Skip to main content

Topic: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace (Read 5209 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #1
Svaka čast ljubiteljima turnigy nano-tech baterija, izgleda da ja nisam imao sreču kupit i jednu dobru, sve koje sam kupio su rapidno brzo propale nakon 10ak punjenja i napirile se, doduše imam jednu običnu turnigy 1600mAh 2S koja je prošla sve i svašta i još uvijek je ok, zippy ok, gens ace ok ok  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #2
Svaka čast ljubiteljima turnigy nano-tech baterija, izgleda da ja nisam imao sreču kupit i jednu dobru
iz tih razloga sam ja kupio normlanu turnigy batku i zakon je :D samo se poslje letenja na vjetru *ebeno zagirje al ajd nije bitno  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #3
Usporedjivat Gensice sa Nanotech lipicama isto je kao tvornicki Porsche sa nabrijanim Yugicem. Govorim iz natjecateljske prakse i vjerujem svatko tko je ikada u stvarnosti usporedjivao ove dvije batke moze ovo potvrditi.  ;)
Nema vise ozbiljnog natjecanja u elektro kategoriji, gdje se Gensice ne koriste i mislim da to govori dovoljno samo za sebe...

Re: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #4
Za natjecanja, ok, gledaš performanse a manje cijenu. Za hobi od maksimalno par sati tjedno, lova je, bar meni, bitna stavka. U ovom hobiju stvarno nije problem spaliti lovu, ali umijeće je spaliti je što manje a zabaviti se.

Koristim obične plave turnigy, i nanotech, i zadovoljan sam, sigurno ne bih dao 30% i više za bolje baterije.


Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #5
Koristim obične plave turnigy, i nanotech, i zadovoljan sam, sigurno ne bih dao 30% i više za bolje baterije.
Ja bi dao i 3X više za Hyperionke !  Zašto mi Hyperionke stare 4 godine - koje su preživjele dakle višegodišnje maltretiranje daju bolje rezultate nego li  'samo' godinu dana stare TGY, Nanoshit ili slićne ? Ne znam zašto, tko ne vjeruje, slobodno me posjeti i pokažem mu moju bilježnicu u koju bilježim U*I + unutrašnji otpor prije svakog takmićenja ili početkom sezone za provjeru.

Zaključak je, ako Hyperionke traju 4X duže od ekvivalentnih po kapacitetu TGY Nanoshit, a koštaju 2X više = jeftinije su u biti 50%. U pola cijene !

E, da ne zaboravim: niti jedna hyperionka mi se nije napuhala, Nanoshit jedva čeka pretilost !

Moje iskustvo:

1. Hyperion
2. ništa ni blizu... :D
3. Rhino (40 C isključivo)
4. sve ostalo

GensAce nisam kupovao.

Damir

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #6
Koristim obične plave turnigy, i nanotech, i zadovoljan sam, sigurno ne bih dao 30% i više za bolje baterije.
Ja bi dao i 3X više za Hyperionke !  Zašto mi Hyperionke stare 4 godine - koje su preživjele dakle višegodišnje maltretiranje daju bolje rezultate nego li  'samo' godinu dana stare TGY, Nanoshit ili slićne ? Ne znam zašto, tko ne vjeruje, slobodno me posjeti i pokažem mu moju bilježnicu u koju bilježim U*I + unutrašnji otpor prije svakog takmićenja ili početkom sezone za provjeru.

Zaključak je, ako Hyperionke traju 4X duže od ekvivalentnih po kapacitetu TGY Nanoshit, a koštaju 2X više = jeftinije su u biti 50%. U pola cijene !

E, da ne zaboravim: niti jedna hyperionka mi se nije napuhala, Nanoshit jedva čeka pretilost !

Moje iskustvo:

1. Hyperion
2. ništa ni blizu... :D
3. Rhino (40 C isključivo)
4. sve ostalo

GensAce nisam kupovao.

Damir

Možda nisi nikad kupovao Gens Ace ali upravo si opisao kao se i Gensice drže.  :)

1. Hyperion, Gens Ace
2. ništa ni blizu... :D
3. Rhino (40 C isključivo)
4. sve ostalo
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #7
Ide na vrh jos brandova.

Thor, thunder power, pulse itd. No cijene su im prilicne. Gens ace ima nevjerojatan omjer ulozeno/dobiveno i sto je najbolje ima ih u hrvatskoj.

Hobbyking nema niti jednu postenu bateriju. Mozda rhino ali i on je daleko od gensica.

