Skip to main content

Topic: Pomoć oko odabira quada (Read 5473 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć oko odabira quada

ej momci..pozdrav
evo prethodnih dana malo surfam i tražim neku konfiguraciju za quad
sve komponente sam tražil na Hobby-ju
želim da quad bude prilično okretan i brz kolko je to moguće.

želio bih vaše komentare i moguce preporuke..ipak sam ja samo početnik a vi stručnjaci ;)

evo konfiguracije:

FRAME
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24173__Q450_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_450mm_Integrated_PCB_Version.html


MOTORS
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21479__NTM_Prop_Drive_28_26_1350KV_310W.html


ESC
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13429__HobbyKing_30A_BlueSeries_Brushless_Speed_Controller.html


CONTROL BOARD
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Control_Board.html


što mislite o tome??
dal bi bilo bolje staviti nekaj drugo od elektronike ili bi ipak to bilo sasvim dovoljno za početnika??

HVALA


Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #1
Ja nisam neki ekspert ali mislim da taj frejm
nije baš najbolji,bolje bi bilo da kupiš od nekog
sa foruma koji radi frejmove jer će to bit
pouzdanije a dobit češ punoo bolju stvar.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #2
tak je, zahebi plasticne frameove jer pucaju lako. sto se motora tice, mislis ic na 3s ili 4s bateriju?

za pocetnika IMHO radije uzmes kit sa rctimmera i kk plocicu sa HK
isto tak za pocetak radije si uzmi motore sa 1000kv-a i 10" prop

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #3
ak hoćeš divljat s modelom, zaboravi ovo sve kaj si nabrojal  ;)


preporuka:


motori:  www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7520__2205C_1400Kv_Brushless_motor_.html
najbolja masa/potisak imaju samo 24g a potiska oko 500g


regleri:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25362__Turnigy_Multistar_10_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_3S.html


elise ove: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11331__8X4R_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc_.html
jedino kaj ne pašeju direkt na motor, treba kupiti 3mm osovine dugačke i zamjeniti ih na motoru tak da osovina uhvati sredinu elise.....
ali za divljanje nema boljih  :)


kontroler za divljanje multiwii:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27033__MultiWii_328P_Flight_Controller_w_FTDI_DSM2_Port.html



frejm zaboravi na onaj teški plastični.....  preporuka kupi 10x10 mm jelovu letvicu i složi običan X frame, jeftino a lagano za "popravit"

sa ovim gore možeš koristiti razne baterije od 1000 do 2200mAh, dovoljno potiska, puno kv-a, sve kaj možeš poželjeti za dobro divljanje  ;)








Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #4
@ kroky:
mislim na 4s pošto je vec imam

@ DeX
fala ti na preporuci..dobro izgleda
samo vidim da su motori za 3s a posto imam vec doma 4s mislil sam konfiguraciju prema njoj..
sory kaj nisam na samom pocetku to napomenul..
ali kaj se tice sveg toga, ako bi mi preporucal tu konfiguraciju i ako bi stvarno bil dobar qvad onda bi nabavil novu bateriju


Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #5
Jedna baterija ti je ionako premalo  ;D

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #6
znam da nije jedna dovoljna..ali za početak bi bila ;)
nije naknadno problem nabaviti..

pitanje u vezi narudbe sa hobby-a
kolko se placa postarina..npr..ako bi uzel neke stvari u vrijednosti od 100$ koliko bi me na kraju sve skupa kostalo??
dal se mora placati kakva carina ili ??
Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #7
postarina ide po tezini, ima na stranici tablica... a na carini, hm, to ovisi kak te dopadne. vecinom ako nije velik paket prode bez carine, al nije pravilo.

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #8
preporuka:

motori:  www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7520__2205C_1400Kv_Brushless_motor_.html
najbolja masa/potisak imaju samo 24g a potiska oko 500g

regleri:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25362__Turnigy_Multistar_10_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_3S.html

elise ove: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11331__8X4R_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc_.html
jedino kaj ne pašeju direkt na motor, treba kupiti 3mm osovine dugačke i zamjeniti ih na motoru tak da osovina uhvati sredinu elise.....
ali za divljanje nema boljih  :)

kontroler za divljanje multiwii:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27033__MultiWii_328P_Flight_Controller_w_FTDI_DSM2_Port.html

frejm zaboravi na onaj teški plastični.....  preporuka kupi 10x10 mm jelovu letvicu i složi običan X frame, jeftino a lagano za "popravit"

sa ovim gore možeš koristiti razne baterije od 1000 do 2200mAh, dovoljno potiska, puno kv-a, sve kaj možeš poželjeti za dobro divljanje  ;)

Kolika masa ispadne takvog quada RTF i koliko dugo moze biti u zraku sa 2200mAh baterijom?

