Skip to main content

Topic: STRADAO MODELAR (Read 3195 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Odg: STRADAO MODELAR

Reply #2
 :(  :(  :(  nevjerovatno  :-[

Odg: STRADAO MODELAR

Reply #3
 :( :( :( :(

Odg: STRADAO MODELAR

Reply #4
Pogodila ga jedrilica u glavu i umro je još isti dan.
Koja katastrofa. :(
A onda mi govore helič je opasan.
Ma sve je to opasno kada se otme kontroli.

Odg: STRADAO MODELAR

Reply #5
strasno,    ja uvik po...im kad mi dodu likovi sa dicom dok letim, nisu svjesni sto im se moze desit dici, i jos se naljute kad im nesto kazes, ovo je samo ruzan podsjetnik kako moze zavrsit jedno bezbrizno popodne
mos mislit

Odg: STRADAO MODELAR

Reply #6
Tužna vijest... :(...To nam govori da se trebamo orgnizirati..klubovi,članarina ,osiguranje itd,pa da barem malo ublažimo poslijedice ovakvih nemilh događaja a došlo je vrijeme i za ''dozvole''
Gledatelja ,sugrađana,suseljana,slučajnih prolaznika i ''amatera'' ,uvijek
je bilo i biti će.Od kada letim, a ima tomu 50 godina, na Sinjskom uzletištu Piket defilirali su alkari,roditelji sa djecom svastikama ,punicama,kućnim ljubimcima(onda smo ih zvali pasi a u Zagrebu peseki) i nikada se nisu obazirali na trenutna događanja i upozorenja.Pravo je čudo da se nije nešto ružno dogodilo....  :'(
Romano i svi sa Piketa će me razumjeti.
p.s. Znam da svako organiziranje koči privatnu slobodu ali mi se čini da će mo trebati žrtvovati neki dio te privatne slobode da bi se i dalje nesmetano mogli baviti najboljim hobby-sportom na svijetu... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: STRADAO MODELAR

Reply #7
grozno, istina,


nego, koju jedrilicu je letio?
ne čini mi se da ga je pobrao easy glider, prije je neki dinamic soaring bio u igri?
pošto vidim vjetrenjaču u pozadini a za tu milijunsku investiciju se biraju lokacije di skoro stalno ima vjetra.

vidio sam po netu da ljudi rade bunkere od kamena di lete dinamic s.,  pošto su preleti u smjeru pilota radi orijentacije a i mjerenja brzine,
pri tim brzinama i relativno maloj udaljenosti od pilota je dovoljna desetinka sekunde da nešto krene po krivome.
i oni su svjesni toga vrlo dobro, neki se malo zaklone iza kamenja, neki ne.

ne znam jel netko na forumu pisao kako je stradao planinar/prolaznik
negdje u sloveniji pa su im zabranili letenje na tom brdu nakon toga. nije da se ne događa dakle nažalost.

tu u filmiću se isto vidi 'bunker' od kamenja...
Spencer's World Record 468mph Kinetic100DP flight video!!!