Skip to main content

Topic: Naručivanje sa HK (Read 7484 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naručivanje sa HK

Molim za pomoč,pošto sam u fazi nabavljanja stanice dal mi može netko objasniti kako da odaberem stanicu koju hoću kupiti na HK.Kupio bi Turnigy 9x i kada otvorim HK -TX/RX sistems-2,4 GH Turnigy ponudi mi više stanica sa različitim cijenama,neznam koju treba odabrati da bi mogao kupiti, jer ako nema ovih malih zastavica od EU što to onda nije za nas u HR dobavljivo ili to nema veze ? Ako mi može netko objasniti koracima što treba napraviti.Hvala,pozdrav

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #1
U ovom trenutku, na lageru ih ima jedino u kini i australiji. Odaberi gdje ti je jeftinije sa shippingom.
Vecina ostalih je na Backorderu i nemozes ih kupiti
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #2
Nadovezao bi se na ovaj post za HK narucivanje sa par generalnih pitanja vezano za kupovinu preko HK.

Primjetio sam da su stvari jeftinije preko HK international nego preko onog iz EU, negdje je ta razlika i osjetno veca. Uz to HK EU niti nema sve proizvode, ako dobro vidim.
Moze mi netko molim vas pojasniti kakva je situacija sa carinom, ako se narucuju posiljke iz HK Kina?
Dali je bolje kupiti sve sto trebas od jednom i plaitit shiping za jedan veliki paket, ili je bolje narucivati mic po mic vise manjih da izbjegnes neki limit za carinjenje?
Kako sam pocetnik trebao bi naruciti malo vise tih stvarcica pa me cisto zanima kako ide s time?

Hvala unaprijed.

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #3
Nadovezao bi se na ovaj post za HK narucivanje sa par generalnih pitanja vezano za kupovinu preko HK.

Primjetio sam da su stvari jeftinije preko HK international nego preko onog iz EU, negdje je ta razlika i osjetno veca. Uz to HK EU niti nema sve proizvode, ako dobro vidim.
Moze mi netko molim vas pojasniti kakva je situacija sa carinom, ako se narucuju posiljke iz HK Kina?
Dali je bolje kupiti sve sto trebas od jednom i plaitit shiping za jedan veliki paket, ili je bolje narucivati mic po mic vise manjih da izbjegnes neki limit za carinjenje?
Kako sam pocetnik trebao bi naruciti malo vise tih stvarcica pa me cisto zanima kako ide s time?

Hvala unaprijed.


U EU je malo skuplje ali ako pronađeš sve što treba stigne ti sve za cca 15 $ poštarine i unutar 10tak dana.
IZ HK international čekaš paket dulje cca 25 - 35 dana ili duže ako zapne....
Pojedinu sitnicu/e možeš naručiti i za poštarinu od 3,4,5,6,10 $....

Iz HK international može kombinirati više načina.
U svakom slučaju bi trebao platiti PDV za robu vredniju od 23 EUR (u to je uključena i vrijednost poštarine)
  cijena robe + poštarina > 23 EUR plati PDV  + neke manipulativne troškove.
  Naznam točno ali nakon neki cca 200 EUR (treba provjerit) moguće je da moraš platiti i carinu....

Varijante naručivanja:

1. Naručiš veliki paket sa svima odabereš da ti cijena na računu bude cca 50% ili 70% ukupnog iznosa i to može proći na "carini". Razmjerno se smanji za svaku svaku stavku. Nakon toga platiš PDV + monipulativne....
NAPOMENA da se samo račun smanjuje u % ne i iznos poštarine, on je fiksan.


2. Razbijaš na manje pakete.

   a) Manju a skuplju stvar može se slati zasebno pa prođe bez PDVa. Možda ne uvijek. Naravno cijenu na računu svedeš na 20, 30%, 50%. tako da ti je sve skupa < 23 EUR


   b) puno jeftinih sitnica grupiraš u neki paket, smanjiš na 30%, 50%, 70%

   c) Samu stanicu recim ako naručuješ zasebno smanjiš na 50% (pr 9XR) i platiš PDV. Ali nju je možda bolje naručivati i sa nečim drugim recimo avionom ako ide u isti paket i sitnim jeftinim djelovima pa sve na 50%. Jer poštartina je cca 25 $ samo za stanicu zasebno.

Malo se poigraj sa slaganjem par verzija paketa u košaricu da vidiš cijenu poštarine prema veličini / težini.

I na kraju sa carine će te za dio pakete pitati za račun koji im trrba poslati, a tada ideš na pošu platiš parkiranje 2 x. Kod poizdanja dopisa carine da dostoaviš račun, drugi put za pakete. Tako da i to možeš ubaciti u računicu.

* I na kraju nemoj zaboraviti da postoje buddy codovi pomoću kojih pojedinu stvar možeš kupiti jeftinije.
 http://rcsearch.info/hobbyking/buddy/

* Povremeno ti zna ekipa na formu nešto zajednički naručivati iz EU pa si smanje poštanski trošak od 15$ na N naručitelja.



9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #4
Quote
1. Naručiš veliki paket sa svima odabereš da ti cijena na računu bude cca 50% ili 70% ukupnog iznosa i to može proći na "carini".

Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Samo jedno pojasnjenje...Kad govoris npr o "50% ili 70% ukupnog iznosa", pod ukupni iznos mislis na iznos koji do kojeg se carina ne placa?