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #9
Dobro pitanje "Hrivel"..i mene zanima isto..
pricekajmo odgovor ;)
Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #10
a recite mi sljedece.

radio bi quad u X konfiguraciji..alu cijevcice 10x10.
ako bih koristio prope 8x4, postoji li neka formulica prema kojoj bi znal koliko mi treba biti dijagonalna udaljenost izmedu sredine dvaju motora (koji se vrte u istom smijeru)
te udaljenost izmedu dva motora koji se nalaze lijevo i desno
Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #11
Mislim da je za 8x4 raspon minimum 330mm od motora do motora, pa ako radis cisti x frame onda ti je samo to bitno, ljevi i desni motor treba imat nogice u centru pod 90 stupnjeva

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #12
preporuka:

motori:  www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7520__2205C_1400Kv_Brushless_motor_.html
najbolja masa/potisak imaju samo 24g a potiska oko 500g

regleri:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25362__Turnigy_Multistar_10_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_3S.html

elise ove: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11331__8X4R_Propellers_Standard_and_Counter_Rotating_6pc_.html
jedino kaj ne pašeju direkt na motor, treba kupiti 3mm osovine dugačke i zamjeniti ih na motoru tak da osovina uhvati sredinu elise.....
ali za divljanje nema boljih  :)

kontroler za divljanje multiwii:
www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27033__MultiWii_328P_Flight_Controller_w_FTDI_DSM2_Port.html

frejm zaboravi na onaj teški plastični.....  preporuka kupi 10x10 mm jelovu letvicu i složi običan X frame, jeftino a lagano za "popravit"

sa ovim gore možeš koristiti razne baterije od 1000 do 2200mAh, dovoljno potiska, puno kv-a, sve kaj možeš poželjeti za dobro divljanje  ;)

Kolika masa ispadne takvog quada RTF i koliko dugo moze biti u zraku sa 2200mAh baterijom?

ako ti frejm ima oko 150g... RTF masa je oko 550g

zato sam i preporučil 10x10 jelu, jer na taj način možeš napraviti frejm i 100g, pa je RTF masa sa 2200mAh batkom 500g

 vrijeme leta je jako varijabilna brojka  ;)
ovisi kak letiš... 


iskreno sa masom od 550g nemrem ti reči točno vrijeme leta....  od 7 do 10 minuta bi bil prosjek kolko se ja zadržavam u zraku....
ali zato sa masom od 730g sa istim setupom (FPV model sa gopro kamerom) letim od 13 do 15 minuta

tak da za lagano letenje baterija bi trebala trajati dost preko 15 minuta.....  to je najbolje kaj mogu odgovoriti   :)





sa 8'' elisama minimum raspon od osovine do osovine motora je 305mm... ostane taman 10mm između elisa

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #13
decki zahvaljujem na odgovorima.super ;)


e DeX,malo sam skiciral i videl ak stavim od centra do centra 305mm onda mi izmedu elisa ostane 10cm a ne 10 mm...ili??

Nema straha dok je v puški praha !

Odg: Pomoć oko odabira quada

Reply #14
quad 305mm od osovine do osovine nasuprotnih motora ima....



elise su 203,2mm promjera, znači bočni razmak između motora mora biti minimalno promjer elise + željeni razmak između elisa.....


evo prilagođene formule za izračun promjera multirotora


                                                                                                                               360 / broj krakova multirotora
razmak između bočnih motora  =    razmak između nasuprotnih motora    x   sin ----------------------------------------
                                                                                                                                                 2

                                                   
                                                          90
bočni razmak =  305mm    x    sin -----------   =    305mm  x   0,7071  =    215,7mm
                                                          2





.... ima 12,5mm razmaka  :)