Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 211250 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #375
da ,kod npr nexa se ti krakovi nece sigurno vidjet,jer ne snima toliko gore i dolje kao gopro. bit ce to sve super,samo strpljenja  ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #376
Josipe, pa ti si šokiran. Ha, ha. Znaš kako ono kažu o pitanjima i odgovorima. Ma, šalu na stranu. Zato sam gore i stavio primjer s malim quadom kojemu sa centralnim smještajem gimbala isto tako krakovi ulaze u kadar. Jedino to kod Pirane nije slučaj i tamo samo zato što ima drugu konfiguraciju letjelice. Dakle nije problem napraviti bilo koju kombinaciju. Do sada smo gimbal s gopro kod postavljanja na letjelicu odmah pomaknuli koji stupanj prema dole tako da ne bi krakovi ulazili u kadar. Sada je pitanje ako bi se tako napravilo i s ovim gimbalom bi li davao jednako dobar rezultat. To je pod uvjetom da želimo i dalje ostati u strogom CG-u. Jer koliko pratim kod ovih gimbala sve ovisi o savršenom balansu. Pitam da ne skitam i jer mi je važno kod ugradnje gimbala na neki svoj budući stroj.  ;)

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #377
da ,kod npr nexa se ti krakovi nece sigurno vidjet,jer ne snima toliko gore i dolje kao gopro. bit ce to sve super,samo strpljenja  ;)

Nisu problem drugi fotići s drugim lećama, govorimo o GORPO jer sada dolaze gimbali ponajprije za GOPRO. Tek onda za veće fotiće.

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #378
ma ne boj te se kad imamo majka  :D  sve če bit rješeno made in croatia
svaka čast :)


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #380
stigle neke pločice za Majka i mene,
treba malo zategnut lemilicu pa vidjet kako to radi  8)

novi firmw. je vani također http://www.simplebgc.com/eng/downloads/
1.2 beta (current development version)
SimpleBGC_1_2b.enc.hex (46Kb 4.02.2013)

driveri su L6205PD,
http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/CD00002345.pdf
a i slikao sam odispod ak netko misli routati to...

test na suho
GoPro Brushless gimbal testing - direct drive

kako radi na Majkovoj pili
JAZZ DDG + Alex Mos + octocopter jazz8


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #381
Opa, Alex je u gradu. E, sada ćemo vidjeti kako to radi.  8)

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #382
već sam se preznojio,
zalemim i ne radi..

onda sam proučio sve pinoute i multimetrom ispitao...
ispalo je da su krivo označili, zamijenili sda i scl na IMU...
ajde, bolje to nego negdje + i -  pa da bude dima 8)
sada radi ali draga prigovara jer to zuji :) ... sutra nastavljamo s testom...


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #383
Jako ljepo radi vrlo slično kao i moj driver.
Samo sa osjetno manje torka.
ali za gopro će biti dovoljno a za neku ozbiljniju kameru će trebati i neka ozbiljnija elektronika sa malo više ampera od ovoga.
Vijerovatno će raditi sa težom kamerom ali ne tako dobro jer će faliti torka dosta.
Stavio sam power na max i opet mi se čini nekako slabo.
Budemo vidjeli mene i ovako zanima samo za gopro.
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #384
evo kako nam radi :)

my alexmos first run


stvarno brz odziv ali i preciznost.
servo tu nema šanse  8)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #385
Ja se dvoumim koji motor da stavim na rol os ako stavim prevelik tipa 3536 onda če biti to sve skupa dosta teško pa neču moći na malo quada što mi je u biti cilj.
A bojim se da ako ne stavim veliki motor da mi neče moći dobro vrtiti kameru pogotovo jer mislim sa case-om letiti koj je teži od same kamer i još je gimbal malo veči jer dimenzije se povečavaju za duplo zbog casea.
Sada neznam šta ću trebam previklati motor a neznam koji  da viklam a oba viklati (nema tih para).


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #387
Majk a ovako nešto - između 28mm i velikog 3536 -

http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=709&productname=

taj bi se mogao i lakše viklati...

francuz i dalje navlaći ...sada ima novi render gimbala - tko zna kako će sve to skupa na kraju izgledati...al kaže da samo što nije...

http://www.e-copter.com/

trgla se malo i open source zajednica...sada to izgleda sve bolje i bolje..majk je već postao video...
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1829058

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #388
da da a najviše me veseli šta tj kontroler mogu napraviti sam tako da ako želim mogu napravit sada 3 kontrolera naravno trebam ih polemit i sve ali to nije tolika muka.
Ali sada kada vidim da radi super imaju i gui i sve.
Jedino me tj tork smeta jer je stvarno mali to se vidi po tome što skoro svi stavljaju gopro bez kućišta jer radi puno bolje tako.
A sve samo zato što je mali tork.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #389
malo od ovog jutra, needitirano, samo sam povukao s kamere pa ima od paljenja do gašenja kamere sve, nemam tu s čime izrezati na XP P4 mašinama .


pidovi nepodešeni, ali čini mi se da bi to moglo lijepo raditi...

GOPR0004