Skip to main content

Topic: Hawk F5B (Read 23628 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hawk F5B

Reply #60
Danas su KW nad kanalom odradili odlican posao. Dvije fotke za pocetak, a filmek kad smontiram. Znam da cete gundati jer vidite samo oblake, ali to je normalno za KW jeurilice.... nema ih, samo zvuk cujes  :D

Ponosni piloti


GFK/CFK eskadrila sa Futabama  ;D

Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Hawk F5B

Reply #62
Jaki igrači,skupa oprema i oblačno vrijeme...sve u svemu ''PREZAKON'' , kako se izrazio kolega Bacabsb,danas na forumu... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Hawk F5B

Reply #63
Steta da to nisam vidio u zivo , krasno lete a ima se sto i cut  :)

Odg: Hawk F5B

Reply #64
još se tvoj čeka :)

Odg: Hawk F5B

Reply #65
Da li je se to stvara jezgra F5B repke? :)

Modeli su super!

Odg: Hawk F5B

Reply #66
nemam se namjeru tekmati iskreno

ovo naše koliko god impresivno izgledalo je prilično loše za neke svjetske razmjere.

Trenutni top setupi su cca 5-6kW, rade na 10S i goli model košta 1000 eura tak da sumnjam da ću se upuštati u to koliko god me to palilo

ovo je bolje :) pivica u ruku i guštanje :)

Odg: Hawk F5B

Reply #67
novi setup za Hawka.

150g motor sa getribom (naspram 375g). Neće imati "šus" ko sa polytecom ali će zato imati daleko veću brzinu, upravljivost, minimalna brzina će mu biti manja itd.



Odg: Hawk F5B

Reply #68
nova mehanizacija se okupila

HET 2W20, HET 2W25, Kontronik KPG25 5,2:1, Propeleri RFM 10x17 i RFM 12x17 i "stari" RFM 16x16



Uglavnom trebalo bi biti nešto manje snage ali više brzine i lakše kojih 150g ukupno.

6S 2000mAh 45C su planirane (i naručene) baterije.

Zavrtio sam 2W25 na 5,2:1 getribi i 12x17 iz testa u ruci na 4S, stvar se jedva zagrijala nakon 15-ak sekundi rada. Uz dobro hlađenje motora, nadam se da će 6S biti realnost ako ne sa 12x17 onda barem sa 10x17.

Odg: Hawk F5B

Reply #69
Lijepo,lijepo!

Odg: Hawk F5B

Reply #70
Odletio remaiden sa novim setupom. HET 2w25 + KPG25 5,2:1 prijenos, 12x17 RFM propeler, 40mm RFM spinner sa rupom za hlađenje. 6S.

Fali mu daha pri niskim brzinama zbog velikog koraka (očekivano) ali dobro ide kad dobije malo brzine.

Opet sam morao učiti slijetati s njime, malo je dobio na masi pa time i prodornost pa mu treba malo dulji prilaz.

Sve u svemu ja zadovoljan. Dijeta od 175g za neznatno mali pad performansi pri malim brzinama i dobitak u performansama kad se razvrti. Preporučam svakome :)

Odg: Hawk F5B

Reply #71
Ne kuzim kak je dobio na masi a bio je na dijeti, ali drago mi je da dobro leti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Hawk F5B

Reply #72
Da, fali jedna epizoda u ovom threadu kada je imao 3548 outrunner sa 11x8 propelerom.

Znači sa polytec 600-33 i 6,1:1 prijenosom, 16x16 i 4S baterijom + 800mAh 2S za elektroniku je imao oko 1475g. Isto to samo 5S je još cca 100g gore.

Sa tim rctimer outrunnerom (3548 1250KV) i tom istom 4S baterijom i 11x8 je bio oko 1175g. (bez 2s 800mAh). Taj setup je dobro išao ali se doslovno kuhao, samo sam čekao kada će krepat. Sa 9x6 propom je išao meh. Ide ali slabo je to naspram ovih malo jačih setupa.

Sa ovim trenutnim setupom ima oko 1350g, grije se ali ne jako. Firewall/motor mount ima dosta rupa za zrak, spinner je šuplji naprijed i iza motora je otvor na trupu za izlaz zraka. Mislim da je ovo sweet spot, barem za mene.

Odg: Hawk F5B

Reply #73
Samo bih još dodao da ću vjerojatno u bližoj ili daljoj budućnosti još  nabavit 14x10 prop pa probati sa njime. Da dobijem na momentu pri malim brzinama, launch iz ruke ravno uvis i komociju.

Ovo je ipak jurilica setup. Prema kalkulatoru 220kmh mu je pitch speed. Realno nije ni blizu ali ipak ide fino. Horizontalno dobiti malo na brzini i onda pod 90 uvis i ide u nedogled.

Još se bavim sa nagibom krila. Znalci sa rcg-a predlažu milimetar podići izlazni rub krila i ,5mm podići napadni rub horizontalca. Tako je i bilo do sada, sada malo eksperimentiram sa tim detaljima. Osjeti se.

Odg: Hawk F5B

Reply #74
Aaa, sad je jasnije. Propustio tj. zaboravio sam da je ovo treci setup :)

Cuj podesi kako zelis da leti, tj. za ono sto zelis delati s njim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk