Skip to main content

Topic: OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D (Read 2276 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D

Pozdrav...
može jedna pomoć...
Složio sam nešto ovakvo: (nisam svojeg poslikao još.. ali ovaj je vrlo sličan.. bez elektronike jedva 100g.. raspon: 1000mm )


preostaje mi spojit elektroniku.. sve ostalo je gotovo...
E, sad.. zanima me da li mi netko znade dati dobar savjet vezan uz postavljanje i trimanje motora...
motor je: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6547__TURNIGY_2204_14T_19g_Outrunner.html
na 2s sa 8*3.8 SF propelerom (..

Po nekoj dosadašnjoj praksi sa malo drugačijim avionima, ja bi mu dao 2-3 stupnja DESNO i DOLE.. i to bi po prilici funkcioniralo..
(u praksi podmetnem šajbicu - dvje i piči...  ;D)
Da li to pali za ovakav tip aviona ili ne s obzirm da bi trebao biti 3D, te da bi trebao na isti način letjeti i kada
ga se okrene naopako ? Treba li mu uopće davati neki otklon ?


Damire, slušam .....  8)

 

Odg: OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D

Reply #2
Ne znam jesam li u pravu ali sudeci po propeleru, odnsono smjeru vrtnje, zar ne bi baterija trebala biti s druge strane?

Odg: OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D

Reply #3
@Nimbus
to što pričaš ima logike... :) tako ću i učinit... pičnut ću ga 2 stupnja u desno i to je to...

@Medo
I smještaj baterije ima uticaja, ali puno manjeg.. jer ako promaraš raspon od 1000mm onda njen offset od centimetra
predstavlja 1-2 % otklona od centra mase.. što bih zanemario, osobito ako s kontra strane imam ESC i prijemnik..
usput moje baterije su 2s 480 mAh 25C.. znači manja od ove cigle na fotki..
Usput, ja bih batt okačio na trup ali sa donje strane krila... isto i sa opremom na kontra strani... neka mu masa ipak bude skoncentrirana ispod krila...
ovo je moj avion:




Avion leti ko blesav... vrag mi nije dao mira i stavio sam mu 3s bateriju... hehehe.. avion se viori za motorom ko zastava ...  :D :D :D

Odg: OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D

Reply #4
Dobro objašnjeno  :)

Odg: OTKLON MOTORA ? DEPRONAC 3D

Reply #5
Šišimiš ako misliš letit 3d s ovim avjonom bolje si povećaj kontrolne površine na krilima.
3d depronci moraju imat velike površine inaće nebi mogli radit 3d figure. Pogledaj ovu
Extru:
http://www.google.com/search?hl=en&client=safari&tbo=d&biw=1024&bih=672&tbm=isch&sa=1&q=extra+300+foamy&oq=extra+300+fo&gs_l=img.1.4.0j0i24l7.20532.24966.0.29372.3.3.0.0.0.0.280.565.0j2j1.3.0...0.0...1ac.1.hAiuIQh0M80#biv=i|16;d|wTQ45I8k2bmuTM:
Spektrum dx7s i razni modelčeki