Skip to main content

Topic: NURF tj. IVOR (Read 71133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #135
E sad su me nogice počele po malo i peckati  :D .
 
Pa znaš da je kopriva dobra za reumu, kosti, kožu.... :)
 
 Dakle, posramljen padom mog Nurfa-Ivora krenuo sam u forenzičko ispitivanje tipa 'Mayday tajna crne kutije' da vidim što me snašlo; prvo, na jubitu se vidi da servo desnog elevona trza i preskakuje, ne kreće se ili zapinje:
 
 http://www.youtube.com/watch?v=3DDF8XhUaAQ
 
 
 Nakon što sam otvorio servo, našao sam da fali zubac na getribi:

[attach=1]
 
 ...potražio sam taj komadić i našao ga slijepljenog mašću, ovdje je uslikan uz vrh šibice:
 i nevjerojatno mali komadić koji je uzroka kreša Nurf-a:

[attach=2]

 Zaključak bi bio da je ipak pametnije imati metalnu getribu, a ovu ću popraviti jer imam rezervnu.

Damir
 

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #136
Na 9:00 se vidi koliko kočenje proizvodi nagla promjena visine a onda i kovit.
Na velikoj brzini pri poniranju model dugo ne odgovara na pomake palice i onda odjednom kao full up.

IVOR malo inverted

NURF tj. IVOR

Reply #137
Čekaj Diogen, ti si ovaj na snimci sa šeširom?

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #138
Da.

 

NURF tj. IVOR

Reply #139

Da.

Nisam mislio da smo se upoznali ali sad kad sam te vidio sam skuzio da jesmo, prije godinu dana, na Preljevnici, ti si bio sa skrpanim Zagijem. Ja jos nisam imao nista. Ti si bio prvi covjek kojeg sam vidio da Zagija leti. Bio je Robi1 tamo. Bilo mi je suludo kako si ganjao tog Zagija... :)


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #141

Da.

Nisam mislio da smo se upoznali ali sad kad sam te vidio sam skuzio da jesmo, prije godinu dana, na Preljevnici, ti si bio sa skrpanim Zagijem. Ja jos nisam imao nista. Ti si bio prvi covjek kojeg sam vidio da Zagija leti. Bio je Robi1 tamo. Bilo mi je suludo kako si ganjao tog Zagija... :)

Nije li to onaj Zagi koji je ulazio u rezonanciju (flutter) kada ga se ubrza?  Zezali smo se sa njime ja i Robi1kenobi... kasnije sam ugradio letvicu, bilo bi mi žao da Zagi koji je preživio 4 sezone strada bezveze ;)
Damir

NURF tj. IVOR

Reply #142
Uff sad me puno pitas, bilo je to davno a ja nisam bio u stanju primjetiti ista cudno u letu osim da je okino u zemlju...

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #143
Uff sad me puno pitas, bilo je to davno a ja nisam bio u stanju primjetiti ista cudno u letu osim da je okino u zemlju...
Nikada nisam razbio Zagija na preljevnici, za to mi služi Kanal  :D !

Usput, Plavi, dobro sam ti nategnuo Nurf-Ivora, sva sreća da nije okinuo u šumu!

Damir

NURF tj. IVOR

Reply #144
Krivo sam se odrazio, htio sam rec da jedino da je okinuo, bi ja skuzio da nesto nije kak se spada. Naravno, nisi ga okinuo o pod vec si ga ganjao van mojeg vidnog polja u vertikalu!

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #145
Neke stvari s NURFA su se pokazale odlicne,
recimo trup i kako je lako lansirati,
ide s lakocom, nakon bacanja ima se vremena preuzeti kontrole.

http://www.youtube.com/watch?v=KqGZM6venDc

Vjetra je bilo na bacanje, prije kise, ide bez problema,
pocinjem biti veliki ljubitelj letenja na vijetru.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #146
Pravilo da model mora stati na zadnje sjediste

[attachimg=1]


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #147
 :)

IVOR Rev2 će biti još bolji, radi se na tome.
Doduše bez forward swept krila ( jednostavno nema nikakvih prednosti ).
Trup će uz manje korekcije ostati isti, kao što kažeš nema potrebe mjenjati ono što je OK.


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #149
Doduše bez forward swept krila

Ja sam se nekako uživio u priču da su forward swept krila upravo ono što čini ovaj model  ;)

Iako lijepo izgleda opterecenja na krilu su pre velika,
da bi se dovoljno ucvrstilo treba carbon ili jaca remenjaca a to komplicira izradu i povecava tezinu a izgled ne smije biti razlog kompliciranja.

Koncept patka tj motor i krilo nazad s trupom ostaje, profil, rep, aspect, swept... je podlozno promjenama.