Skip to main content

Topic: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere (Read 6188 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Mucilo me to vec duze i nedavno sam odlucio malo se poigrati s Adobe Premiere,
ujedno sam napravio i prvi video s njim.
Ima effect Lens Distortion i s vrijednoscu -25 do -30 mi daje dobre rezultate.

http://www.youtube.com/watch?v=KPKoML6HJ8o

Varaderov komentar je zasluzan za ovaj video. :)

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #1
Zar to nije u AFTER EFECT? I ja probao ali mi tada rubove snimke jako razvlači. Zato ostavljam oriđiđi.
Ali ipak hvala na tutorialu. Bez suvišnih priča s kojim face muče gledatelje.
A i koji ti je to PREMIER CSX?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #2
Zar to nije u AFTER EFECT? I ja probao ali mi tada rubove snimke jako razvlači. Zato ostavljam oriđiđi.
Ali ipak hvala na tutorialu. Bez suvišnih priča s kojim face muče gledatelje.
A i koji ti je to PREMIER CSX?

Navodno je prebacen iz After effect, ja sam jucer instalirao CS6 pa da vidim jel sta valja,jako davno sam probao neku od prvih verzija i nisam koristio.

Dosta je poboljsan i mnoge zamjerke sto sam cuo nema vise,
filter radi bez greske a nisam htjeo jos i petljati s after effect.
Danas sam obradio jos jedan i fino ukloni, moze jaci i manje ovisno o broju,
ne valja pretjerivati jer onda zumira previse. Izmedju -25 i -30 mi dobro skine na 1080p wide NTSC.

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #3
Upravo renderiram snimak od leta FPV danas. Našao i u CS4 to. Ajmo da vidimo kako će ispasti.
Većeras video je na Youtube
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #4
Zar to nije u AFTER EFECT? I ja probao ali mi tada rubove snimke jako razvlači. Zato ostavljam oriđiđi.
Ali ipak hvala na tutorialu. Bez suvišnih priča s kojim face muče gledatelje.
A i koji ti je to PREMIER CSX?

Hvala za pohvalu, ako bude dovoljno pogleda napravit cu i o stabilizaciji (Vegas i Premiere) a ima jos puno potencijalnih tema od eepe, kkflash na dalje.

Mozda treba malo cropati rubove,
tek skupljam iskustvo s Premierom pa kako nailazim na problem trazim tutorial i ugodno me iznenadilo kako imaju na stranici upute za sve i svasta,
bas sam naucio sta su Presets jer mi islo na zivce primjenjivati na komadice nanovo i nanovo i mislim sta nisam odmah primjenio, ma mora imati group applay i naravno da ima.

Treba mi malo dok se priviknem, nije isto kao Vegas kao sto i Vegas nije isto kao Power director kao sto i OpenShot ima svoj nacin, ali uceci razne ucim i ja.
Mozda je bolje jedan nauciti dobro ali ja volim isprobati.

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #5
Shit. Ja koristim SC4.

Vrijeme je za update, moras isprobati Warp stabilize ( mislim da se tako nekako zove).

Render i dalje traje i traje ali Encoder to rjesava u pozadini ( naucio nakon sto sam 2h cekao prvi render)

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #6
Pošto sam kupio SONY NEX5N i želim snimati u 1920x1080 25fpv neće da mi ga obrađuje u PREMIERE CS4 ( bloka )
U SONY VEGAS 11pro sve radi ok, ali su zeznuli nešto s codecima. Ne da renderirati u mp4. Pa ga moram pretvoriti u mpeg.
Zatim ide u PREMIERE  da ga pretvorimu avi, radi deshakera.
Smirim ga u deshakeru i dobijem veliki avi.
I onda u PREMIERE CS4 kodiram u mp4 s H264 koji ima najmanju izlaznu fajlu za Youtube.
Posla preko glave.
3 minute videa oko 3 - 4 sata posla a radim na Intelu 8400 ( 2x3Ghz koje dignem na 3700MHz dok renderira ). Jedino me zeza 4 Gb rama ( zapravo 3,2 vidi ) , jer imam 32bit WIN7.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #7
Pošto sam kupio SONY NEX5N i želim snimati u 1920x1080 25fpv neće da mi ga obrađuje u PREMIERE CS4 ( bloka )
U SONY VEGAS 11pro sve radi ok, ali su zeznuli nešto s codecima. Ne da renderirati u mp4. Pa ga moram pretvoriti u mpeg.
Zatim ide u PREMIERE  da ga pretvorimu avi, radi deshakera.
Smirim ga u deshakeru i dobijem veliki avi.
I onda u PREMIERE CS4 kodiram u mp4 s H264 koji ima najmanju izlaznu fajlu za Youtube.
Posla preko glave.
3 minute videa oko 3 - 4 sata posla a radim na Intelu 8400 ( 2x3Ghz koje dignem na 3700MHz dok renderira ). Jedino me zeza 4 Gb rama ( zapravo 3,2 vidi ) , jer imam 32bit WIN7.

