Skip to main content

Topic: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio (Read 10944 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio


Tema uklonjena: P: Ryan STA EPO (Blue and Yellow) PNF - 550 kn


Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #1
Tu su pravila oglašavanja

http://www.flyfreak.net/oglasi-avioni/pravila-oglasavanja-na-flyfreak-forumu-7929/
 
cijena se piše u oglasu, neznam po koji put treba ovo natuknuti, svi oglasi ama baš svi će biti brisani koji ne zadovoljavaju ove gore navedene kriterije.
Ako je koji slučajno izostavljen a da nije izbrisan a još je u oglasu slobodno ga prijavite i taj oglas će biti brisan.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #2
kolko se sjecam cijena je pisala, a bila je 500kn ak se ne varam

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #3
Pisala je cijena!

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #4
Pisala je cijena u naslovu,a ne u oglasu kako bi trebalo.
Sve se zna kako oglas treba izgledati, a činjenica da se neki ili poneki ne pridržavaju toga.

Zaista mi se ne da dopisivati preko PM kako oglas treba izgledati jer ovdje na forumu zaista ima korisnika koji idu samo po svom, bez obzira na upozorenja.

Ne kažem da je to bilo u ovom slučaju, ali kad nekom posalješ PM, da ga upozoriš na oglas onda netko reagira normalno, a neko sipa drvlje  i kamenje po tebi.

Nadam se da će članovi ovog foruma postati oglase kako treba i po pravilu, pa nikom neće biti obrisan oglas.

Lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #5
komplicirate.pusa.baaj  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #6
Nemam nista protiv brisanja,
ali covjek nesto predvidi, pogrijesi,
pogotovo ako je manja greskica pa se lako editira,
radije bi upozorenje pa da mogu ispraviti,
moze i da ima neki marker.

Mozda pod grupa oglasi koji nisu po propisu pa nakon ispravka moderator prebaci...

Cijena je bila ali eto na krivom mjestu,
brisanje je za promasenu temu ili za oglas koji vise stvari nije ispostovao,

Drugo kao relativno aktivan clan smatram da bi upozorenje bilo primjerenije,
pogotovo sto sam vec trgovao i nema prigvora na trgovinu s mnom.

Ovo mi je malo izgledalo kao pljuska,
nije za drvlje i kamenje ali iznervira,
bez objasnjenja samo obrisano,
da je barem bilo ispricavamo se ali vas oglas ne zadovoljava uvjete ( te i te) pa je stoga obrisan...

I HK je poznat po brisanju postova jer im se ne svidjaju, no flyfreak je manja zajednica i
minimalno objasnjenje bi bilo primjerenije.

Na PM mi je objasnjeno ali eto prvo sam pitao na forumu a onda PM.

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #7
Tesko mu ke kad sam moderira cijelu trznicu....
Treba vise ljudi to odrzavat pa ce biti lakse!

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #8
kad komplicirate. ostavis sve to na miru i rjesis covjeka viska posla. a onaj tko nebude prodao svoje razmisliti ce zasto.

a sto ne stavi forum skriptu za oglasavanje? pa odredi koje rubrike mora prodavac ispuniti da posta oglas. i eto rjesenja. no tesko je otvoriti podforume i nove rubrike a kamoli skripte dodavat  ;)

a tebi marjan sretno  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #9
Marjane, prijatelju, brisanje tudih postova na Forumima kao obliku javne komunikacije vrlo je nezgodno !

To bi učinio samo za slučaj zlonamjernih postova sa govorom mržnje, nacionalizmom, rasizmom, netolarencijom prema manjinskim grupama i slićno.
Granično je ono - kada uleti neki tip registrira se i odmah uvali post u bilo koju temu sa linkovima na viagru i slićni zlonamjerni spameri -to brišem odmah.

Ovaj oglas koji je obrisan, imao je estetski nedostatak da je cijena bila u naslovu, no ako pogledaš da kvalitetan oglas sadrži naziv i opis (modelarskog) proizvoda te cijenu , onda je sadržajno isti bio kompletan !

Nisi bio prisutan, kada je ovaj Forum nastao prije 4-5 godina upravo zato jer je neki tip - inaće odrasla osoba, počeo brisati i prepravljati tuđe postove kao učiteljica naše školske zadaće. Odmah ga je podržala isto tako druga odrasla osoba neprimjerenim postovima koji pak nisu bili obrisani. Ljudi su to uočili i svi smo se lijepo prebacili na ovaj Fly Freak pod vodstvom legendarnog HSarage. I ovaj Frik postade najveći i najposjećeniji Forum ovakve vrste kod nas!  Da se nije sada ovo desilo, nebi se ni sjetio toga (davnog) događaja.

Zato, ako brišeš tuđi post, razlog treba biti vrlo jak i jasan, baš kako sam napisao u II pasusu ove poruke !

Shvati ovo kao iskustvo !

Damir

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #10
bilo je već rasprava, znam, no ja i dalje ne vidim poantu brisanja oglasa koliko god bili loše napisani, evo i zašto:

1. Ako je oglas loše napisan, najveću kaznu će snositi oglašivač tako i tako.
2. Imamo 5 oglasa dnevno, većinom između nas poznatih. Da se tu radi o stotinama oglasa još bi to možda i podržao ali ovako mi je to kao da idem po 5 kvadrata pločica u bauhaus sa šleperom.
3. Isticanje cijene može biti i dobro i loše. Opet ovisi o ponudi. Da imamo ponudu sa 10 modela na dan gdje kupac može onda birati između jeftinijeg i skupljeg pa ajde da se ubrza proces (čak i u tom slučaju se dogodi ono pod br 1), ali s obzirom na ovaj obujam oglasa nema nekog smisla.
4. Dogodi se, kao sada da aktivni član (a malo nas je, puno premalo da bi sada mogli uvoditi disciplinu) se potrudi oko oglasa i dobije pljusku oko trivijalne greške. Dogodilo se i meni osobno i iskreno osjećao sam se ko debil (oglas je imao nekoliko fotki, gro plan, detalje, ma sve, povijest modela i iskreno uopće ne znam zašto je bio pobrisan, no eto pobrisan je).

Nemam se namjeru više po ovoj temi raspravljati, imamo vodstvo foruma, samo nudim svoj pogled na stvar a mislim da će se većina složiti.

Brišu se postovi raznoraznih internet trollova, ovo je pretjerano.

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #11
Diogen, Shimpa

Sory dečki ali ja vas ne kužim  ??? ::) :D .

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #12
Ja još manje što je poanta ovog posta?
Ja bi to sve po kratkom postupku. >:(

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #13
Uzasno zanimljivo, na ovom forumu ozbiljne teme odu u brutalni offtopic i zajebanciju, a zajebancije ne odu nikam :D

Hitno predlazem ZG meet :)

Odg: oglas uklonjem moze objasnjenje koje pravilo je prekrsio

Reply #14
to ti samo govori koliko je ova scena spremna na nesto ozbiljno  8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.