Koliko sam dobio informaciju od frenda, carina se naplacuje na iznose do 150eura...samo ne znam dali je to vrijednos paketa+shipping, ili shipping ne ulazi u tu cijenu:
"U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura."



Odg: Naručivanje sa HK

Reply #5
Quote
1. Naručiš veliki paket sa svima odabereš da ti cijena na računu bude cca 50% ili 70% ukupnog iznosa i to može proći na "carini".

Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Samo jedno pojasnjenje...Kad govoris npr o "50% ili 70% ukupnog iznosa", pod ukupni iznos mislis na iznos koji do kojeg se carina ne placa?

Koliko sam dobio informaciju od frenda, carina se naplacuje na iznose do 150eura...samo ne znam dali je to vrijednos paketa+shipping, ili shipping ne ulazi u tu cijenu:
"U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura."


Pod  postocima mislim na umanjenje računa pr. ako je računa 100 $ + 20 $ shipping
  70%  račun iznosi  70$ + 20 $
  50% račun iznosi  50 $ + 20 $
(% Nema veze sa iznosom do kojeg se plaća carina, već si ti tako naštimaš račun i stavke se proporcionalno umanje )

PDV se plaća na iznos paketa i poštanski trošak. (iznos + shipping) x 1,25 = ....

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #6
Nemojte baš računati na te postotke, babe na carini isto imaju Google...

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #7
Poanta je da treba razumno odabrati postotak a ne pretjerivati.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...


Odg: Naručivanje sa HK

Reply #9
interesuje me kako da smanjim tu cijenu da mi na racunu pise koliko vec %, jel ja to njima kazem kad dodje paket ili kazem ovima iz HK-a ?
To bi trebalo znaciti da recimo ja platim proizvod 100$ i postarinu 20$
Znaci smanjim na racunu iznos na 50$ a postarina ostaje 20$, a ja platim punu cijenu, znaci to sluzi samo da mi umanji porez koji bi trebao platiti ?


I ima li ko da je iz BiH ili da ima druga koji je odavdje i narucivao je, ima li kakve informacije kako se kod nas porez naplacuje ?

Hvala svima unaprijed na pomoci

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #10
Na kraju narudzbe imas ponudjene postotke!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #11
nemoj se zajebavat sa smanjivanjem racuna da nebi jos i kaznu za to morao platit

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #12
Thnx decki na odgovorima. Treba odabradi razuman postotak na kraju kupovine, jasno...
Usporedjujem okvirno cijene izmedju HK EU i HK INT i obicno je EU nesto vise od 25% skuplji o INT. To znaci da i uz placanje PDV-a, paket iz Kine ce biti nesto povoljniji pogotovo ako ga jos malo umanjis s tim postotcima.

Naravno, osim ako je razlika u shippingu znacajnija u korist EU.

1. Mozete mi reci kako se krecu cijene shippinga iz EU i INT? Koja je razlika? Kako mi je to najbolje provjeriti? Znam da ovisi od tezine paketa, ali vidim da ima tu jos nekih razlicitih cijena i ne znam dali mozes izabrati bilo koju opciju shippinga ili...

Evo konkretan primjer:

2. Ubacio sam u kosaricu jedan item u HK INT (Turnigy stanicu...) cisto da vidim okvirno shipping i dobio listu shippinga sa raznim cijenama, a izmedju ostalog i ovaj ovdje:
"Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Croatia    $14.70    48624g left. "
Sad mi nije jasno, znaci li to da je shipping iz HK INT do nas 14.70$ i da ide preko Nizozemske, ili se ovo odnosi samo na HK EU? Zasto ga onda imam za item koji narucujem iz HK INT?

Sorry sto vas gnjavim s ovakvim pitanjima, al nije mi jasno, a ne znam gdje mogu vidjeti malo detaljnije o shippingu...




Odg: Naručivanje sa HK

Reply #13
1. Mozete mi reci kako se krecu cijene shippinga iz EU i INT? Koja je razlika? Kako mi je to najbolje provjeriti? Znam da ovisi od tezine paketa, ali vidim da ima tu jos nekih razlicitih cijena i ne znam dali mozes izabrati bilo koju opciju shippinga ili...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_postagetable.asp


2. Ubacio sam u kosaricu jedan item u HK INT (Turnigy stanicu...) cisto da vidim okvirno shipping i dobio listu shippinga sa raznim cijenama, a izmedju ostalog i ovaj ovdje:
"Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Croatia    $14.70    48624g left. "
Sad mi nije jasno, znaci li to da je shipping iz HK INT do nas 14.70$ i da ide preko Nizozemske, ili se ovo odnosi samo na HK EU? Zasto ga onda imam za item koji narucujem iz HK INT?

Sve dok ne dođeš do zadnjeg koraka (checkout nakon unosa podataka za dostavu/adrese) imaš navedene sve opcije poštarine, neovisno gdje kupuješ. U tom predzadnjem koraku prije plaćanja će ti ponuditi cijene poštarine prema onome što imaš u košarici, za INT cijene iz Kine, za EU cijene iz EU (Netherlands to Croatia) s tim da ne možeš kombinirati stvari iz INT i EU skladišta, ili jedno ili drugo.

lp,
Marko

Odg: Naručivanje sa HK

Reply #14
Puno hvala! Sve jasno!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.