Skip to main content

Topic: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici? (Read 3393 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Možda je pitanje malo glupo, ali pri sastavljanju HK 450 i Titan 450 naišao sam na neke šarafiće za koje je imbus 1,5mm premali, a 2mm ključ prevelik! I ne mogu ih nikako stegnuti.
Jel moguće da postoji još neki imbus između?!  :o

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #1
To je samo problem lose kontrole kvalitete u proizvodnji... nazalost... ja sam na kraju kupio punu kutiju drugih vidica i jednostavno pobacao sve vidice koje su odstupale od standardnih velicina
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #2
Nepostoji koliko ja znam,ali ako ti je bas frka i ako imas viska uzmi 2mm imbus i lagano ga brusilicom stanji na mjeru ali mislim da se ne isplati ako je u pitanju jedan saraf
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #3
Nepostoji koliko ja znam,ali ako ti je bas frka i ako imas viska uzmi 2mm imbus i lagano ga brusilicom stanji na mjeru ali mislim da se ne isplati ako je u pitanju jedan saraf
Baš kao onu petnajsticu za pedale na biciklu ! :)
Damir

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #4
Nepostoji koliko ja znam,ali ako ti je bas frka i ako imas viska uzmi 2mm imbus i lagano ga brusilicom stanji na mjeru ali mislim da se ne isplati ako je u pitanju jedan saraf
Baš kao onu petnajsticu za pedale na biciklu ! :)
Damir
:D :D :D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #5
Postoje... tzv. "colni"...no,vjerojatno nije riječ o takvom vijku već je vjerojatno problem u toleranciji izrade tvog kljucica ili vijka (kako jeeć gore spomenutoi)...te clone ožeš probati nabaviti u dućanu sa alatom u dvorištu pivnice u Savskoj (ZG)....

Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #6
Otiđeš kod kranjeca na početku vukovarske i za 50kn kupiš sve inox šerafe i nemaš brige.

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #7
Ma ovaj šaraf je baš bio na pitch polugici na rotoru i nekako sam ga stegnuo kombinirkama.
A ostatak po heliju sam zamijenio križnima.
Ako ovi kineski šarafi stvarno imaju toliko lufta od standardne veličine imbus utora, onda su stvarno smeće.

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #8
Opet problemi s tim šarafima.
Nikako ne mogu do kraja stegnuti 1,5mm imbuse flybara, a niti ih mogu odvrnuti pa da ih zamijenim drugima.
Mali 1,5mm imbus ključ se jednostavno vrti u šarafu. Probao sam i s drugim imbusićima i ne ide!
Šta sad da radim?  :'(

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #9
Imaš nekoliko mogučnosti koje ovise od slučaja do slučaja:
 - ako šaraf nije uništen pre jako, postoje tzv. "grip" tekučine s kojima si možeš probat pomoći no sa tako malim dimenzijama ja nisam imao baš nekih rezultata (kao to funkcionira pogledaj ovdje: Screw Removal Screw Extractor)
- ako ti Loctite drži prejako pa zato preskače ključ, onda probaj grijati šaraf s lemilicom i dok je vruć probaj ga odšarafiti
- provjeri u kakvom ti je stanju imbuls ključ, skrati ga ako je oštečen
- ako je do te mjere uništen šaraf da nijedna od prethodnih opcija (ili kombinacija) ne pomaže, onda ti ostaje jedino da sa nekom vrlo finom pilom ili još bolje malom/tankom reznom pločom zarežeš glavu šarafa i vrlo oprezno ju nakon toga odšarafiš sa ravnim šrafncigerom - ako s ovim zezneš onda je gotovo i moraš kupiti novi dio jer se sa 1,5 mm šarafima ništa više ne može napraviti


I moja topla preporuka ti je da si kupiš kvalitetne imbulse (ili barem 1,5mm bit/nastavak) jer ti se ovo vjerojatno događa zato što imaš lošije kvalitete...

Opet problemi s tim šarafima.
Nikako ne mogu do kraja stegnuti 1,5mm imbuse flybara, a niti ih mogu odvrnuti pa da ih zamijenim drugima.
Mali 1,5mm imbus ključ se jednostavno vrti u šarafu. Probao sam i s drugim imbusićima i ne ide!
Šta sad da radim?  :'(

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #10
Karuza živio,uzmi veću dimenziju imbusa pa ga  oturpijaj pažljivo do potrebne mjere...ne čudi se nisi jedini koji ima Taj problem  :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #11
Rijesio sam stvar. Kupio sam u Bauhausu Wera 1.5mm imbus za 33 kn. Taj sarafi sve :)

Odg: Čudna dimenzija imbusa na 450-ici?

Reply #12
imbusi su ti vjerovatno u colnom ili imperijalnom sistemu gdje imas 1/16 i 5/64 incha odnosno 0.15875 cm i 0.1984375 cm
ili si sj....o vidu :D, sad ako si je unistio, uzmi dremel ili pilu, turpijicu...ili nesto slicno i zarezi vidu da napravis utor za kacavidu,tj. odvijac i probaj tako , ako ne ide probaj ipilat glavu vide, kad skines glavu, tijelo vide mozes naruku odvidat.....uglavnom sretno
mos mislit