Skip to main content

Topic: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec (Read 1910 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Ukratko, skuzio sam kaj je Bec, to je napajanje za prijemnik iz kojeg idu servaci itd.. moze biti integiran u ESC-u ili posebno..

Sada, moze li mi netko, zdravo-seljacki objasnit ovaj UBec i SBec ?


Zanima me jer bi narucio ovaj ESC, a ne znam dali ce raditi na avionu obicnom.. na njega bi montirao neki klasican turnigy motor itd..

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10015__Hobbyking_SS_Heli_Series_70_80A_ESC_w_UBEC.html


Ako nebi radio, zasto nebi radio ? Zanimljiv mi je jer je velike snage a ima dobre ocjene i nisku cijenu..

Hvala svima !

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #1
Imaš o tome tu u ovoj temi objašnjeno

http://www.flyfreak.net/nasforum/%27%27objasnjator%27%27/

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #3
Eto, pomogli ste mi, hvala Vam...


Sada, kada sam vec tu, da pitam nekaj drugo..

Sadasnji zagi kojeg slazem, na njemu imam plush 60..

Imam problem kojeg ne mogu rijesiti, a to je da kada ga upalim, odnosno prikljucim na struju, napravi onaj klasicni bip kao da je sve oke, i onda kada upalim stanicu (tg 9x), onda motor na tipa 1-2 sec da full gas, i stane, dalje je sve oke..

Kako da to iskljucim ili sto da napravim, sada na motoru nije namontiran prop pa i nije toliki bed, ali malo me strah toga kada je prop gore...

Po manualima od Plush-a sam stavio sve na factory settings, dali mozda treba nesto na stanici ?

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #4
pokusaj ovako..


upali prvo stanicu, gas na minimum- prikljuci bateriju na letjelicu- esc ce otsvirati zvuk da ima struje- gas na maksimum- esc svira obicno tri bip-a- gas na minimum i sada bi trebao raditi..


to je klasicna procedura kod paljenja el. modela..


naravno uvjek pazi na propeler  kada prikljucujes bateriju, pazi na gas  jer neki esc krecu i kada gas nije na minimumu  a kopcas bateriju ...


Lp Zoran

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #5
Evo, snimio sam..


Plush 60 and 9x problem


Zorane, tako radi, ali svejedno, volio bi iskljucit taj sus u pocetku kako nebi doslo do ozljede slucajno...

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #6
procitaj ponovno sto sam napisao, prvo upali stanicu sa gasom na minimumu, onda spajas bateriju...  OK !


ako to ne pomogne ne znam rjesenje jer nemam 9x, mogu nagadati .. sigurno netko zna o cemu se radi...

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #7
procitaj ponovno sto sam napisao, prvo upali stanicu sa gasom na minimumu, onda spajas bateriju...  OK !


ako to ne pomogne ne znam rjesenje jer nemam 9x, mogu nagadati .. sigurno netko zna o cemu se radi...

Procitao sam, i napisao sam ti da tako radi... odnosno, onda ne krene nego je mrtav dok ne das gasa.. ali da bih svejedno volio iskljuciti to da se ne desava i kada obrnuto spajam, za svaki slucaj..

Odg: Pitanje u vezi Bec, UBec i SBec

Reply #8
odgovor na to ne znam, jednostavno se nauci da je to tako i sve je u redu, postupak koji se uvjek ponavlja i koji je ispravan, stanica pa baterija  ;)


naravno kada si odletio  postupak je obrnut prvo iskljucujes  bateriju  pa onda tek stanicu, to je ozbiljna stvar jer tako izbjegavas nesrece i drzis model pod kontrolom, stitis sebe i druge oko sebe od ozljeda, to je jako bitan postupak..