Vegas 12 ( pogotovo 486 verzija patch) da renderirat ( v 12 prijasnja mi je isto blokala u Full)
osjetno poboljsan od prosle - preporuka preci
odlican stabilize

premiere cs6 ima f4v format i moze jos manji fajl ( no i dalje 2h render)
presao sam na jaci stroj ( riknula prosla ploca i proc) tako da sam na 64 bitnoj verziji Windowsa i dosta pomazu filteri koji imaju optimizaciju za graficku karticu ( ja imam Ati).
Power Director je najbrzi ali izlazni rezultati nisu kao Vegas i Premier.

Video obrada zna dobro upogoniti proc i graficku,
ovaj Lens Distortion effect da bi gledao video moram smanjiti kvalitetu previewa da bi normalno gledao.

No probaj novije verzije, vecina dozvoljava paraleno imat i stare, no 64 bitni su bolji za te nove verzije jer pozderu i rama.

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #8
I na kraju jos par sati za upload (u biti nocas do jutra).

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #9
Tko riskira - profitira... Današnji let kraj staračkog doma u Zemuniku. Ovo je prije rata bio smještaj za ljude koje je bolio qrac za sve. Dosta oštečena tijekom rata jer je bila na prvoj crti. Svi su se otimali za nju, nije mi jasno zašto :-)
Izglada da sa nešto zeznio s glazbom, jer je jako tiha. A tri puta sam konvertirao video i smirivao. Što jadan nije sve preživio.. Dobro da se može i gledati.

Poslušao tvoj savjet i stavio -27 za smanjenje zaobljenosti. Gledljivije je.
Još jednom hvala na tutorijalu.
Poruka svima- NE KUPOVATI FAT SHARK BASIC. Ja sam uzeo samo jer ima mijenjanje razmaka očiju. Nisam skužio da je kut puno manji nego kod FATSHARK s 2.4GHz prijemikom ugrađenim. Zapravo kut je isti ali je slika u naočalama uža za istu širinu vidnog polja ( kao da gledaš iz zadnjeg reda kino-osječaj da je ekran daleko ).
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #10
Odlicno to izgleda, svidja mi se tako visoko.

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #11
Ma spotter me stalno ograničava u visini i daljini. Pošto je ovo ipak quadcopter, ne vidi se dalje od 100 m. Zato nisam prišao bliže objektu i da se vide obori za trening i jahanje konja. Sljedeći put ću polijetati s južne strane odmah do ruba obora. Samo moram paziti da zvuk ili frekvencija motora ne iritira konje i nanapravim štetu.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #12
A priznaj da je turpija radila.
A brate ti si to pobrusio leću pa sada ko fol ravno :D
Ljepo si to poravnao super svaka čast. :) 

Odg: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #13
A priznaj da je turpija radila.
A brate ti si to pobrusio leću pa sada ko fol ravno :D
Ljepo si to poravnao super svaka čast. :) 

Upijam iskustva drugih ko Spužva BOB. Ima zavlačenja videa na rubovima, ali gledljivo je. Horizont nije više dokaz da je zemlja okrugla.  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Re: Kako ukloniti fisheye s gopro kamere

Reply #14
Recite sta zelite, tutorijal je korostan a rezultat i vise nego dobar

Milos @ Galaxy S3