Skip to main content

Topic: HK550 TT FBL Mini Review (Read 7828 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK550 TT FBL Mini Review

Pozdrav, evo, danas sam pokupio 550tku, veliko hvala gosp. Wespenu!
Jedva čekam ga počet slagat i letit, nisam spavao noćas a vjerojatno nebudem niti ovu noć haha.
Pa evo, mali review da svi vide što dobe kada kupe HK550.
Još nisam sto posto siguran što sve bude išlo gore jer čekamo drugi paket.
Za sada znam da ovo ide gore:

1x Hobbyking YEP 100A (2~6S) SBEC Brushless Speed Controller
3x Hobbyking BL-83601 Digital Brushless MG HV 14.5kg / 0.13 / 56g (ciklika)
1x Mi Digital High Voltage Metal Gear Servo 8.40kg / 0.03 / 61g (rep)
1x 2S LiFe receiver pack



Čekam motor, FBL kontroler i još par stvarcica.
-----------------------------------------------------------------



Kutija 550A sadržava:

Frejm, glavu, skije i masku. Glava je super kolko vidim, glatka, nema lufta. Puno bolja kvaliteta od moje trenutne 450tke.
Maska je došla potrgana ali nema veze. Budem ju poljepio i stavio sa strane kao rezervu. Druga maska je na putu. Finish na frejmu je super, nema oštrih rubova, ruke su mi čiste, super!





Kutija 550B sadržava:

finove, gl. i auto zupčanik, blade holder, šerafa, i repni mehanizam.



Jedna stvar koju sam primjetio: Repni mehanizam se na repnu cijev stavlja pomoću jednog malog pina koji ispadne s mjesta ako se mehanizam okrene naopačke pa ga je lagano pogubit ako se ne pazi. Rep je isto, bez lufta, gladak, sve super koliko vidim. Zupčanike nisam provjeravao jesu warpani.



Zadnja kutija sadržava:

Repnu cijev i TT, link za rep i boom supporte.



Repna cijev je super. Treba zaljepit one vrhove na boom supportu.

Jako sam sretan i sviđa mi se jako helikopter. Jedva čekam ga složit i letit. Još jednom, veliko hvala gosp. Wespenu, HobbyKingu i svima Vama što ste me trpili svo ovo vrijeme  ;) I za kraj:



Stavio bih na svoju glavu ali je maska pre mala  :D


-Jura  :)







Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Re: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #1
Bravo bravo ;)

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #2
Bravo Jura, čekam ostatak.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #3
Evo do gdje smo stigli.. Uzet ću si DFC glavu, crne zupčanike, repnu kutiju i još raznih Align dijelova. Dosta rezervi itd.



Zupčanici su svi osim prednjih TT warpani. Cijela glava je došla zaloktajtana da se nije moglo odšerafit ništa. U glavi nema lufta. Repna kutija ima lufta dosta. Inače super kit!

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Re: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #4
Opa jura dva komada na zidu + nemo

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #5
Nisu moji  :)

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #6
Evo dosta je tema bila zapustena jer nikako da odemo po ostatak stvari kod gosp. Wespena. Otisli smo prije dva tjedna ali odmah dan sutra sam isao na kampiranje i tek sam se danas vratio tako da nista nisam slagao niti necu jer sutra opet idem na 10 dana. Letit ce ovo ljeto ali necu niti jednu stotinu letova napravit koliko sam mislio da budem. Za sad samo slika ostatka stvari, kasnije i helikoptera u trenutnom stanju.



Lijepa Turnigy maska
550mm elise
Jos jedne repne elise (sad imam ukupno 4 para haha)
Robird G31
Turnigy T600 motor

Jos slikica, potpuni review kada bude prvi let. Do tad, lp.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #7
Slagala se i danas (napokon!) sve je proslo super..  BeastX, motor, ESC, prijemnik i receiver pack su ugrađeni, elise izbalansirane, maska izglancana, elise su savršeno bile balansirane i COG se podudara... Motor super radi, dosta tih.. Ostalo je jos malo.. Sutra 1. let, trebao je biti danas ali se malo oduzilo.. nekoliko slikica mozda sad, vjerojatno sutra.. Jos jednom ogromno hvala gosp. Igoru (Wespen)!

EDIT: Slike







-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #8
Druze fino ga sredjujes,samo nastavi,sretno s maidenom.  ;)

LP,
Marko.

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #9
Ne slazem ja. Marko aka Mrle slaže, ja neke sitne stvari, u glavnom, gledam i ucim  ;D. Hvala.

LP,
Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #10
Evo jos jedna. Sutra je pravi maiden.



LP,
Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #11
Maiden se nije zbio zbog tehničkih problema.. Helikopter se tresao u zraku zbog problema u glavi i repu mislili smo da je glava, rep i repni servo uzrok.. Danas je Marko skuzio u cem je stvar.. Jedini problem je zapravo rep bio. Repni slider je štekao i onda se rep treso i to se nije moglo s gainom poštelat.. Stavio je novi slider gore od stare 550tke i nove holdere repne.. Glava ima lufta tako da budem morao narucit novu ali se moze s ovom letit. Uzet cu si DFC sad i novi repni mehanizam.. Evo malo slikica završenog helica








Sutra je maiden, bit ce snimljen 100%, zajedno s još nekoliko letova kroz tjedan, sve ce bit editirano i spojeno, poslano HK i biti ce jos videa od svakog leta zasebno.

Trenutni upgrejdi:

Rep prebacen s TT na belt
BeastX (Robird bude stavljen gore uskoro, pa cu vidjet koji mi je bolji i njega ostavit gore.)
Alignovi zupčanici i repna cijev
Alignovi main blade holderi s flybar glave okrenuti naopacke
Nesto sitno Align dijelova u repnom mehanizmu

Uskoro:
DFC Glava
Edge elise
Repni mehanizam Alignov
Alignove skije (samo zbog boje)


LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #12
Maiden se uploada na youtube.. Trebao bi bit tu za sat/dva. Super je let bio.. Vise uz video.
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #13
T-Rex 550 Testing

Bit ce i boljih letova snimljenih! (Bilo ih je, samo snimljeni nisu bili..) Neznam zašto ali kvaliteta se zeznula dosta nakon uploadanja.. HS je nizak, stavljen je 17t pinion gore poslije, budem 18t stavio još.. Sljedeći upgrejdi:

DFC glava
Edge 553FBL
Spektrum DSMX Sat.
Canopy Clip (pukao..)
KBDD dampneri
Alignov Antirot. bracket
Logo 600 canopy (paše savršeno a i puno lijepše mi izgleda + vidljivije!)

EDIT: Moram i cikliku jos pojacat nekak.. D/R je na 100% ali mi je i dalje malo trom.. Vjerojatno bude doslo s HS.
LP
Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #14
To jura care, jedva ćekam da to vidim u živo.
Spektrum dx7s i razni modelčeki