Skip to main content

Topic: Koji benzinski motor kupiti? (Read 5895 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji benzinski motor kupiti?

  Pozdrav kolege modelari!

Htio bih preći na benzin.. Do sada sam samo letio elektro modele ali nekako mi je mrsko stalno mjenjati, puniti baterije i kratko letjeti..

Planiram uzeti model od 1,7 - 1,8 m i koliko vidim, preporuča se za njih do 30 cc benzinski motor.. E sada, pošto nebih baš davao neke prevelike novce, zanima me koji su proizvođači preporučljivi a da su relativno povoljni?
DLE, RCGF, CRRC PRO.. Nešto u tome rangu..

Pomažite ljudi ako znate..
Pozdrav!
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Re: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #1
Stara stihl-ova motorka. Srezes s nje sve sem bloka samog. Paljenje odradis preko dcia i to ti bude 100tinjak evra otp. A izdrzljiva itd....

Milos @ Galaxy S3

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #2
moze se naci po ok cjeni na hk od 26ccm do 30ccm, imas i  na hi model stranici dobar izbor motora, koju god marku da uzmes mislim da neces pogrjesiti, ja sa npr isto od trimera uzeo motor i preradio ga za avion, mogao sa ga kupiti, ali mi je bi veci izazov takav motor preraditi,i napraviti ga tako da se sa njime moze letiti. Naravno ako ti se neda kemijati kupis gotov

Re: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #3
Osobno mislim da je bolje preraditi jer su robusniji motori. (Ipak su gradjeni za redovnu uporabu a ne hobby. A nisu mnogo tezi...

Milos @ Galaxy S3

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #4
ja cu uzeti dle20 za moj 1.6 model i to na ebayu iz njemacke, dovest ce mi ga prijatelj bez carine te tako ispadne povoljniji nego iz kine. rcgf nisu losi, a crrc pro mi se nekako cini da imaju losiji odnos snage i rezine...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #5
Ja sam sad nedavno uzeo nedavno DLA 56cc u lindingera.
Samo cu reci da je strava kako radi.pali iz prve.,kako god nastelas igle on radi  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #6
Hvala na savjetima i odgovorima. Preuređivanje motora je zasigurno zanimljiv posao i sigurno zahtjeva mnogo više posla, alata i prostora. Kako živim u stanu te nemam niti motorke niti trimera, morao bih kupiti nešto a to bi na kraju cijenom vjerojatno bilo isto kao i neki gotov motor.

Na HK sam pronašao jedan kojega svi hvale, jedino me brine što nema baš zamjenskih djelova..
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9615__RCG_26cc_Gas_engine_w_CD_Ignition_2_6HP_1_95kw.html

S druge strane DLE 30 isto hvale, je malo skuplji ali ima dijelova..

Pitanje je koji je izdržljiviji? Negdje sam čitao, ali ne sjećam se gdje, testirali su nekoliko proizvođača i RCG su nakon 400h počeli slabiti, dok su DLE  bili preko 1500h čini mi se.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #7
imao jedan moj kolega sličnog, problemi s CDIjem (probijao), paljenjem, uštelavanjem....ako imas shemu da ti netko dofura izvana DLE koštat će te jednako kao kad na ovoga platiš carinu, dostavu i PDV.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #9
Imam ja i jedan je kod men za par dana. Ako mozes izdvojiti malo vise para neces se pokajati. imao sam priliku susresti se sa Mintor 33. i klasa mu je u vrhu.

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #10
A meni se cini da je Romano ST prodavo benzinac crrc 26 ccm nije bio nesto skup vidi sanjim mozda ga nije prodao.

Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #11
Mintor....taljanska škola ,mali Ferrari....ali skup....međutim, sve što vrijedi je skupo.    www.mintor.net
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes



Odg: Koji benzinski motor kupiti?

Reply #14
Nebih ništa rabljeno uzimao.. Da nebih dobio mačka u vreći.. Planiram složiti nešto novo pa dokle me služi. Nije velika razlika u cijeni DLE i Mintor, a Mintor daje 3 godine garanciju. Kad je bal nek je bal.
 
Avion će najvjerojatnije biti ovaj http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=88442 ili neki Yak 30 cc.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35