Potpuno se slazem sa diogenovom analizom. Skupe baterije su u biti daleko jeftinije od tzv jeftinih.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #8
za sada koristio:

-nanotech 3s 2200mah-mrvicu se napuhnula..no satjero sam je u kut i morala je..dobro da je ziva..ocjenit je nemogu jer dok je trajala bila je recimo mrvicu slabija od rhino istih karakteristika..no drzala se dobro dok je nisam jel...nekih 6-8 minuta letenja sa svime..od zagija do dvomotorca twinstara

-rhino 3s 2150mah-njih sam po preporuci Damira uzeo od pocetka modelarstva..i kaj reci, zadovoljan dobivenim ulozenim..jednu sam zapiknuo u nasip i ceka da je pretvorim u 2s..jedna isto stjerana u kut i nekako napuhnuta..ostale normalne..a imam ih podosta jer su mi svi modeli do sada bili za 3s...ocjena i vise nego prolazna. u startu mrvicu skuplje od plavaca no daju i dobru rezu za modelara pocetnika koji zapravo ni nezna kaj i kako s baterijama. no daju nekih 6-9 minuta leta od pocetka pa do sada.i ne vidim neki zamor za sada..modeli kao i nanica..svi..

kako sam sada presao na veci model i na 4s, a kako sam vrlo lose prosao pokusavsi kupiti taj cuveni gens u toj cuvenoj 'rvatskoj prodavackoj mrezi, odlucio sam samoinicijativno i bez preporuke kupiti e-green baterije u švagiju. i kaj reci..nekoliko punjenja i sasvim ok a cijenom i ispod gensica i hiperiona..dokle neznam no nekako mi se cini da je puno buke oko baterija, no rezultati koliko cujem od kolega su umalo pa isti i kod onih jeftilena i kod razvikanih. a i vidio sam i razvikane napuhnute i razvaljene ili su otkazale poslusnost ama bas isto kao i jeftileni.

no u svakom slucaju, kao i u svakoj grani, tako vjerujem i u baterijama, novac oznacava kvalitetu. mozda ne uvijek no dobar je pokazatelj omjera ulozenog i dobivenog. a ponajvise, tu su forumi, i srecom zivimo u modernom svijetu da naci review bilo cega nije tesko..

..a osobno gustam isprobati gold line baterija koje su kostale kao zlato a tako i izgledaju i imaju osjecaj kad ih primis u ruku..no rekoh sebi da vidim kako je letjeti s (valja jer tako kazu) vrhunskom baterijom.

kako god, svi smo kinezirani i letimo na njima..vise manje..ako se popravi stanje s trgovinom tih VAU gensica mozda i ja vidim kako to radi..do tada, rhino kao i švagi batke sasvim dobro sluze.....modelara pocetnika ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #9
Mene zanima kakav je osjecaj kad kupis duplo skuplju bateriju i patosiraš je na drugom ili trecem letu :D
Nastavljam sa Turnigy i Rhino zasad :)

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #10
Rasprodao/poklonio sam sve batke koje sam navratnanos nabavljao. Bilo je tu plavih Turnigy, Rhino, NanoTech, neke NineEagles. Sve su vec ili bile nacete ili sam ih ja nepaznjom zeznuo.
Sad imam samo GensAce i Zippy u rangu 3000mAh. Uglavnom ih u letu praznim do 3.80 ili 3.75 najnize. I jedne i druge izdrze 7min u zraku, nakon leta su jednako mlacne/tople, ni jedna se ne grije vise od druge. Ja nemam nikakve zamjerke na 3x jeftinije Zippy.
Hoce li izdrzati jednu ili vise sezona, koga briga. Kosta 100kn pa si iduce godine kupim nove.
No bez obzira kaj su jeftine i rade, siguran sam da cu kupiti jos pokoju GensAce, ako mi bas hitno buju trebale a bude ih u ZG na lageru.
Mislim da je kod svega bitno pravilno postupati sa batkama, kako je vec negdje kolega Faldomak napisao. "Puniti ih neposredno prije leta i prazniti nakon leta na 3.72V". U letu ih ne prazniti ispod 3.70 i voila.
OK, ne zabijati ih u zemlju se podrazumijeva, osim ako bas moramo  ;)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #11
Mene zanima kakav je osjecaj kad kupis duplo skuplju bateriju i patosiraš je na drugom ili trecem letu :D
Nastavljam sa Turnigy i Rhino zasad :)


ukolikon se drzis pravila proizvodjaca i lipo tehnologije to ti se u pravilu. nece dogoditi (uvijek ima skart robe i mogucih tehnickih pogresaka ali to su iznimke). Lipice - viseg cijenovnog ranga koristim od prvog dana kada su se pojavile u takmicarskoj avio kategoriji i nikada mi se nije niti jedna napuhnula, eksplodirala ... Nemojmo zaboraviti da jih potrebno i pravilno odabrati prema setupu, i uvijek uzeti nesto rezerve ;-)

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #12
Apsolutno se slazem, al pod patosiranje sam mislio kad pokusaji 3D leta zavrse tamo gdje ne smiju :D

Odg: Turnigy NanoTech Vs. Gens Ace

Reply #13
Diogen, pliz ako mozes napisati gdje nabavljas hyperion batke?

Btw, Turnigy nanotech su mi sredile skupi model jer nisu mogle dati 5c u paraleli! pa sam ga zakucao 2 puta u zemlju i unistio. Zapravo je setup bio ok, ali su batke bile shit. Kako to obicno biva, to sam prekasno shvatio i naucio na vlastitoj kozi.

Thx