10-20km is possible with 100mW UHF but i guess it is impossible for city conditions.

no spominju i 7W pojacalo.

neki kazu opet da gopro i sl znacajno smanjuju signal.

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #9
Za mjerenje jacine signala

Understanding the signal problems
If you want to find your problem, serial RSSI signal is you best friend.
Open your receiver's source code, find the "//#define Serial_RSSI" line and remove the "//" characters to enabling it. and upload the firmware.
After this change, your receiver will send RSSI level of each data package over serial port.
You can see the values with hyperterminal or any serial monitor software.(it is very fast and big data, some terminal softwares locking, don't worry and download another one)
Maximum RSSI value is 110 and the minimum is 40.


Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #11
Za te pare je idealan za ubaciti na turnigy x9, definitivno bolji sistem nego onaj koji je defaultno unutra, pratio sam taj projekt od početka ali nije turčinu baš nešto zaživio previše, uglavnom ne može se usporediti sa ni jednim komercijalnim UHF sistemom tipa EzUHF,Dragonlink ili RangeLink ali za tih 50$ da imas odlican domet 2-3km na isto tako low cost stanici isplati se i vrijedi, znam uglavnom da je alergičan ako je u blizini još koji UHF predajnik
Ove antenice treba odmah zamjeniti sa 771 na predajniku i dipolom na rx-u, cak da je i 1/4 vec ce biti bolje

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #12
Imam Turnigy 9x ... Kakvi su dojmovi o ovom modulu? Planiram kupit FPV komplet od 1.2GHz, pa mislim uzet ovaj modul da dobijem veci domet...

Hvala unaprijed

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #13
Imam Turnigy 9x ... Kakvi su dojmovi o ovom modulu? Planiram kupit FPV komplet od 1.2GHz, pa mislim uzet ovaj modul da dobijem veci domet...

Hvala unaprijed

Domet je svakako veci od orginal turnigy, ima malo prigovora na servo rezoluciju, no ako znas promjeniti fw i podesiti nema brige, ako zelis nesto jednostavnije frsky je takodjer dobar izbor.

Odg: HobbyKing Orange RX 433 MHZ Module

Reply #14
Sto znaci "fw" ?  :D

Imas neku preporuku za neki modul?